Моля за помощ - сушилня AEG Lavatherm 59800 - НЕ СУШИ :((

  • 19 983
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Мили хора, сполетя ме нещастие - сигурно ще прозвуча много трагично, но си е баш така. Дадохме хиляди левове за техника, тъй като си оборудвахме къщата и кво се получи - сушилнята за 2000 лв. "най-добрата" не суши дрехите.
Първо нямаше никакво опътване на нормален език - английски, немски или български, ами само на унгарски. Ходихме до магазина и ни дадоха опътване на БГ. Пускам я аз както си е в инструкциите, обаче и след 100 часа дрехите пак са влажни, както са излезнали от пералнята. Сушилнята е на кондензационния принцип, обаче в резервоара за вода не се събира грам вода. Дори и една капка. И по време на работа отварям аз да пипна дрехите - ужким трябва да са горещи, а в същност са лееееко хладни. Стигам до извода, че не работи както трябва. А сервизите не работят тея дни и затова реших да се допитам до вас. Случвало ли се е на някой подобно нещо ?? Някой от вас има ли същата сушилня или подобна >??
Моля, помогнете ми.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Я провери маркуча къде влиза. Уф......... как да обясня.......погледни отзад има един маркуч. Ако имаш канал - влиза в канала, ако нямаш тогава отива в съда за вода. Когато взех моята (не е АЕГ) маркуча си висеше свободно не свързан.
Обаче пък щом дрехите са студени........ Трябва да са топли, просто няма как.

# 2
  • Мнения: 685
Имам друга марка сушилня, но бих те посъветвала да провериш дали нагревателя е включен. Явно е че не нагрява, за да изсушава. Но най добре техник да я погледне нали е в гаранция?

Успех!

# 3
  • Мнения: 227
Мерси за отговорите   bouquet

Утре ще говоря с техници, дано да я оправят. Да, в гаранция е - цели две години. Дано имам късмет !!  Peace

# 4
  • На село
  • Мнения: 873
Зайче Мече, моята сушилня е такава, имам я от почти година и не съм имала никакви грижи с нея. Веднага ли след като я инсталирахте я пусна да работи? Този модел е с компресор и трябва да се изчака поне 12 часа преди да се пусне да работи, след като се инсталира на постоянно място. Дано бързо да решите проблема. Ще останеш доволна от машинката, много е икономична и прецизна.

# 5
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да не би да ти е вклщчено деликато сушене или пък да е изклщчена високата температура- нещо в настройките. Ако на мен мйи е изклщчена високата температура дрехите са влажни, не напълно сухи на едната програма. Но пък вода,з а да не се събира нито капка- не е наред нещо.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По всяка вероятност не я експлоатираш добре сушилнята.

# 7
  • Мнения: 685
Утре ще говоря с техници, дано да я оправят. Да, в гаранция е - цели две години. Дано имам късмет !!  Peace

Сподели какво става след като си отидат техниците!  Peace

# 8
  • Мнения: 227
И аз си мисля, че не я използвам както трябва, но все пак чакам да дойдат техниците - чак на 19-ти. Като ми кажат дали аз съм смотлата  или сушилнята не е наред, ще споделя, за да имате едно на ум  Peace

# 9
  • Мнения: 227
Ей, народе идвам да споделя какво стана днес след като дойдоха техниците  Peace

Оказа се че вентилаторите не са работели /имало е нещо разкачено/. Явно не съм толко смотана колкото си мислех  Crazy

И след като пуснах пералня реших да пробвам сушилнята - и о-о-о чудо, сега работи. Даже събира вода в резервоара за конденз и дрехите са топли, и съм мнооого щастлива. newsm44

# 10
  • Мнения: 685
Браво! Радвам се, че всичко е наред.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Хайде почвай да переш и сушиш яко Simple Smile Гледай да е нощем, иначе  Money

Общи условия

Активация на акаунт