Не спим по цели нощи

  • 2 690
  • 21
  •   1
Отговори
Мили мами, ако някоя от вас се е сблъсквала с моя проблем - моля да ме посъветва, ако въобще нещо може да се направи по въпроса.
От 2-3 месеца децата ми започнаха да се будят на 20-30 минути - редуват се. Започват да плачат, аз ставам, давам  водичка, бибка и си лягам. След 20-30 минути процедурата се повтаря.
И така не мога да мигна по цяла нощ, и аз не знам как издържам. Рядко се случва да се успят за час-два.
На 8м и половина са и спят в отделна стая още от 4-и месец. Оставях ги да реват 2-3 вечери, но става още по-лошо - не спи целия квартал.
Абе закъсвация.

# 1
  • Мнения: 2 161
Аз изобщо нямам право да пиша в тази тема,защото не съм майка на близнаци.Обаче ми стана много мъчно за теб,знам какво е да не спи вечер детето ти.А какво да говорим за две наведнъж!Много се надявам да е временен период и да е близо времето,когато ще се наспиш.Поне отчасти.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 951
Може да е временен период.Аз като майка на близнаци,от опит мога да ти кажа,че едното може да буди второто.Моята дъщеря си стоеше будна по цели нощи,и будеше и втория близнак.И искаше компания ,не само биба или мляко.Тя не признаваше водата.Държах топла преварена вода в термос, и така.Опитай с мляко през нощтта,може да помогне.И аз ти съчувствах и отдавна прочетох жалбата ти ,и ето пускам отг.

# 3
  • Мнения: 286
Ох милата и аз милион пъти съм се чувствала така недоспала,изморена,безпомощна.И на мен ми се случва доста често да святкам през нощта нощната лампа и да ставам,и аз опитвам какво ли не-давам водичка,биба,галя,завивам,пея песни,успокоявам че съм там,ако ревът е по серьозен  вдигам гушкам за малко.На скоро имах такъв момент-често будене и установих че са гладни дам им  мляко с бисквити по едно шише и спинкат спокойно до сутринта,извадих си заключение че освен мляко вечер трябва да похапват и от нашата манджа. newsm64 Misc Baby BottleДруг път пък плачеха от зъбите,опитвам изброените неща давам нещо болкоуспокояващо подходящо за тях и стискам зъби до сутринта. Twisted EvilМоже да са се уплашили от нещо или нещо друго но дано скоро да свърши този период че и майките героини имат предел на нервите и силите.Успех и не се отчайвай не си сама.  bouquet   

# 4
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,вярно може и да са зъбите.Синът ми вдигаше много висока температура,като му избиваха зъбите.А дъщеря ми -не,дори при нея избиваха по.два,три зъба без никакви оплаквАНИЯ.Вечер слагай в последното мляко по една бишкота,купена от бебешки магазин.А при нощните ставания  давай мляко или кърма.Може да сте гладни.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 110
Да не те плаша, но единият ми син започна да спи преди няколко месеца. Затова вече съм сигурна, че бяха зъби! На по 15-20 минути приреваваше и не млъкваше докато не стана. Слава богу брат му не се влияеше от това и си спеше, че имаше редки случаи и двамата да се редуват, ужас!
Много се измъчих и затова искрено ти съчувствам. Ще отмине, стискай зъби!
Докато ги кърмех го взимах, кърмех го и така хиляди пъти на нощ..... Не признава вода, евентуално бибата го успокояваше временно. Не знам какво да те посъветвам, освен денем като те спят да наваксваш или ако има желаещи от време на време през нощта да дежурят вместо теб....

# 6
  • Мнения: 293
desimira това все едно аз съм го писала с разлика, че мойте започнаха да спят преди няколко месеца когато повечето им зъби вече бяха избили.
Не знам какво да те посъветвам, освен денем като те спят да наваксваш или ако има желаещи от време на време през нощта да дежурят вместо теб....

tteddi дано скоро да се похвалиш, че положението се е подобрило.

# 7
  • Мнения: 1 165
На мен малко ми е рано, но да попитам. Какъв е варианта, бебетата да бъдат разделяни в две отделни стаи, за да не се будят един друг.  newsm78 Надявам се идеята ми да не е много тъпа.  Embarassed Благодаря ви, че ви има, но отсега ми треперят гащите, като чета.  Sad

# 8
  • Мнения: 286
На мен малко ми е рано, но да попитам. Какъв е варианта, бебетата да бъдат разделяни в две отделни стаи, за да не се будят един друг.  newsm78 Надявам се идеята ми да не е много тъпа.  Embarassed Благодаря ви, че ви има, но отсега ми треперят гащите, като чета.  Sad
Kassi, честно да ти кажа на мен много пъти ми сее случвало единия да плаче и събужда другия и тогава нося един от двамата при свекърва ми за малко докато се успокоят и заспят,не е зле понякога да са в различни стаи защото много си пречат и събуждат,когато се налага защо единият поне да не се наспи,ако на другия не му е добре.Ако имаш възможност защо не,така спестяваш нерви и тревоги и запазваш спокойния сън поне на едното си дете,докато се грижиш за другото.

# 9
  • Мнения: 649
Моите много рядко се будят един-друг, но по темата: и ние имахме такъв период преди 2месеца. Беше заради зъбките и не бяха спокойни по цели нощи - около 3седмици. Спят в отделна стая от 6 месеца и затова те разбирам какво ти е да ставаш и да се разхождаш през 15-20 мин да тях. Всичко мина от самосебе си. Не можех нищо да направя, защото се случваше да взема единия (който е буден) при нас, той се успокояваше и заспиваше, но щом реша да го върна в кревата му, той се будеше и всичко започваше наново  ooooh!. Установих, че детенце просто иска мама да е при него и 3 вечери спах в тяхната стая, така като се събудеха нащно време, веждат, че съм там и са спокойни.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 019
Здравей и от нас  Hug

Ох, мноооого е трудно така. И ние имахме такъв период, в който те се будехе една през друга и за нас с баща им просто нямаше сън. Не приличахме на хора, наистина... Накрая установих, че не им стига храната вечер и огладняват по-рано и затова реват. Така почнах пак да ги храня през нощта и след това засилих вечерята.  А понякога просто имат нужда от гушкане и аз се примирих - като им е кофти, взимам ги нас в леглото (иначе и те си имат отделна стая) и обикновено за ден-два им минава и ги връщам пок в тяхната стая.

# 11
  • Мнения: 53
Моите синчета са вече на 1г. и 8м. и ние със съпруга ми от 1г. и 8м. не сме спали. Няма или почти не е имало вечер в която децата да са спали почти през цялото време. Незная дали са зъби, дали самите деца са нервни и неспокойни, но това е положението. На вечер се е случвало аз да ставам около10-15 пъти и таткото и той сигурно още толкова. Мислех си че е просто период, но що за период са близо две години. Сигурно още доста време ще е така. Ако мога да те успокоя някак - свиква се. А най-добре е да има с кого да си делиш ставанията през нощта. Ако таткото или някой от помагачите се включва, то поне половината нощ ще може да дремнеш.

# 12
  • Мнения: 7 803
моите не се будят вzаимно  Whistling не zнам как да помогна, освен да съ4увсвам, zа6то моите си спят цяла но6т непробудно, откакто наравиха 2 месеца. може да се каже, 4е не съм има беzсънни но6ти. дано е така и при бъде6тите май4ета  Praynig

# 13
  • Мнения: 1 174
Според мен най-добре е да си спят в една стая,така свикват и дори единия да плаче не е задължително другия да се събуди.Специално за водата аз съм на мнение да не се дава през ноща(освен в големи жеги разбира се),защото свикват и децата започват да се будят по навик,а не че чак толкова им се пие вода.Аз не мога да се оплача още от втория си месец спят по цяла нощ,сега рядко някой по-скоро насън да помрънка малко,а Дари си търси бибата понякога ако я изпуснала,кошарата и е до мен и без да ставам само и давам бибата и тя заспива веднага.Искрено се надявам бързо да отшуми този период при вас! Hug

# 14
  • Мнения: 5 254
Ау,исккрено завиждам на Йоана и ДМЦ Simple Smile Да имат две бебета и двете да спят по цяла нощ,това си е направо късмет. Ние още не сме го овладяли това изкуство Simple Smile Откакто са се родили си се будят по няколко пъти нощем и изкат да сучат. Нито биби помагат,нито водичка,само мама. Та накрая взех кардинално решение и двамата спят при нас,за да мога и аз да се наспя. То иначе е кошмар. Да ставам по сто пъти първо за единия,после за другия,а понякога реват и двамата. Първо започнах да взимам ревящия  и да го слагам при нас,докато заспи и го връщам в кошарата. После като се събуди другия същото,но така ставам по сто пъти и няма спане,а и през деня трябва да имам сили,защото съм сама,така че сега сме всички заедно и си се наспиваме идеално. Имам чувството,че те просто искат като се пробудят да усетят,че съм до тях и си заспиват бързо. Някой може да каже,мче това е много лошо и така ще си свикнат и няма да искат да спят отделно. И какво от това. Че за мен е супер да си ги гушкам по цяла нощ,както и за тях. Малко ни е тясно,но пък ни е спокойно.

Общи условия

Активация на акаунт