към майките родили с епидурална упойка

  • 1 297
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 471
Здравейте момичета,

Преди малко повече от 2г. родих моето момиченце чрез секцио. При поставяне на упойката ми засегнаха нерв. От тогава имам доста проблеми с кръста и гръбнака. Преди известно време, вдигнах количката с детето в нея и останах превита на две в парка. В последствие лежах 10 дни на легло, от които 3 не можех дори ръката да си вдигна. Съпругът ми ме носеше до банята, сама не можех да се обслужвам.  Даже и в момента съм на обезболяващи. Ходих на лекар, който ми каза че това ще ми остане слабо място.
Има ли майче с подобен на моя проблем?

# 1
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
При първото раждане ми поставиха такава упойка.Досега не съм имала такива оплаквания.
Не чакай повече.Консултирай се със специалист.

# 2
  • Мнения: 5 228
Имах проблеми, но не чак в такава степен като теб. След раждането започнаха болки в кръста, които се усилиха до такава степен, че не можех да си мърдам единия крак и съответно не можех да ходя. Ходих няколко пъти на физиотерапия и се оправих, от тогава почти не съм имала проблеми.

# 3
  • Мнения: 645
Здравей, преди две години родих секцио с такава упойка. Да, имам проблем. Не чак толкова сериозен, както е при теб, но го имам. Боли ме мястото където ми поставиха упойката. Болката е тъпа и постоянна, а когато времето се влошава тя става по - осезаема....

# 4
  • Мнения: 941
много неприятно,наистина,но може би физиотерапия би ти помогнала,както вече са те посъветвали

# 5
  • Мнения: 640
И при мен се появи страшна болка в кръста и надолу по левия крак (той беше обездвижен по време на епидуралната) през третия месец след бременността. Спях само след Аулин.След физиотерапия се подобрих значително. Това лято ходих на санаториум и имам напредък.Сега само при определени движения усещам дискомфорт.Но ти препоръчвам да минеш по моя път

# 6
  • Мнения: 4 053
при първото раждане ми поставиха такава упойка,
но мога смело да кажа,че нямам проблеми,

може би първата година ме по наболяваше мястото,но толкова.. Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 4 451
Второто ми секцио беше с такава упойка. Изобщо нямам проблеми, все едно не е било. Много съжалявам, че при теб се е получило така. Не се задоволявай с обяснения от типа "Това ще ти остане слабото място". Посети друг специалист, сигурно може нещо да се направи. Успех!

# 8
  • София
  • Мнения: 625
Не съм имала проблеми от упойката, но знам че доста жени имат проблеми с кръста след раждането дължащи се на тежеста носена през бремеността!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 971
Раждах с такава упойка, но не съм имала проблеми.

# 10
  • София
  • Мнения: 606
Аз раждах с пълна упойка, но имах и епидурална за след раждането. При епидуралната упойка се проявяват всички травми на гърба. Аз имам разтегнат мускул на гърба от тенис и първата нощ в болницата ме боля много. Помага спорт и физиотерапия. Консултирайте се дали става дума за проблем от упойката или някакъв друг скрит проблем, който упойката е активирала.

# 11
  • Мнения: 2 746
Аз имам ортопедична операция с епидурална упойка - и досега ме боли кръста от малко натоварване.....

# 12
  • Мнения: 2 471
Аз раждах с пълна упойка, но имах и епидурална за след раждането. При епидуралната упойка се проявяват всички травми на гърба. Аз имам разтегнат мускул на гърба от тенис и първата нощ в болницата ме боля много. Помага спорт и физиотерапия. Консултирайте се дали става дума за проблем от упойката или някакъв друг скрит проблем, който упойката е активирала.
При мене беше обратното, понеже епидуралната не ме хвана ( само краката ми бяха обездвижени, когато направиха първия разрез) след това ми сложиха пълна упойка.  Анестезиолога след мен е имал втора операция и по средата се е отказал да продължи. Имало е някакъв проблем с бременната жена.

Общи условия

Активация на акаунт