Въпрос към всички спортуващи

  • 607
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Нямате ли чувството, че ако спортувате често и интензивно с относително големи натоварвания ви се увеличава доста апетита. И така вместо уж да отслабнете вие започвате да ядете повече и дори може да качите някое друго кило. Защо се получава така. Защо вместо да отслабнем при активно спортуване може да се качат килограми. И какво правите като ви налегне здрав апетит след спортуване. Какво ядете...

# 1
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Съвсем нормално е щом тялото ти гори енергия, след това да си иска обратно тази енергия. Ако ядеш редовно и добре (а не много малко), не би трябвало да ти се увеличава чак толкова апетита. Закусвай преди и/ или след тренировка, опитвай различни неща, докато намериш това което работи при теб: шепа ядки, плодове, кис. мляко, протеинов шейк. На мен добре ми се отразяват сладки плодове или ябълка+малко кашкавал. Не съм качила килограми (разбирай, мазнини), но пък съм заслабнала Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 678
Даже при мен апетита намаля след тренмировка ,така съм изморен ,че нямам апетит 2-3 часа. Hug
Но дори и да имам всичко след трениртовка се гори Peace
Като тренираш-качваш килограми newsm78  Laughing
Ако пиеш хранителни добавки и се храниш за покачване на маса ,може ,но при кардио се съмнявам да качиш Peace

Последна редакция: сб, 08 сеп 2007, 14:16 от Поци

# 3
  • Мнения: 484
Естествено, че може да спортуваш и да качваш маса.
Отслабването е просто като математика  bowuu
Със спорт (и движение) горим енергия, а с храната си я набавяме. Ако приетите калории са повече от изгорените - качваш килограми, а ако са по-малко - отслабваш.
Всичко опира до режим на хранене и тренировки.
И при мен апетитът намалява след тренмировка, но при други не е така. Някои казват, че не трябва да се яде след тренировка, други - да се яде протеинова храна. Мйа наистина е добре да видиш как най-добре да "нагласиш" хранителния си режим към този на трениране.

Общи условия

Активация на акаунт