Няколко въпроса за яслата.

  • 741
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 459
Дъщеря ми тръгва на ясла от 24.09, другата седмица ще разбера, това което ще ви питам, но съм нетърпелива.
- какво искат в яслата -пантофи, анцунг? или нещо друго?
- от какво пият вода- шишета, чашки ли им носите и как разбират, че искат вода. Моята например казва "мако", а не вода.
- дали ще я чуят като каже "Пиш"
- не заспива сама, дори аз я приспивам трудно
- злояда е

# 1
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
За всяка ясла е различно, и всяко дете е различно, но ето така беше при нас:

-какво искат в яслата -пантофи, анцунг? или нещо друго?-пантофи с твърда подметка, удобни дрешки без специални предпочитания

- от какво пият вода- шишета, чашки ли им носите и как разбират, че искат вода. Моята например казва "мако", а не вода.-пият от шишето/чашката, която аз нося, както и ги учат да пият от обикновена чаша. Разбират ги без проблем.

- дали ще я чуят като каже "Пиш" - всички ги слагат по едно и също време на гърнетата и те свикват да пишкат по това време, рядко има инциденти. Ще я чуят!

- не заспива сама, дори аз я приспивам трудно- ще се научи като гледа другите деца. Нека да си носи някоя любима играчка с която спи за успокоение.

- злояда е- зависи си от детето, но повечето се научават да се хранят или когато я прибираш й носи по нещичко за похапване. И това е проблем на който ще се намери решение. Като постои няколко дни гладна в яслата, ще започне да яде по нещичко! Няма умряло от глад дете в ясла! Wink

# 2
  • Мнения: 1 230
Абсолютно подкрепям Ирка Peace При нас единственият и неочакван за мен проблем се оказа заспиването  Sad Лошото е, че ако не свикне, може да те карат да си я прибираш наобяд, ако пречи на другите. Моята поне си лежи тихо повечето пъти  Blush
Само да отбележа, че в къщи си заспива винаги сама без проблеми - така я свикнах от бебе, но това не помогна за яслата - различната обстановка си каза думата... А иначе съм занесла шише с биберон и пие от него (скоро ще стане на годинка).

# 3
  • Мнения: 1 187
В нашата ясла е по следния начин:
за дрешки искат:
- панталони, анцузи, дънки или каквито и да е долнички без копчета и цип, само на ластик, за да могат лесно да ги събуват и обуват лелите
- 2-3 чифта гащи, потници, фланелки с късо ръкавче, с дълъг ръкав за преобличане, както и панталонче \ако се напикава детенцето дори повече чифтове\ - докато се хранят понякога се цапат, мокрят се на чешмата като си мият ръцете и др. такива затова предвиди повече дрехи за преобличане в началото.
- за пишането понякога се случва и да не ги чуят лелите \я тихичко го е казала, я лелята нещо уж е слушала, а е гледала в друга посока и така\, случва се и да не чуят. Това не е проблем. Сменят детенцето с чисти дрешки и готово.
- пантофките при нас ги искат само с лепки. За лесно обуване. И с бяла подметка. Да се вижда кога са мръсни и да не оставят черти по пода.
- водичка пият от обикновени, но по-плитки чашки в нашата ясла. Учат ги да се хранят сами и да пият вода сами. Разбира се с лигавник.
- в началото ако не заспиват самички, наистина ти се обаждат или предупреждават от предния ден да дойдеш да си прибереш детенцето като наближи време за сън. После стоиш пред вратата и чакаш да видиш ще заспи ли детенцето само, ако не ти си го прибираш у дома.
- моята голяма дъщеричка и до ден днешен е злояда. В яслата а сега и в градината ми казват, че е единственото дете което не яде почти нищо през целия ден. Има дни в които хапва по-добре, и не пропускат да ми я похвалят, защото се случва рядко. Като се върне в къщи си наваксва. Още като я прибера от градината и вечеря нещо което обича. Трудна работа.... но да ми е жива и здрава. Дано твоята дъщеричка свикне лесно с новите условия и да си хареса приятелчетата и госпожите. Успех!

# 4
  • Мнения: 459
Благодаря за отговорите. Обаче много се притесних за това заспиване. Ако трябва да я взимам всеки път на обед, защото съм почти сигурна, че няма да заспи сама, къде ще му излезе края?! Дали да не почна да я уча да заспива сама, не че не съм пробвала, но като я оставя в кошарата сама, много плаче  Sad

# 5
По-темпераментните деца се научават да заспиват сами по-трудно. Трябва му време на детенцето. Ние имаме някакъв напредък чак сега на 2 години и два месеца. Преди заспиваше само с мен даже и върху мен. Никой не можеше да го приспива. Много се притеснявах за детската градина и имахме проблем. 3 седмици не искаха да го вземат да спи там, за да свикнел първо с яслата, той после се разболя и 1 седмица си беше вкъщи.След всекидневно настояване от моя страна чак на 5-тата седмица го оставиха да спи. Той се скъса да реве 2 дни от 12.30 до 13.00. В един ме викаха да си го взема и ме убедиха, че няма смисъл да го мъчим, защото оставаха 2 седмици до отпуската на градината. От 03.09 тръгна пак на ясла. Първите 2 дни се скъса да реве и решихме да изчакаме до другата седмица. Мен вече ме хванаха всичките нерви, а и тръгвам на работа и много ми се искаше детето да е свикнало с яслата и да сме спокойни и двамата.
Според мен беше грешка, че оставиха детето да свикне да го взимам на обяд. Така и така промяната е голяма можеше да свикне с всичко на веднъж. Детето ми се скъса да реве и вече мрази яслата и не иска да ходи #Cussing out. Яд ме е и на мен, че не настоявах повече, но това ми е първо дете и все пак разчитах, че от детската градина разбират повече от мен.
Нещо, което може да помогне за заспиването е да оставяш различни хора да приспиват детенцето. Успех и стискам палци да попаднете на свестен персонал. То това е най-важното и от жените зависи как ще ти се адаптира детето.

# 6
  • Мнения: 3 423
Дъщеря ми тръгва на ясла от 24.09, другата седмица ще разбера, това което ще ви питам, но съм нетърпелива.
- какво искат в яслата -пантофи, анцунг? или нещо друго?
- от какво пият вода- шишета, чашки ли им носите и как разбират, че искат вода. Моята например казва "мако", а не вода.
- дали ще я чуят като каже "Пиш"
- не заспива сама, дори аз я приспивам трудно
- злояда е

А защо питаш тук? Всяка ясла си има
своите изисквания. Не се ли срещна
с възпитателката, която ще е отговорна
за детето ти, не ти ли дадоха брошури
поне? Нас ни извикаха и за 2 часа имахме
разговор с възпитателката, дадоха ни и
брошури, обясниха ни какво още трябва,
как протича денят в яслата, как протича
фазата на приспособяването, показаха ни
всичките помещения, включитено и пералните.
Имаш две седмици, за да се обадиш, ако са те
пропуснали, и да попиташ какви изисквания имат.

# 7
  • Мнения: 459
Дъщеря ми тръгва на ясла от 24.09, другата седмица ще разбера, това което ще ви питам, но съм нетърпелива.

Лиске, чети.

# 8
  • Мнения: 3 423
Дъщеря ми тръгва на ясла от 24.09, другата седмица ще разбера, това което ще ви питам, но съм нетърпелива.
Лиске, чети.
А, нетърпелива си, значи. Добре тогава.
Що не се обадиш в яслата и не питаш?
В общи линии пак бих ти казала това.
Но ето, да знаеш какво е в нашата ясла.
Пантофи със стабилни подметки, много
дрехи (защото в началото децата се радват
на водата и се налагат чести преобличания),
закуска (мляко, чай и вода - от яслата), един
пакет памперс на месец и един пакет мокри
кърпи. Тук се учудвам, че питаш, дали някой
ще чуе, като детето ти каже "пиш". Това са
педагози, трябва да са с добър слух за нуждите
на хлапетата. Аз питах за заспиването, дали
ще е проблем, защото засега заспива моят човек
само с мен. Казаха ми да не се притеснявам.
Една част от децата обядват към 11 ч. и лягат,
а друга част - към 12.30 и тогава лягат. Просто
защото групата е смесена (деца от 1 до 3 г.) и
всяко има различен ритъм. По-големите трябва
да носят и четки за зъби, малките само плакнат
устите си след храна. Кърпи, сапуни - от яслата.

Хайде, успех в приспособяването!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 688
Момичетата добре са ти обяснили,но най-точна информация ще получиш от персонала на детската градина.
Успех!

# 10
  • Мнения: 459
Благодаря още веднъж. Утре почваме изследванията.

Общи условия

Активация на акаунт