За заплатите и фишовете?

  • 4 338
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Моля да споделите как си получавате фишовете за заплатите, получавате ли ги въобще, искате ли да ги получавате,  от кой си ги взимате - счетоводството, личния състав, шефа, или как?

Важно ми е , благодаря на отзовалите се!

# 1
  • Мнения: 1 938
От АТС - всеки месец!  Peace

# 2
  • Мнения: 5 370
Моля да споделите как си получавате фишовете за заплатите, получавате ли ги въобще, искате ли да ги получавате,  от кой си ги взимате - счетоводството, личния състав, шефа, или как?

Важно ми е , благодаря на отзовалите се!
Да, получават се всеки месец, ако всичко е наред. Задължителни са, пазят се!!! Дават се от счетоводството принципно.
Ако не ти ги дават-си ги искай.Те са вид документ, който, недай боже, може да ти послужи по-късно при евентуален трудово-правен проблем.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 294
Да получавам фиш всеки месец, от секретарката на нашето отделение, а тя ги получава от счетоводсвото. Всички получаваме заплати на дебитни карти, иначе преди като взимахме заплати на ръка, от счетоводстово (по точно касиерката) при изплащането ни даваха и фиша.
Ама по частните фирми рядко дават фишове.

# 4
  • Мнения: 4 916
При нас фишовете се получават от касата - пазят се тези от последния месец и който изпитва интерес ходи и си ги взима. Аз пред почитам да си получавам заплатата по сметка и да не знам колко лева са заминали за държавата Hug щадя си нервите един вид.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 381
Получавам си заплатата по дебитна карта. Не ми дават фиш. Сама съм си изчислила колко ми одържат за осигуровки и данъци. В предишната работа ни даваха фишове, докато не почнаха да превеждат парите по карти. Коректно е да дават фишове и човек да знае всичко, но...

# 6
  • Мнения: 1 765
Получавам фиш, да..от счетоводтсвото, но опитвайки да го разчета ( разбера ) ме заболява главата, не знам защо винаги са така направени, че да бъдат разбрани от хора само с подходящото образование ( счетоводно напр. ).... ooooh!

# 7
  • Мнения: 4 111
В завода, в който работех фишовете се даваха само лично в личен състав. Имаше период, в който ги раздаваше кой да е, но не беше удачен вариант, всеки беше с различна заплата и последваха интиги и злоба.

# 8
  • Мнения: 520
В нашата фирма тийм лидерите раздават фишовете лично на всеки.

# 9
  • Мнения: 3 356
Не получавам фиш.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 10 788
ТРЗ-то на фирмата изпраща фишовете ни по мейла (счетоводството и централата са в София), административният отговорник ги разпечатва и ги раздава на всеки лично. Самите заплати се превеждат по сметка в дебитните ни карти.

Така виждам какво ми е начислено, какво ми е удържано, данъци, осигуровки - абсолютно всичко.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 616
Да, получавам фиш от секретарката всеки месец (с изключение на отпуските - тогава просто ме мързи да ида да си го взема).

# 12
  • Мнения: 1 006
Ок, да уточня малко - искам да разбера за организацията, включително как ги получавате - запечатани в плик и на плика вашето име предполагам,?
Киа, независимо че получаваш заплатат си по дебитна карта, все пак би трябвало да има ведомости - ето това ми е интересно - фирмата ли е решила да не ги дава или холата просто нямат интерес да си ги получават?
Киса, при тази оргнизация, случвало ли се е да има изтичане на информация?
Лилянчо, как информацията е станала достояние да всеки, нали това е поверитлена инфо?

Момичета, благодаря ви за съдействието дотук - искам да изчистя максимално този процес и затова ми е нужна помощта ви!!!

Как е най-добре да става това според вас? Давайте предложения  Hug

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Главната счетоводителка лично ги раздава на всеки. Заплатата е конфиденциална и тя пази фишовете, докато не дойдат съответните колеги, за да им ги връчи лично.
То те не са кой знае каква информация, че в програмата й още стоят редове, на които пише ПКБ, пък тя ти разяснява, че било допълнителния фонд и пр, и пр; има ред "Запор", който е с тежест на "Вече платена през месеца премия" и пр.  Mr. Green

Фишовете са ни едни ситни листчета с още по-дребни букви и цифри, не са запечатани в плик, а скъсани от листа с помощта на линия. Дава ни ги, когато ни пусне заплатите в банката. Колегите всеки път казват "А, фиша, благодаря, не беше нужно", но никой не съм видяла да го къса без да си го изчете или пък да го хвърля.
Моите не ги пазя и в някой момент ги хвърлям, а знам, че не е редно  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 765
Съкровищница, получаваме ги персонално, запечатани в плик, така най-лесно се спазва конфиденциалността...защото броят на хора, знаещи каква заплата получаваш, се свежда до минмум...

Когато ги изплащаха на ръка, аз раздавах заплатите в отдела, в който работя, но честно казано ми беше неприятно, освен това всеки се разписваше на ведомост....и винаги можеше да видиш заплатата на тоз над или под теб..общо взето...тъпа ситуация..

Общи условия

Активация на акаунт