Допълнителни пари за градина/ясла

  • 2 974
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Търсих, но не намерих тема. Затова пускам.

На много от вас децата посещават детски
градини или ясли. Таксите са си такси, но
със сигурност трябва да давате допълнителни
пари за рождени дни, памперси, излети и др.
Как стоят нещата с допълнителните пари в
детското заведение, което посещават децата ви?
По колко пари се събират от родителите? За какво?
Налага ли се да купувате вие материали и консумативи?
Храна за децата? Моля, споделете опит и информация.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Симона ходи вече 6 месеца на ясла. За това време сме дали:
в началото 10 лева за играчки;
3 месеца по 1 лев за консумативи /салфетки и др./, вече не ни искат
И един-два пъти в месеца носим "почерпка", което ще рече 2-3 пакетчета солети или бисквитки, както преценим.
Когато беше с памперс, сме оставяли по 3-4 на ден в нейното шкафче.

# 2
  • Мнения: 17 402
Миналата година събирахме по 55лв за консумативи и т.н Не са искали допълнително да купуваме нищо. ТАзи година- не знам, предполагам ще е пак така.

# 3
  • Мнения: 503
Навсякъде е различно. В детската градина на Иглика парите, които даваме за година са около 200-300 лв. Плащаме си минералната вода, консумативи- хигиенни и канцеларски, спално бельо, някои ремонти- почти всичко в интериора, куклен театър- всеки месец, допълнителни занимания на детето- примерно изобразително изк., по два благотворителни концерта годишно. Има родители с повече възможности, които могат да си проявят благотворителността по всяко време, отделно от другите плащания.

# 4
  • Мнения: 17 402
Тържествата и куклените театри ги пропуснах. galll, допълнителните занимания си се заплащат отделно и са по желание, нали така. Според мен Лиска нямаше предвид тези точно разходи, или...?

Последна редакция: пт, 07 сеп 2007, 14:53 от ДееНКа

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
В яслата не съм давала никакви пари, не са ми и  искали  Peace
В градина също не съм давала, освен 2 пъти в годината правят тържества с децата и се събират символични пари около 10лв. да се купят блокчета за рисуване, моливи и каквото е необходимо  Peace

# 6
  • Мнения: 503
ДееНКа, да страничните занимания са по желание. Мисля, че пита за всичко. Само да поясня, че не пиша за тези неща с възмущение, а като констатация. Вече ми се случи веднъж да ме хапят по този въпрос, но в друга тема.

# 7
  • Мнения: 17 402
Ооо, не! НЕ те хапя, просто се чудех дали Лиска пита за всичко накуп Peace

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 336
Да, налагаше се ние да купуваме учебните книжки и консумативи, играчки. За групата купихме още килим, пердета, CD player. Всяка година в началото на родителската среща обсъждахме какво трябва и по колко пари да съберем. Обикновено 20 -30 лева бяха достатъчни. Отделно всеки носеше сапун, салфетки и тоалетна хартия веднъж месечно.

# 9
  • Мнения: 503
Ооо, не! НЕ те хапя, просто се чудех дали Лиска пита за всичко накуп Peace
Аз имах предвид друг човек, в друга тема, не теб.

# 10
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Миналата година за детската градина на Дени сме дали в началото  по 20лв. -за консумативи и играчки, за Коледа по 5лв. за подарък на детето и почерпка и за 1 юни по 5лв. пак за подарък и почерпка.  Отделно два пъти в месеца има куклен театър -по 2лв. за билет.

Тук не слагам таксата за танци на които ходеше дъщеря ми, тя си е към таксата за детска градина.

Аз специално съм съгласна всеки месец да давам по 2-3-5лв. отгоре, но детето ми да е в приятна обстановка! За съжаление има родители, които роптаят с/у допълнителното даване на каквито и да било пари, така че темата е деликатна!

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Всеки месец даваме по 2 лв. Памперси носим от вкъщи, от време на време и мокри кърпи.
Ако организират кукен театър - по 2лв на представление.

Други пари не са ни искали, нито за играчки, нито за ремонти, за нищо.

# 12
  • Мнения: 605
в яслата /която посещаваха и двете/, не сме давали пари за никакви консумативи, играчки, храни и пр. Единственото, за което сме плащали е 2-3 пъти годишно 2 лв. за куклен театър. Носехме по 1.5 л вода, пакетче салфетки и памперси всяка седмица.

В детската градина, в началото на годината даваме пари за минерална вода /май около 5-10 лв. за цялата година/ и за книжките, по който учат децата /не помня колко бяха миналата година/. За друго не се сещам.

# 13
  • Мнения: 3 423
Много са ми интереси отговорите ви.

Питам за всичко. Но ми е ясно, че
куклени театри, курсове по езици,
излети, плуване се плащат допълнително.
Но за другите неща ми беше по-интересно.
За рождените дни в групата се събират по
някакви пари месечно, после от тези пари
се прави тържество. А иначе родителите ги
ангажират веднъж месечно да купуват неща
за следобедната закуска, както и по пакет
памперс и мокри кърпи. Навсякъде явно е различно.

# 14
  • Мнения: 503
В яслата всичко си носехме сами- памперси, почерпки, води. Не са ни събирали пари. Като цяло, разходите в детската градина са по- големи.

Общи условия

Активация на акаунт