въпрос отново за захранването

  • 931
  • 1
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Д-р Слънчева имам няколко въпроса за захранването.Бебчо е на 4 месеца вече.Изчетох отговорите ви на други подобни въпроси и смятам по тази схема да захраня,която вие казвате,с едно изключение  ,че аз давам сокче от началото на 4-ия месец.Въпросът ми е - в някои плодови пюрета пише ,че има  грис от ориз и оризово нишесте, проблем ли е това?по този повод ми казаха ,че трябвало да се захрани първо с оризова каша.И другият ми въпрос е бананово плодово пюре може ли да се дава в  началото на захранването?в него пък пише ,че има лимонов сок.Всички цитирани от мен пюрета са на ХИП.Кои според вас плодови пюрета са най-подходящи за в началото на захранването.Благодаря предварително за отделеното внимание.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Пюретата на Хип са подходящи, но предимно са на основа моркови и децата леко пожълтяват от отложения каротив в кожата. Добре е да ползвате и пюрета с основен продукт картофи за да се избегне това пожълтяване.
Няма значение с каква каша започвате важното е да пише, че е без глутен. Ако давате само оризова има опасност от запек.
Банановите каши и пюрета се понасят добре от бебетата и са подходящи за захранване.

Общи условия

Активация на акаунт