нервни кризи

  • 8 997
  • 20
  •   1
Отговори
 ако има някой, който да ми даде решение как да се спрат тези нервни кризи ще съм много благодарна..ако има безвреден начин..или да ми препоръчате някой психолог,-хомеопат или незнам какво.. Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Дай повече инфо - от какво са продиктувани, в каква ситуация, при какви обстоятелства...

# 2
  • Мнения: 753
Кой има нервни кризи?

# 3
  • Мнения: 2 211
Да, кой има нервни кризи? Ти или детето? Ако е детето, колко е годишно?

# 4
моите идеи са
1. винаги ако нещо те драzни, се опитай да видиш положителните му страни. Например детето раzлива чашата и ти трябва да миеш, ядосваш се, но ако си кажеш ... нищо , ще ни върви по вода ще ти стане по леко. Или пък ако нещо счупи си кажи нищо счупеното носи щастие ...
2. Опитzай да гледашпо леко на нещата. С две думи всичко се нарежда в крайна сметка по някакъв начин. Всяко zло е zа добро, а и ти не можеш да контролираш 100% ситуациите. Та си каzвай ще става каквото има да става, ще поживеем и ще видим и каквото дойде, ще го посрещнем и ... ако си прекалено иzморена си дай почивка просто.
3. Помоли някой да ти помогне. С две думи не откаzвай помощ, остави да те глеzят ... беz твоята намеса светът няма да потъне и никой не е неzаменим.
4. Постави си някаква интересна zа теб и елементарна цел, която да ти zаема съzнанието и да те отвлича. Апример, ако тъпият ти колега те драzни си помисли, как ще се прибереш в къщи и ще си иzпробваш новата интересна готварска рецепта с чаша вино в ръка или как ще си дочетеш арлекинчето или криминаленцето и ще теглиш на всичко живо една майна.
5. С две думи гледай си кефа.
6. Ако не можеш лесно да се успокояваш си вzеми има едни успокоителни чайчета с валериан, хмел, мента ... правиш си едно топло чайче и си сядаш на диванчето да си го иzпиеш ...

# 5
  • Мнения: 2 401
Самоконтрол. Моята последна нервна криза беше преди 10 год., тогава крайниците ми изтръпнаха за доста по-дълго от обичайното време и доста се уплаших. Казах си - край, вече нищо и никой не може да ме ядоса така, че да ми причини това... Самопрограмирах се така да се каже.

# 6
  • Мнения: 2 005
Давай го по-спокойно  Hug И аз много се нервирам , но гледам вече повърхностно на всичко лошо и дразнещо ме, иначе няма оправия Joy

# 7
става въпрос за майка ми.. вярно ,че вкъщи е малко нервно положението,защото баща ми е ужасно дразнеща личност,но няма какво да се направи..но отскоро тя от всяко дразнение почна да получава нервни кризи,които не я отпускат поне 2-3 часа...много е тежко..няма как да я заведа на почивка,няма да има кой да я гледа ,а и финансите много не  позволяват...незнам надявам се да помогнете с идеи ,билки и незнам какво....взима капки валериан ,глог и мента обаче много май не помагат или помагат малко след време,но малко мисля...

# 8
  • Мнения: 2 401
Мдаа моя съвет няма да помогне.  Изпрати я на курс по с-мата на Норбеков, това ще помогне със сигурност.

# 9
  • Мнения: 2 005
Заведи я тогава на специалист, той ще и изпише необходимите медикаменти Rolling Eyes Майка ми също получава от време на време такива кризи и я държат наистина поне 2,3часа , но я заведох на психиатър и сега пие лекарства и е добре  ThinkingОтдавна не е получавала криза и дано да не се налага , че като я гледам я съжалявам  ooooh!

# 10
незнам и аз...чувала съм ,че от лекарствата се става зависим,специално тези  за психиката..просто не мога да я оставя,непрекаснато гледам да съм до нея ,да не се ядоса нещо от баща ми я е страх ,че ако ме няма може да и стане много зле и да припадне..ivalina73 ако може да кажеш поради същите причини ли майка ти получава нервните кризи..защото ме е  страх че като дразнението е в семейството просто незнам дали има изход Sad
минзухар, ако може обясни кокво е това и  имали го в бургас

# 11
  • София
  • Мнения: 208
Аз в момента пия Ксанакс-много ми помага.Зимата изпадах в ужасни нервни кризи,повярвай ми ужасно е,а ако е смесено и с депресия-кошмар!!!Не съм се пристрастила,мога да го откажа с лекота.Понякога,когато пак усетя че ми става нещо,пия пополовинка от 0,25 мг.(ксанакс).Изписва се от невролог със зелена рецепта.Неврологът ми каза,че е много пречистено и чудесно лекарство за такива ситуации.
НО най-вече трябва да се търсят причините за нервните изблици И ДА се отстранят незабавно!!!

# 12
много ви благодаря за обръщаното внимание...

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Моят съвет е да я заведеш на психолог. Предвид , че е подложена на непрекъснато дразнение /баща ти/ лекарствата ще имат временен ефект т.е. докато ги пие ще е добре, като ги спре пак ще започне същата история с пристъпите. Психологът ще и помогне да се научи как да се справя с напрежението и неприятните ситуации и как да подхожда към баща ти.

# 14
много ви благодаря за вниманието...но се оказва че не е само нерви  ,но и физическото състояние не е съвсем наред и ще търсим причината.дано да да я намерим защото е много трудно

Общи условия

Активация на акаунт