Спермограма

  • 2 124
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 8
Здравейте, момичета!
Както виждам, сте доста компетентни, а аз тепърва навлизам в дебрите на проблемното забременяване. Винаги съм си мислела, че веднага щом реша, бързо и безпроблемно ще забременея, но ми се наложи да сляза от розовото облаче. Нещо не се получава. И така - направихме спермограма в клиниката на Владимиров и както се досещате, почти нищо не ми е ясно, а часът ни при него е чак другата седмица.  Ако може да погледнете резултатите и да си кажете мнението, ще съм ви много благодарна  bouquet  А те са следните:

Въздържание - 3 дни
Обем на еякулата - 5,3 мл
PH 7,6
цвят - нормален
време на втечняване - 30 мин
концентрация на сперматозоидите - 38,3 млн/мл
общ брой на спeрматозоидите в еякулата - 202,99 млн
Обща подвижност на сперматозоидите  - 51%
                              - % сперматозоиди с нормокинеза - 40
                              - % сперматозоиди с хипокинеза - 11
                              - % сперматозоиди с акинеза - 49
Брой нормокинетични сперматозоиди/мл - 15 320 000
Общ брой нормокинетични сперматозоиди - 81 196 000
Агрегация и аглутинация - няма
Левкоцити - 1

Kruger strict criteria
Сперматозоиди с нормална морфология - 6,5%
Сперматозоиди с отклонения в морфологията - 93,5%, от които:
 - сперматозоиди с главични дефекти - 31,5%
 - сперматозоиди с шийни дефекти - 19%
 - сперматозоиди с опашни дефекти - 22%
 - сперматозоиди с цитоплазмен остатък - 17%
 - клетки на сперматогенезата - 4%

Teratozoospermia index - 1, 57

Заключението е - Asthenozoospermia

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 20:11 от Mandolinka

# 1
  • София
  • Мнения: 8
Явно резултата е лош, каквито са и моите съмнения, щом никой не се наема да ми отговори  Sad Cry

# 2
  • Мнения: 2 423
Asthenozoospermia не е добра диагноза концентрация не е малка но оценката по Крюгер е лоша, обема също НО всичко е поправимо  -  Дай боже Praynig имали ли сте някакво лечение до сега.  Това първа спермограма ли ви е Thinking

# 3
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз не съм много на ясно. Дано се включат другите момичета!

Не се отчайвай  Hug!

П.П. Изпреварили са ме! Но както е казала Мая "всичко е поправимо"  Peace!

# 4
  • Мнения: 902
Спермограмата е доста прилична. Морфологията наистина е лоша, но количеството донякъде компенсира това.
Направете консултация с андролог - д-р Милен Кацаров е най-добрия избор за целта.
http://www.andrologia.hit.bg/
Потърсете с него причината за лошата морфология и евентуално може да се направи лечение.
Горе главата. Ще имате дете и то не толкова трудно. Wink

# 5
  • Мнения: 2 423
За  д-р Милен Кацаров съм 100% ЗА smile3521

# 6
  • Мнения: 7 718
Трябва консултация, за да се потърси причината, д-р Кацаров е добър избор, винаги има надежда. Късмет. Laughing

# 7
  • Мнения: 397
Спермограмата ви не е чак толкова отчайващо лоша. Вярно, че нормалната морфологията е ниска, но има момичета забременели  и с по-ниска. Обемът мисля, че е добър, подвижността също. Така, че не се притеснявай, а потърсете за мнение д-р Кацаров. Той е най-добрият в тази област. Успех и горе главата! 

# 8
  • София
  • Мнения: 8
Много ви благодаря, момичета, за подкрепата  Heart Eyes
Ходихме при Стаменов... някакси се почувствах "претупана" ..  бързаше много и през цялото време си гледаше часовника. На мъжа ми не предписа нищо, а аз ще ходя на хормонални изследвания, хламидии и изследване на яйчниковия резерв. Дано се получи нещо...
Желая успех на всички ви!!!

# 9
  • Мнения: 1 950
Mandolinka , д-р Стаменов е гинеколог не андролог Wink. Нормално е той да не изпише нищо на мъжа ти, това трябва да го направи андролога.

Общи условия

Активация на акаунт