КАК ДА УВЕЛИчА КЪРМАТА ЗА ВЕчЕРНОТО ХРАНЕНЕ

  • 468
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
Ние с бебе Виктор сме на изключително кърмене, надявам се дълго да си останем така Praynig
НО, в последно време той вече започна да си суче по доста - 100 - 130, като това е само от едната гърда, тоест няма нужда да давам и другата. Мисля че кърма имам много, след всяко сукане цедя, количествата са различни, а нощем въпреки сутиена и еднократните подплънки винаги съм прогизнала. Проблемът е, че за яденето след къпане/около 8/ кърмата ми намалява и не му стига. Додавам от изцеденото през деня... Страх ме е че ако дам и другата, за следващото хранене, тя няма да е имала нужното време за почивка и съответно за производство на мляко...
Въпросът ми е как да увелича кърмата само за това ядене или да давам ли и другата гърда?!!?Защото не искам да го дохранвам с изцедено..

# 1
  • Мнения: 5 592
Давай му другата гърда,нали колкото повече суче,толкова повече се образува .И аз в началото давах само от едната,бебока ревеше гладен,аз се чудя какво става,докъто не ми светна   Shocked че може и глад да е.И давам втора цоцка-спокойствие и усмивки.Да ,ама сега смуче и втората и пак се ослушва,ама като имам само две....снощи дърпа мекици,но явно си е намерил нещо,защото  не ме събуди по-рано от обичайното през нощта.Та исках да кажа-давай спокойно, и да му е сладко   Wink

# 2
  • Мнения: 4 447
Давай и от двете, за да не му хареса по-лесното цоцкане от биберон, поздравления, че имаш кърма и кърмиш!  Hug

# 3
  • Мнения: 753
Давай от двете смело. Понякога давам отново първата /т.е лява, дясна,лява/, не се безпокой дали ще се образува кърма! Винаги се образува - дори и да не са ти подути гърдите!
Ние се кърмим 12-ти месец и от моя опит ти казвам.
Успех!

# 4
  • Мнения: 138
Добре, ако давам и от двете, тогава на следващото с коя да започна?
Тоест, например ако вечерното хранене е в 8 и започнем с лява, изцоква я напълно и си дояде с дясна, в 11 примерно като се събуди да яде с дясна ли да започнем след като преди само 3 часа е ял от нея и също така още един въпрос, след като си е доял от дясната да я цедя ли после. Защото си мисля че ако е изцедя няма да има достатъчно за папане в 11 и пак ще трябва от двете и става затворен кръг. Ако пък не я изцедя, да не вземе да и намалее "продукцията"?!?!

# 5
  • Мнения: 1 371
Добре, ако давам и от двете, тогава на следващото с коя да започна?
Тоест, например ако вечерното хранене е в 8 и започнем с лява, изцоква я напълно и си дояде с дясна, в 11 примерно като се събуди да яде с дясна ли да започнем след като преди само 3 часа е ял от нея и също така още един въпрос, след като си е доял от дясната да я цедя ли после. Защото си мисля че ако е изцедя няма да има достатъчно за папане в 11 и пак ще трябва от двете и става затворен кръг. Ако пък не я изцедя, да не вземе да и намалее "продукцията"?!?!
На всяко следващо кърмене даваш от гърдата, която ти е била втора на последното кърмене.
Иначе можеш да я изцеждаш (втората гърда) , ако чувстваш още напрежение.

# 6
  • Мнения: 4 447
Щом даваш да суче и от двете на едно ядене, няма особен смисъл да ги редуваш след това. Само имай предвид за предното и задното мляко.  Peace

# 7

Общи условия

Активация на акаунт