Към мамите, които разбират от настройки на PC...help!

  • 424
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Момичета, вещи в компютърните тайни!

Имам една молба за помощ че не мога да се оправя- ако имате идея как да постъпя.... Praynig

Вкъщи ползвам безжичен интернет и по-точно АДСЛ, който минавапрез рутер и го приемам на служебния си лаптоп безжично. Дотук нищо особено.

днес си взех личен лаптоп,който искам да "закача" на същата безжична връзка-има си карта и всичко....намира мрежата  точно с името с което си я кръстих при инсталацията първия път на служебния и ми иска парола, каквато аз никога не си спомням да съм въвеждала.....за всеки случай изпробвах всички възможни пароли които обикновено ползвам ( не ги сменям че ги забравям)-не ще! Дава ми е пасуърда не е верен и тва в!

Та въпроса ми е:
1. Аз ли нещо погрешно схващам че ми иска парола за да ме конектне към тази конкретна е-връзка????? newsm78
2. Ако наистина иска парола и аз не я намирам, мога ли да я сменя??? дава ми съобщение че персоната която била инсталирала тоз кънекшън трябвало да знае тоз пасуърд. еми аз съм, ама за токова нещо спомен нямам! newsm78 newsm78 newsm78

Шантав въпрос, ама такъв ми е казусът, та ако имате идея...поне насоки дайте някакви.... Hug

Мерси предварително!

# 1
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Ти тая мрежа си я направи с Уизарда нали ? И ти даде вариант да инсталнеш usb или дали да се принтира инфото в един тхт файл нали ? Сега трябва да намериш този тхт файл и там има 32 битов ключ май ( уизарда при създаването на мрежата го генерира сам) ?  newsm78 Аз без да исках правих такива осирни и там го намерих ... Ако не можеш да го намериш, триеш мрежата и правиш нова - друг вариант аз поне не мога да дам... Да се включи някой по-компетентен  Peace

# 2
  • Мнения: 3 423
Дава ми е пасуърда не е верен и тва в!
Да, дава ти грешка, защото от компютъра,
който е администратор, няма ауторизация
за следващия, който искаш да включиш към
мрежата. Това, че виждаш името, нищо не значи.

Трябва да влезеш в рутера и оттам
да зададеш номера на новия ти PC.
Най-лесно ще да ти е да вкараш кабел
от рутера до новия ти компютър, после
да дадеш разрешение за новото IP, после
да рестартираш и си готова. Разбира се,
може и да зададеш номера на новия ти
компютър мануално. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт