Какво направихте със здравеца и косичката след кръщенето?

  • 4 512
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Все още ги пазя казаха ми да ги завия в целофан и да ги оставя да изсъхнат  някъде при дрешките на детето. Вие какво направихте с тях?

# 1
  • Мнения: 1 216
Косичката не ми я дадоха, а и аз забравих да си я поискам. Запазила съм къдрички от по-късна възраст.
Здравецът също не съм го пазила, само червеното конче със синеца и паричката, които бяха завързани за здравеца

# 2
  • София
  • Мнения: 676
Косичката я пазя завита в салфетка в едно шкафче. Цвете не съм получавала  Thinking. Пазя и свеща.

# 3
  • Мнения: 3 376
Свеща и косичката на детето пазя само.Чувала съм,че при важни събития или когато е болно детенце може да се пали/свеща/ от време на време.И моите си пазя даже Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 5 079
И аз пазя само свещта. Косичката беше мъничко и не съм я искала от свещеника, а и ние го кръстихме след годинката, преди това е подстригван, така че, първата косичка я пазя. Китката беше мое творение  Embarassed, направях я със здравец и доста цветя, така че, съвсем естествено като увехна замина в кофата. Laughing

# 5
  • Мнения: 1 314
И на мен не ми дадоха косичката, пък и в онзи момент забравих да си я поискам! Пазя си свещта, и я паля на рожден и имен ден! А китка- и нея бяхме забравили в бързината, жената от църквата ни направи една от цветята там и после и китката остана!
Другата неделя ще правим кръщене на сина ми и се надявам този път нищо да не пропуснем!

# 6
  • Мнения: 4 451
Аз също пазя само свещите. Голямата ми дъщеря нямаше косичка и ритуала с отрязването беше по-скоро символичен 9просто щракане с ножицата Laughing). Скоро кръщавахме малката. Не ми дадоха отрязаната косичка. За китки изобщо не сме се сетили. Embarassed

# 7
  • Мнения: 3 478
Китката я пази сестра ми (кръстницата) защото аз нямаше как да я взема с мен. Косичката си е в нас заедно с кръщелното.

# 8
  • Мнения: 222
Целият комплект (косичка,свещичка,кръщелно и здравец) съм ги сложила в целофан и съм ги мушнала под душеците и на двамата.

# 9
  • Мнения: 102
Здравец не съм взимала,не съм знаела,че трябва а косичката си я пазя.

# 10
  • Мнения: 520
Косичката я пазя,свещта също.. казаха ми да я паля на рожденните и дни. А  букетчето /нашето беше босилек/ го изхвърлих  Rolling Eyes  Не знаех, че трябва да се пази и то?!!

# 11
  • София
  • Мнения: 1 320
Косичката му я пазя в един от албумите му съм я залепила. А букетчето ми е завързано със червен конец към свеща, а нея паля на всеки негов празник (имен ден, рожден ден).

# 12
  • София
  • Мнения: 1 840
Свещта я пазя, но май забравям да я паля за РД.
За косичката свещеникът ни каза да я сложим в кутийка върху иконата, която почитаме в къщи (имаме една на Св. Александър, и мъжът ми се казва така) и си стои там.
А с здравеца нямам спомен какво е станало.

# 13
  • Мнения: 1 947
  Косица - в дневника; китка - запазена в кутийка; мирó - пази се
(знам, че се шие от него нещо за детето); свещ - пали се на празници.
   Simple Smile

# 14
  • Мнения: 566
здравеца го сложих под матрака на легълцето му. чувала съм, че ако е неспокойно детето т.е урочасано върху жар се слага малко от здравеца и се прикъдява стаята и детето

Общи условия

Активация на акаунт