Антибиотици в началото на бременността?

  • 8 876
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 006
Моля, ако някоя от вас е приемала АБ в началото, преди още да разбере че е бременна, да сподели Praynig
Сестра ми пиеше АБ в продължение на 10 дена, когато вече е била бременна (сега е 6 м), но много се е притеснила и започва да си внушава разни неща #2gunfire
Лошото е, че няма доверие на гинеколожката си ................

Помагайте!

# 1
  • Мнения: 773
Щом се притеснява чак толкова нека отиде на един 3-Д преглед.

# 2
  • Мнения: 1 092
Щом се притеснява чак толкова нека отиде на един 3-Д преглед.
newsm10- и аз това бих посъветвала

# 3
  • Мнения: 814
Най-добре е наистина да отиде на 3Д видеозон. И аз в началото на бременноста пих Оспамокс понеже лепнах гноина ангина, но ми бяха изписани от лекар. 

# 4
  • Мнения: 1 975
Най-добре преглед  Hug да си смени лекарката щом й няма доверие. На мен ми се наложи 2 пъти по време на бременността да пия АБ и имаше последствия- не ми беше развита плацентата. Затова трябва да я види специалист Peace

# 5
  • Мнения: 1 006
Да, ще отиде на 3 Д, но идеята ми беше да й покажа, че въпреки това може да се роди ДАЙ БОЖЕ!!!  здравичко бебе!

Това за плацентата ка се установи и какви бяха мерките?

# 6
  • Мнения: 2 677
Има антибиотици, които не са противопоказни при бременност. Аз пих Оспамокс в самото начало на бременността си. Тогава все още не знаех, че съм бременна. Когато разбрах, първото нещо, което изстрелях на гинеколога, беше дали съм навредила на бебето с антибиотиците. Той ме успокои веднага.
Колкото и да не вярва на лекаря си, мисля, че няма гинеколог, който да не знае кои лекарства са противопоказни и кои не, или който съзнателно да заблуждава една бременна жена.
Разбира се, ако притеснението е твърде голямо, второ мнение е добро решение.

# 7
  • Мнения: 524
При втората ми бременност пих АБ, в началото, преди да разбера, бях се притеснила, но всичко се разви добре. Докторите казват, че първите 14 дни от бременността са най важни за бебето, но всичко си е Божа работа. Успех на сестра ти, дано всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 179
и аз пиех антибиотици като не знех че съм бремена но лекарката ми ми каза че няма страшно а що се отнася до сестра ти да си смени доктора като му няма доверие и да си направи нужнита иследвания

# 9
  • Мнения: 2 746
За първите три месеца според докторите важи принципа "или всичко или нищо", т.е. ако беше увредила бебето от антибиотика бременността нямаше да се запази.Но щом вече е в 6-ти месец, значи всичко е наред.Момичетата по-горе са казали - един допълнителен преглед не  е излишен, за нейно успокоение.

# 10
  • Мнения: 1 672
аз бях пила и не знаех че съм бременна тогава.След като разбрах , че съм бременна много се притесних защото все пак не съм пила какво да е а антобиотил.Отидох на консултация и първото нещо, което казах на гинеколожката беше това.Тя ме успокои и ми каза че не било опасно защото съм ги пила в самото начало.Но нека сестра ти да отиде на друг гинеколог и там да види какво ще и кажат, за да може да се успокои



# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
И аз пих антибиотици преди да разбера, че съм бременна  Confused
Бяха ми изписани за седмица, но пих само 3 дена, защото получих обрив по гърдите и гърба.
Сякаш имах предчувствие, че не трябва да ги пия.
Седмица след това разбрах, че чакаме бебе и започнах да приемам много Фолиева к-на.
Последици в/у бебето няма, слава Богу!

# 12
  • Мнения: 2 005
Смени си гинеколожката Peace

# 13
  • Мнения: 3 499
Аз съм пила Ципрофлоксацин заради цистит,  а съм била бременна без да знам. Не мисля, че е проблем, толкова рано още не е оформен ембриона. Да не говорим , че до 5 месец пих още 3 пъти АБ, защото имах страшни проблеми с бъбреците, Е-коли и цистит.Всичко разбира се вече беше по предписание на лекаря.Относно доверието м/у пациента и лекаря - то  е задължително.

# 14
  • Мнения: 278
На мен ми закъснява вече 2 месеца. Два пъти си правих тест - отрицателен. Като се разболях миналата седмица първо тест си направих и тогава започнах антибиотиците. Ще бъда много щастлива ако съм бременна, защото е дълго чакано бебе, но разбира се и малко се притеснявам заради антибиотика. Малко се успокоих от отговорите, чувала съм и от други жени, че са пили аб, но не им е навредил.

Общи условия

Активация на акаунт