да сменям ли АМ

  • 1 437
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
първо бяхме на ПРЕ НАН и си докарахме запек. смених го с Фризолак и до вчера беше ок - имаше колики, но не се мъчеше като ака. иначе вчера си ака, но много се мъчи. вчера сутринта имаше малко твърдо ако, но после 2 пъти ходи нормално и безболезнено. днес се мъчи много и явно не може да се изака - едно топченце мъничко само. незнам да сменям ли пак млякото, четох, че не е хубаво често да се дменя. и какво да взема, ако го сменям - Нутрилон хубаво мляко ли е? иначе давам и саб Симплекс, незнам дали може и от тях да се запече

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Капките против колики по правило запичат, но така също и честата смяна на млякото. Моето мнение-не сменяй. Това, че не ака 1-2 дни не е запек. Давай повече течности-вода и самото мляко малко по-разредено.

# 2
  • Мнения: 1 896
Да, капките за колики и аз знам ,че запичат.Но и на Фризолак-а му се носи слава на запичащо АМ.Производителите на Фризолак имат лечебно АМ/при запек и повръщане/-стои иедно такова по-мазничко-Фризовом се казва.За да не сменяш АМ толкова често би могла да пробваш с Фризовом.

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 14:18 от Ulia

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ РАЗРЕЖДАЙ МЛЯКОТО.... ХОРАТА СА КАЗАЛИ ЧЕ ТРЯБВА ТОЧНО ДА СЕ ИЗПЪЛНЯВА ИНСТРУКЦИЯТА !
На всички млека пише така: ползвала съм различни НАН, НА АР, Фризолак, Фризовом, Милумил, Аптамил

Говори с педиатърката ви са този проблем, щом сте на Фризолак може да добавите Фризовом, той е за подобряване на изакването, но не чакай чудеса. Бебето е малко та не си прави експерименти.
Някои дават Дуфалак, Блевит има чайче, виж тези двата (мисля че е по-скоро втория) не съм давала в ХИТ можеш със сигурност да ги откриеш
- Блевит Digest - храносмилане 150 г.
Блевит Laxante - разхлабващ 150 г

Много е важно да не я изакваш принудително. Беба ми акаше през 1-2 дни, и като се оплаквах на педиатърката казваше чакай, е аз на 3тия ден ако не станеше  помагах с термометъра но не трябва да се прекалява да не свикне.
Аз на беба и давах 2:1 - Фризолак:Фризовом, Имай предвид че това мляко е сгъстено и ще ти трябва по-широк отвор на биберона(пише го на кутията).
Акането на малката ми се оправи 2-3 седмици след като я захраних със зеленчукови пюрета. Чак сега ми ака всеки ден

АМ действа различно на децата и за НАНа и за Фризолака им се носи славата че запичат а докато хранех баткото с тях акаше по 5-7 пъти на ден

# 4
  • Мнения: 4 546
не го изаквам, той си ходи сам, но от вчера - и твърдо и се мъчи.

този чай по колко мл трябва да се пие, за да има ефект? сега го мъча с чая на хип против колики и едва успявам да му набутам по 10мл и то не всеки ден  ooooh!

а Фризоформа не си ли е отделно мляко, нищо че е от същия поризводител ?

# 5
  • Мнения: 1 896
Фризовом е лечебното мляко на Фризолак/също какато например Aptamil AR на Аптамил/.
Мисля,че щом имате пеоблем с изхождането с Фризолак е по-добре да пробваш с Фризовом, отколкото отново да смяняш марката.
Аз също давах Фризолак и бебока се запичаше и минах на Аптамил, след което нямахме никакви проблеми в това отношение.
Това обаче беше единствената смяна в млеката, която направих.
Ако искаш пробвай с Аптамил,но съм чувала,че не е хубаво прекалено често да се сменя марката на АМ.

# 6
  • Мнения: 130
Ние имахме същите проблеми като вас с Фризолака бебка акаше много рядко и с мъка няколко адски твърди топченца. Откакто го сменихме с Милумил 1/със зелен етикет/ нямаме никакви проблеми.

# 7
  • София
  • Мнения: 593
Не сменяй млакото не е хубаво децата стават злояди! Препатила глава сьм!Давах една седмица БлевитЛ и о чудо от тогава няма броблем пробвай преди да сменяш Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 9 097
Нали си ака. Какво те притеснява. Огнян не е акал 7-8 дни от НАН-а. и от Нутрилон-а. На това му викам аз запек. Не бълзай с изводите и смяната на мляко. Изчакай няколко дни. Ако не може да ака по 2-3 дни, тогава имаш основание за смяна.

# 9
  • Мнения: 4 546
в крайна сметка, спрях капките и сега си ака по 2-3 пъти на ден без да е мъчително и си е нормално ако. за сметка на това има колики, но те ми се струват по-малкото зло.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 6 029
Капките против колики по правило запичат, но така също и честата смяна на млякото. Моето мнение-не сменяй. Това, че не ака 1-2 дни не е запек. Давай повече течности-вода и самото мляко малко по-разредено.

абе какви са тия неадекватни съвети!!! спазвайте точно инструкциите за приготвяне на млякото!!!

# 11
  • Мнения: 292
Капките против колики по правило запичат, но така също и честата смяна на млякото. Моето мнение-не сменяй. Това, че не ака 1-2 дни не е запек. Давай повече течности-вода и самото мляко малко по-разредено.

абе какви са тия неадекватни съвети!!! спазвайте точно инструкциите за приготвяне на млякото!!!
Ми на мен педито ми каза да давам на моята беба млякото по разредено.Защото не иска да пие вода,да си я набавяла от млякото. newsm78

# 12
  • Мнения: 100
Ние си докарахме два месеца запек с капките саб Симплекс, пидито ги смени с други и се оправихми

# 13
Капките против колики по правило запичат, но така също и честата смяна на млякото. Моето мнение-не сменяй. Това, че не ака 1-2 дни не е запек. Давай повече течности-вода и самото мляко малко по-разредено.

абе какви са тия неадекватни съвети!!! спазвайте точно инструкциите за приготвяне на млякото!!!
Ми на мен педито ми каза да давам на моята беба млякото по разредено.Защото не иска да пие вода,да си я набавяла от млякото. newsm78

И на мен педито така ми каза и помогна! Разбира се само за 2-3 дни разреждах докато мина. Но ми препоръча ако и след това продължава да се запича от млякото при положение, че го правя по предписанията да го сменя. Все пак не може безкрайно да го разреждам. И така и стана, сменихме го с Аптамил. От тогава не сме имали проблеми, много добре се приема Аптамила особено от най-мъничките.  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 3 644
Съвет от мен- не сменяй често млякото.Аз направих тази грешка,когато сина ми беше на възрастта на твоето бебе и още ме е яд.За 10дни смених 4 млека,и момичетата тук едва не ме линчуваха,и с право.
Щом на детето едно мляко му понася- не го сменяй. Може според приятелки и познати дадено мляко да е по-добро,но всяко дете е индивидуално и се води по него.
Млякото ,както са ти казали момичетата- давай разредено каккто е по схемата на кутията

Успех Hug

п.с.  Лично моето дете и до сега е на Фризо,с тази марка не сме имали проблеми с акането/сина ми 6 месеца беше на Фризовом и ни помогна за повръщането,акането и коликите/,но с Аптамил и Нан- ДА. Така че всичко е строго индивидуално Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт