Вярвате ли, че часовникът носи нещастие?

  • 16 382
  • 92
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
 Много ми се иска да нося часовник ( като по-малка носех но спираха винаги щом се притесня или развълнувам и ми се учести пулсът), така насъбрах около 12 часовника в една кесия. В един момент чух, че часовникът не носи късмет. И реших, че затова са ми спирали....тоест не е трябвало да ги  нося. И спрях, но отскоро пак ме обхвана мерак и се сдобих с 2. Не ги нося обаче. Четох, че часовникът отброявал оставащото време до края на живота, че не било хубаво да се подарява или ако все пак се пдари, трябва в замяна да се дадът пари, защото нож и часовник се откупват. Както и това, че значи раздяла. Имам позната...много  стилна и красива, и това е неизменния аксесоар от облеклото и. Може би има 30 часовника! Веднъж и казвам :" Малеее страхотен е, нов ли е" а тя отговаря, :" абе знам че не е хубаво да се носят ама немога да се сдържа да копувам".
 Та....някойще ми обясни ли проблемът, че се сдухвам всеки път когато имам часовник на ръката си подсъзнателен ли е, това суеверия ли са или е вярно??? И защо??? Вие носите ли часовници? Бихте ли ги показали?

# 1
  • Мнения: 2 229
Аз нося, тия суеверия са глупави, носи си часовниците с кеф. Mr. Green (гсм-ът също показва часа, значи и той трябва да отброява оставащите ти минути и да носи нещастие - глупости)

# 2
  • Мнения: 4 916
Щом изобщо питаш...  ooooh! ... значи е по-добре да стоиш без часовник. Едва ли някой ще успее да те убеди, че не отброява оставащото време до края на живота  Joy Помисли за обратния вариант - хората, които нямат часовник, би трябвало да живеят вечно.

# 3
  • Мнения: 288
  Shocked Малеее, за първи път чувам такова нещо! Глупости, разбира се! Чувала съм само, че да сънуваш спрял часовник не било добре, но съм сънувала, и нищо лошо не е ставало. Не се вързвай на такива щуротии.

# 4
  • Мнения: 3 537
Не вярвам на такива глупости аз. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 555
Твърдо вярвам, че суеверието носи нещастие  Joy

# 6
  • Мнения: 4 664
Това за първи път го чувам Rolling Eyes Поредните глупости на търкалета ooooh!

# 7
  • Мнения: X
Щом изобщо питаш...  ooooh! ... значи е по-добре да стоиш без часовник. Едва ли някой ще успее да те убеди, че не отброява оставащото време до края на живота  Joy Помисли за обратния вариант - хората, които нямат часовник, би трябвало да живеят вечно.

Не, но знам, че "Щастливите хора не носят часовници".....

Много гадно е да си втълпиш нещо...

# 8
  • София
  • Мнения: 15 434
И аз за първи път чувам такова нещо!А уж съм бая поживяла и доста суеверна.

# 9
  • Мнения: 2 229
Е това е поговорка, като "Който не работи не трябва да яде" и т.н.
Така се казва, защото "щастливите хора живеят за мига, наслаждават се на всеки момент и за тях няма значение колко е часа, те не се ограничават от времето и бла бла"
Но това е в един идеализиран свят, където няма крайни срокове и други. Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 4 736
Глупости са това. Като малка все чупех часовниците, които ми подаряваха. След един счупен "Сейко" , подарък от родителите ми, спрях да нося и започнах да твърдя, че " Щастливите хора не носят часовник Mr. Green" . Обаче май месец ми подариха два- един от моя много близка приятелка, друг от приятеля ми. Сега си ги нося и съм щастлива  Crazy Пък и ми напомнят за хора, на които държа.

# 11
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Часовниците отброяват времето.
Обикновено то е "оставащото време" и да, животът на всеки и всичко все някога свършва.
По тази логика, може да кажем, че твърдението е абсолютно вярно.

Едиствено ти можеш да решиш дали да се плашиш от това или да си носиш часовника.
Времето така или иначе си тече и живота си свършва.

Дори хората, китоне носят часовници умират, в крайна сметка.

# 12
  • Мнения: X
Мда, очевидно имам проблем....преди доста време тук се бях шашнала с един сайт в който пишеше кога ще умреш.....и според него, мъжа ми ще го няма след 11 години, това беше преди месец, и аз все още като се сетя и рева. Оня ден си харесах часовник ( пак), мерих го, харесах се и се сетих, че може да отброява времето ни заедно с мъжа ми, стана ми гадно и го оставих:((( И въпреки, че според този сайт баща ми трябваше да е умрял отдавна ( а той съвсем не е ), аз все още вярвам в това и мисля:((( Втълпих си също, че всеки път когато сложа часовник рано или късно се случва нещо лошо. та имах период в който като исках " нещата да се подобрят" и свалях часовника.
 Имам проблем дам....знам си.....купих си тук от нета една книга на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко. Реших , че ще помогне, но уви.

# 13
  • София
  • Мнения: 15 434
Мда, очевидно имам проблем....преди доста време тук се бях шашнала с един сайт в който пишеше кога ще умреш.....и според него, мъжа ми ще го няма след 11 години, това беше преди месец, и аз все още като се сетя и рева. Оня ден си харесах часовник ( пак), мерих го, харесах се и се сетих, че може да отброява времето ни заедно с мъжа ми, стана ми гадно и го оставих:((( И въпреки, че според този сайт баща ми трябваше да е умрял отдавна ( а той съвсем не е ), аз все още вярвам в това и мисля:((( Втълпих си също, че всеки път когато сложа часовник рано или късно се случва нещо лошо. та имах период в който като исках " нещата да се подобрят" и свалях часовника.
 Имам проблем дам....знам си.....купих си тук от нета една книга на Джон Кехоу - Подсъзнанието може всичко. Реших , че ще помогне, но уви.
Мда, внушението е страшна работа, но както разболява , така и лекува.Сега е ред да си внушиш хубави неща.

# 14
  • Мнения: 41
не!

нещастие носят единствено страха... и лошите мисли...

Общи условия

Активация на акаунт