???? - Гърнето

  • 1 435
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мами!
Бихте ли споделили, от кога започнахте да приучавате децата си към гърнето?

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 08:14 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 5 183
Неуспешни опити - след годинката. После спрях.
Като навърши две, из4аках лятото, т.е. още 2 месеца и много бързо стана.

# 2
  • Мнения: 1 877
Боян започнах да го слагам на гърне на 1,6г. - твърде късно и много трудно се научи,че там се правят нещата...А пък Дарин го слагам от 7-мия месец - в 90% от случаите ака там...

# 3
  • Мнения: 2 211
Пробвах на годинка, но поради непоседливост се отказах и реших да изчакам по - съзнателна възраст. На две и половина нещата се получиха бързо и лесно, направо на тоалетната чиния.

# 4
  • Мнения: 2 082
след втората година-когато тръгна на ясла

# 5
  • София
  • Мнения: 3 688
За първи път го сложих на 8месеца,тогава не ходеше и на гърнето му хареса,вършеше работа там,въпреки че беше неосъзнато.След това започна да става и категорично отказа гърнето.Вторния опит беше към 1год и 8месец,по негово желание.Сега вече успешно го ползва по предназначение.

# 6
  • Мнения: 1 896
Пробвах около годинката-отначало безуспешно, после за около седмица-две имаше известен резултат(мисля,че възприемаше вършенето на 'работата' там като игра).Но напоследък изобщо не иска да сяда на гърнето(явно,че играта му омръзна). Така, че за да не го травмирам излишно реших да отложа опитите за по-късно.
Скоро ще тръгва и на ясла,така че разчитам че там ще придобие някакви навици в това отношение,защото знам че ги слагат редовно на гърне.
Чела съм в 'дебелите книги' ,че преди детето да навърши година и половина не може да сдържа естествените си нужди, така че преди тази възраст приучаването му да ползва гърне е почти невъзможно.

# 7
# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Когато прояви желание. От няколко седмици вече го ползва по предназначение. А от два-три месеца е без памперс, водех я в банята.

# 9
  • Мнения: 3 146
Когато започне да седи стабилно, според мен, е най-лесният за детето вариант. Аз започнах на 9 месечна възрадст и се научи много лесно.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
За първи път го сложих на 8месеца,тогава не ходеше и на гърнето му хареса,вършеше работа там,въпреки че беше неосъзнато.След това започна да става и категорично отказа гърнето.Вторния опит беше към 1год и 8месец,по негово желание.Сега вече успешно го ползва по предназначение.

и при нас беше по същия начин,вече трети месец без памперс караме  Peace

# 11
  • Мнения: 27 524
Още не сме започнали, а трябва вече, но събирам сили и нерви  Crazy Купихме го поне, де, първата стъпка е направена  Laughing

# 12
  • Мнения: 1 092
каката - от 7 месечна Peace
бебо вече се сдоби с гърненеце и смятам от другата седмица да започваме  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 467
Цитат
Здравейте, мили мами!
Бихте ли споделили, от кога започнахте да приучавате децата си към гърнето?


Към година и половина. Когато аз съм в тоалетната и тя с мен. Кога седи, кога не...За изчишкване - според настроението и Simple Smile Навика да си изгради - затова повече я слагах, а не задължително да пишка. И така един светъл летен ден (преди 2 месеца) свалих памперса (на 1 г и 11 м.). След месец махнах и от дневния сън, след седмица и от нощния сън. Научи се бързо и безпроблемно. Без никакви напъни от моя страна. Сега не се сещам да я подканям. Сама си казва или направо сваля гащите и върши каквото има за вършене.

# 14
  • Мнения: 5 790
На 2 години и 6 месеца. Научи се за един ден.

Общи условия

Активация на акаунт