??? за кърменето, храненето, и наддаването и глутена

  • 444
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 289
Коко този месец наддаде само  160 гр. Наистина че започна повече да се придвижва , обръща , дори от няколко дни пълзи.
Но дали му е достатъчна кърмата и храната? Май се подтиснах от една майка която има много кърма и тази вечер мрънка, търси и му направих 30 мл. АМ и той ги изпи Cry направих му още  но пи съвсем малко.
До сега сме на кърма Само веднъж на ден след около час - на обяд му давам пюрета или каша - но сега повече пюрета. Изажда 60-80, най много до 100 гр. Но няколко пъти преди време го теглих вечер- изсуква най много 120 гр. - повече няма. Предполагам че и коремчето му се е нагодило на малко и по-често. Обикновено 2-2,5 часа рядко прави по-големи паузи между кърменията.
Дали да започна 2-3 пъти да му давам твърда храна newsm78 Мислех да го направя като се застуди че сега почти по цял ден сме навън - прибираме се на обяд и после за банята. Но нали скоро ще се застуди че ще мога още 1-2 пъти да му давам нещо Или да дохранвам вечер с АМ newsm78
Исках да кърмя поне до  г, но ако започна по-често твърда храна дали ще намалее кърмата че тя и без друго е малко.
И кога се започва глутена newsm78
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 1 328
- След кърмене предлагай твърдата храна, колкото пъти хапне толкова. Аз сега предлагам по 3-4 пъти, от които 1-2 са успешни Simple Smile Така ще кърмиш до годинка. Simple Smile
- За наддаването - и моя син качи малко през 7-8 месец, а все още не пълзи дори..
- За глутена - има различни теории, аз дадох малко след 7, но чак напоследък хапва по-голямо количество.

# 2
  • Мнения: 1 371
Мисля, че много скоро след кърменето му даваш пюренце. Не е огладнял достатъчно. Изчакай поне 2 часа. Аз глутена го въведох през седмия месец. Скъсва се да яде попарка.  Simple Smile Иначе давам пюрета, каши.... Наддаде 600 гр. за последния месец. Кърмя го 2 или три пъти на ден, в зависимост от това - ако му давам плодово пюре, после дохранвам с кърма. Има си 2 или 3 заместени кърменета (общо пет пъти яде). Кърмата наистина намалява, но не много. Аз я съхранявам, но имам в изобилие.
Аз лично АМ не съм давала до сега, не смятам и да давам, за това моят съвет е да не даваш, освен , ако наистина нямаш кърма.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 819
Моето дете в 7-ия месец качи доста по-малко Simple Smile което ми напрви впечатление единствено, защото преди това качваше повече, поне 500 грама. А после в 8-ия като новородено - може би 800 грама, не помня точно, но бая беше.
Към 7-8 месец бебетата вече са доста по-активни - въртят се, движат се, сядат, някои правят опити да пълзят или направо се придвижват бързо като хлебарки Grinning

Също така доста кърмени наддават скокообразно - един месец повече, друг - по-малко...
Ако пишка и ака добре, ако изглежда жизнен и задоволен и наддава (все пак наддава!), не се тревожи излишно.
Не пишеш колко кг е сега, но от дневника виждам, че е бил с най-ниско тегло 2.570, а на 6 месеца е бил 7,240 - детето расте добре Grinning

Можеш да му предлагаш твърда храна 1-2-3 пъти дневно след кърмене, ако яде, добре, ако не - здраве. Знаеш, че твърдата храна е повече за опитване на нови вкусове и текстури, т.е. не е за наяждане - да не разчиташ толкова на нея, за да качва килограми.
След кърмене доволен ли изглежда? Ако да - значи се нахранва добре. Може наистина да е свикнал да яде по по малко, а на често - но ако общото количество за деня е добро (по памперсите съдиш), значи се нахранва добре, което е по-важното. Можеш да предлагаш двете гърди по два пъти на вечерното хранене, ако то те притеснява.

Глутен - след 10-и месец.

# 4
  • Мнения: 888
Моята бебка е в подобно положение! Simple Smile С ниско тегло е родена- 2, 450 кг. и на 8 месеца беше 7, 600 кг., което според мен си е ОК, а последният месец наддаде 260 грама, истината е че децата определено започват да се движат повече- моята маймунка пълзи, сяда, пак тръгва нанякъде, рядко се спира дори докато суче...явно изразходва повече енергия; с пюренцата сме на същия хал- рядко хапва 50-60 грама и то преди кърмене около обяд; следобяд давам кашичка понякога, но и това количество е миниатюрно...но иначе има желание да кусва от нашата храна- хапва ориз, обича малки парченца плод, гризка коричка хляб /много внимателно е наблюдавам- за да не се задави Naughty, картофчета...но като цяло храната и освен кърмата е почти никаква, но си е много щастливо, спокойно бебе, търси си внимание и игри и никога не съм я теглила колко е изсукала Whistling... мисля че няма за какво толкова да се тревожиш, щом детенце ти показва, че се чувства добре  Peace

Общи условия

Активация на акаунт