Къде мога да даря дрехи?

  • 3 241
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,
Имам нужда от помощ. Къде мога да даря голямо количество употребявани дрехи, като за момиче над 15 години или жена размер S-М. Дрешките са хубави, запазени и голяма част са маркови, не ми се ще да ги изхвърлям. Звънях вече във всички домове в София. Казаха, че са затрупани с дрехи и ги хвърляли вече, или че нямат толкова големи момичета. Червеният кръст също не събират и не ги искат. Моля Ви, дайте някаква идея  Praynig  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 255
Попитай в църква.

# 2
  • Мнения: 2 259
Ако искаш може да ги занесеш и в няколко близки села.Там децата имат също нужда от дрехи,все пак хората на село не са от най средната класа.Не искам никой да обиждам,но това ми хрумна като идея.Аз моите по  дрехи ,които не нося вече давам на една комшиика на село и тя много се радва женицата.

# 3
  • Мнения: 63
Уф..ами като нямам село и ми е някак неудобно така...да отида в непознато село и давам дрехи на непознати хора. Може да обидя някой. Ако може да ми кажеш някое конкретно или да ме свържеш с човек някой, кмет ли знам ли...

Църквата не ги искат, нямало къде да ги складират...

# 4
  • Мнения: 2 259
Мога да ти дам съвет да се ориентираш към родопските села.Там хората наистина са много по бедни и основният им поминък е тютюн,картофи и др.
Нека някоя девойка от Пловдивско  се включи.Мога да попитам и аз една ,тук от форума  ако искаш.

# 5
  • Мнения: 63
Много много ще се съм благодарна на всякаква помощ   bouquet Ако се сещате някой да има нужда моля ви пишете ми.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 825
В Родопските села - не. Там обръщат голямо внимание на външния си вид, за друго могат и да не харчат, но за дрехи -да. Имала съм съученици от селата, които отглеждат тютюн. Ами всяка година подменяха гардероба си с парите от тютюна, които получаваха накуп.
И аз мисля да даря дрехи, и детски, и за по-големи. Темата ще ми бъде много полезна.

# 7
  • Сопот
  • Мнения: 165
Изпрати ги до гр.Цар Калоян!
Там със сигурност имат нужда.Можеш например да ги адресираш да кмета .

# 8
  • Мнения: 2 386
Попитай Движение на Българските Майки (ДБМ), имат подфорум тук.

# 9
  • Мнения: 5 468
Виж темите в този подфорум - http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0. Със сигурност, някой ще се зарадва на дрехите ти.

# 10
  • Мнения: 63
Здравейте и благодаря на всички за отговорите и личните съобщения!

Успях да намеря познат който ми помогна да изпратя дрешките в Цар Калоян. Надявам се да са от полза на хората!

Общи условия

Активация на акаунт