Здравейте

  • 719
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Имам един много голям проблем свързан с цикъла ми  Sad  от както ми е долшло за първи път НИКОГА съм нямала редовен цикъл ама НИКОГА.Най-краткия ми интервал е 35-40 дни  Sad и не всеки път ми идва ,понякога просто пропускам месец-два...ходила съм при много лекари,изписваха ми противозачатъчни ДИАНЕ 35,пиех ги 6 месеца и почивах така в продължение нааа няколко години ,но в момента в който ги спра и всичко е същото  Sad  не мога да разбера къде е проблема.Сега ще си правя хоромонални изследвания,назначи ми ги последната лекарка при която ходих,Каза ми да си изследвам пролактин,естроген , гестагени , LH,FSH.Миналия месец приключих с поредния и последен вече курс с ДИАНЕ 35, и сега чакам да ми дойде но не знам кога   newsm78   вече не искам да ги пия тея хапчета ,искам да установя истинската причина за този вечно нередовен цикъл.От 12 годишна имам цикъл и винаги ми е бил така,на 22 г съм имам сериозна връзка и не че правим планове за дете но просто ........се притеснявам дали ще имам проблеми със забременяването някой ден след толкова хапчета.Също така много пъти са ми предизвиквали цикъла с дуфастон за да мога да започна ДИАНЕТО , моля за съвет

# 1
  • Свищов
  • Мнения: 209
Какво да ти кажа "не си само ти така".Аз съм със същия проблем-никога не ми е идвало по нормален начин, а все "благодарение" на някакви  хормони. И като стигнахме до момента да искаме бебе последва стимулация-неуспешна и след нея лапароскопия. Моя гинеколог никога не ми е казал че не може да се забременее -така че има изход от ситуацията, но рецепта точна няма. Дори и аз незнам какво точно следва при мен-може би инсеминация...при всеки е строго индивидуално.
Дано са в норма хормоните ти!!!! Пиши какво се случва с теб!
успех
аа аз съм следващата седмица на преглед да резберем какво ще предприемем.

# 2
  • Мнения: 65
а какво е лапароскопия и каква е тази стимулация?

# 3
  • Мнения: 4 700
Задължително е да си иzследваШ хормоните. Диането не е реШение на проблема. Трябва да си иzясниШ zаЩо е така. Понякога проблемът е малък и бърzо се отстранява. Хормоните са добро начало zа сега.  Peace

# 4
  • Мнения: 65
да,и аз така мисля,само дето са много скъпички по 10 лева на хормон но .....няма значение , прекалено много ми е  писнало от този нередовен  цикъл, понякога си мисля колко ли е хубаво да ти е редовен цикъла,да знаеш кога ще ти дойде и че всичко си е ок ....

# 5
  • Мнения: 902

Голяма част от изследванията могат да се направят по Здравна каса. За целта ти трябва направление от гинеколог или ендокринолог.
1. Хормони - на 3-5 ден Естрадиол, Лх, ФСХ, Пролактин, Тестостерон и останалите, които лекарката ти е казала.
   На 7-ми ден след одказана овулация - Прогестерон. При взимане на кръв за Пролактин се почива на място поне 30 мин.
Добре е да си пуснеш и щитовидните хормони - ФСХ, ФТ3, ФТ4, за да се изключи проблем оттам. те се правят на гладно, без кофеин съдържащи продукти преди това (кафе, шоколад и т.н.) Денят на цикъла няма значение.
2. Противозачатъчните НЕ ЛЕКУВАт проблема, само замазват положението.
3. Намери лекар, който ще разнищи случая ти и ще се заеме с лечение. Трябва да му вярваш поне 80%.
4. Не се съгласявай на стимулации и хормонално лечение без обосновано становище.
Късмет. Насреща сме за съвети.

# 6
  • Мнения: 4 700
white най добре ти го е каzала. И като прочетох zа направление от ендокринолог се сетих, че може би е най добре да отидеШ на ендокринолог. Това са специалистите, които се zанимават с хормоналните проблеми.  Peace

 

# 7
  • Мнения: 65
а трябва ли да изчакам да ми дойде няколко пъти подред преди да си направя изследванията с цел организма ми да се изчисти от диането и да не повлияе на резултатите илии ?

# 8
  • Мнения: 902
Добре е поне месец да изчакаш.

# 9
  • Мнения: 65
добре,но има и нещо друго....страх ме е,че пак няма да ми дойде в продължение на няколко месеца,че пак нещо ще стане ииии пак ще се налага да ми го предизвикват и пак няма да ми е моя естествен цикъл,тоест резултатите няма да са реални и за това си мисля от една страна да си ги направя още на първия цикъл но от друга страна наистина може да има все още влияние диането в организма ми   Confused

# 10
  • Мнения: 902
Тогава пускай смело още този път, пък винаги може да повториш. И без това Диянето може да обърка само част от хормоните, останалите се влияят от други фактори.
Късмет.

# 11
  • Мнения: 65
благодаря за съветите на всички  Simple Smile ако всичко се оправи някой ден......направо ще почерпя  Wink а  и между другото ми казаха че имало и вариант всичко да се оправи след като родя.....не знам .

# 12
  • Мнения: 4 700
Желая ти успех и дано намериШ лекар, на които имаШ доверие.  Peace

# 13
  • Мнения: 2 423
Христинче успех Peace

# 14
  • Мнения: 7 718
Христинчето, изследвай си хормоните на щитовидната жлеза задължително.

Общи условия

Активация на акаунт