Пак на работа - въпроси за кърменето

  • 570
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 456
Здравейте мами,

много се надявам да ми помогнете с някой и друг съвет. От тази седмица съм пак на работа. Майчинството е само 14 седмици и моето бонбонче Вики е само на 3 месеца.  Cry Аз искам да продължа да си я кърмя поне до 6 месеца (само на кърма) и тогава да започна захранването. Но естествено имам няколко трудности, които искам да споделя и да ми помогнете как да ги реша.
Преди да почна работа, ядяхме на около 3 часа през деня и 2 ядения през нощта.
От както съм на работа, яде на около 3.5 часа и 3 ядения през нощта.
Проблемите са ми следните:
1. Тъй като яде сега по 3 пъти през нощта, сутрешното ядене е голяма борба - не иска да яде хич. Мисля си че се е наяла много през нощта и на сутринта не иска повече.
2. Заради това че не яде хубаво сутринта, умира от глад до следващото ядене... аз все пак съм на работа и не мога да се прибирам през 2 часа.
3. През нощта почна да спи по-неспокойно, да се буди по-често от преди и да яде повече (по 3 пъти)... най-дългата и почивка вече е 4-5 часа.

Кажете какво да направя за да не и се отрази негативно това че ходя на работа и да и се нормализира яденето.... Praynig

Предварително ви благодаря!
  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 924
Аз нямам опит,но по третия въпрос мога да ти кажа,че явно малката суче повече нощем,за да си навакса по-големите паузи денем.И е по-добре така-макар че сигурно за теб е уморително...

# 2
  • Мнения: 456
За мен е уморително, но най-важна е бебка, на всичко съм готова само тя да е добре, здравичка и щастлива.

А това, че не прави почивки, може ли да и навреди на стомахчето?  newsm78

# 3
  • Мнения: 1 531
ами елф-че,дали не е по-добре да се цедиш и през деня да я хранят от шише, отколкото така да си разваля режима  Rolling Eyes  едва ли ще се отбие, след като рпез нощта ще си суче Flutter

и поздравления за решението да я кърмиш  Hug с теб сме
 Hug

# 4
  • Мнения: 456
ninochka, не ми се иска да се цедя... много са причините. Пробвах веднъж и не ми беше хич приятно. Така като се прибирам за всяко хранене си я гушкам пред 3 часа и ми е някакси по-лесно. Ако не я виждам цял ден сигурно ще се побъркам. А и пробвах веднъж да и дам от шише и тя отказа (сигурно не е била толкова гладна де..)
Ако се наложи и това ще правим, но наистина не ми се иска... дано не се наложи.

# 5
  • Мнения: 1 924


А това, че не прави почивки, може ли да и навреди на стомахчето?  newsm78

Не. Grinning

# 6
  • Мнения: 456
Нашите проблеми продължават и се задълбочават...  Cry Cry Cry
Събота и неделя бяха многооо тежки. Колко рев имаше само - за тези два дена повече от колкото през целия и живот на бебка...   дърпа се, не иска да яде, дере се, гърчи се, и както реве, ако и направя нещо което и харесва, почва да се смее...   и после изведнъж, пак рев. В чудо сме се видяли. От какво може да е? Изчетох много за кърмаческата стачка, но нейното поведение не е само свързано с яденето, а е постоянното и държание. Просто не мога да я позная... толкова кротичка и добре беше...    Cry
дали е заради това че се разделяме през деня и съм на работа?
Или са зъбките..? Ох, само се моля да мине бързо.... Praynig

# 7
  • Мнения: 2 829
Елф-че, за съжаление най-вероятно поведението на бебето е точно заради това, че сте разделени. Трудно ми е да си го призная, обаче откакто ходя на работа сина ми стана по-ревлив. Плаши се от всеки шум и се гушка в мене-хем аз отсъствам по 4 часа на ден откакто той навърши 8 месеца.
Искрено ти желая да не е това причината, но предполагам, че бебето се опитва да те задържи при себе си, защото като плаче я гушкаш. Дано не съм права, де, и дано бързичко да свикне с раздялата и да се успокои  Hug

# 8
  • Мнения: 456
 Cry
къса ми се сърцето само от мисълта че може това да е причината....

# 9
  • Мнения: 2 829
И на мен ми е много мъчно за мойто си гардже. Но освен да го гушкам докато сме заедно няма какво друго да направя. Пък и ако не можеш да промениш положението-по-добре не се измъчвай излишно. Помисли с какво може да подобриш положението (по-кратко работно време, да се срещате за кърмене на обяд, да имате различни почивни дни с таткото и 4 дена да я гледа някой от вас или нещо друго), и ако няма такива варианти-опитай се да показваш на детето, че го обичаш, но в никакъв случай не го оставяй на гледачката с чувство за вина. Убедена съм, че бебетата усещат какво изпитваме и ако ти е мъчно като го оставяш и се чувстваш виновна-бебето ще го усети.
Дай време на детенцето да се адаптира-все пак е голяма промяна за него, но вероятно ще свикне. Дори сигурно ще свикне по-лесно от моето, защото е по-малко и по-лесно се адаптира.
Гушкай я повечко като сте заедно и скоро да минава!

# 10
  • Мнения: 456
Мерси за окуражителните думи yanast    bouquet
Днес положението е значително по-добре. Аз се прибирам 2 пъти на ден на я кърмя и двата пъти яде много добре, не плаче, усмихва се много и спинка хубаво. Дано да е било някаква криза и да е отшумяла вече...  Praynig

# 11
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Щом имаш възможност да се прибираш да я храниш, това е прекрасно. Дейстивтелно, няма да има нужда да се цедиш на работата, а и контактът с бебето е незаменим. Нямам опит точно във вашата ситуация, но си мисля, че ще трябва да имате някакъв режим, за да вървят нещата. Сигурно, ти можеш да се прибираш в определени часове, съответно когато ти се прибираш, е хубаво бебка да е гладна, за да суче, иначе няма смисъл... А за съставянето на целия тоя режим е нужно все пак време за адаптация. Нормално е бебенцето да суче повече, когато е с теб, за да навакса времето, когато те е нямало, не само за храната, но и за физическия контакт. Нормално е, си мисля, и повече да плаче и да стачкува и тн, това са реакции на всяко промяна.

Общи условия

Активация на акаунт