Панадол и Нурофен ЗАЕДНО

  • 10 799
  • 18
  •   1
Отговори
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Някой давал ли е така.
Моя бебо преди малко се оказа с 38.2 т
Обадих се на докторката и тя каза да му дам 5 мл Панадол и 4 мл Нурофрн ЗАЕДНО  Thinking  вижда ми се странно.
Някой давал ли е така?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Честно да ти кажа и на мен ми се вижда странна тази комбинация. Нали и двете лекарства са на парацетамолена основа? Всъщност за Нурофена не съм сигурна!
Все пак тази комбинация ти я е предписал доктор, при всички случаи знае повече от нас. Така че спокойно можеш да му се довериш.
Аз до 39 давам само Панадол - 3 пъти дневно по 5мл. - като това също ми е предписано от доктор. Над 39 давам течен аналгин. Може някой да ме оплюе, но и при двете ми деца действа безотказно. И окончателно - след като съм дала аналгин повече не я вдигат.

# 2
  • Мнения: 2 332
Не, не са - панадола е на основа парацетамол, а на Нурофена  - Ибопруфен. И не мисля, че е добра идеята да ги даваш заедно. Когато имаме проблем с температура аз редувам Нурофен с Калпол - при положение, че след Нурофена се покачи след по-малко от 6 часа. Съветвам те и ти да минеш на такъв вариант, ако имате подобен проблем.
Успех и бързо излекуване!

# 3
  • Мнения: 3 562
Нурофена съдържа ИБУПРОФЕН
Панадола - ПАРАЦЕТАМОЛ
Можеш да ги комбинираш, но според мен е по-добре например да дадеш от едното и ако не подейства след 1час  дай второто!

# 4
  • Мнения: 1 250
Аз съм давала панадол+течен аналгин, ама при 40,1

За 38,2 ми се струва неоправдано, но все пак може да има нещо в предвид. Или се е объркала и е искала да ти каже нурофен или панадол.

По принцип давам по следната табличка
Под 38 - панадол, или ефералган, или някакъв там парацетамол.
Над 38 - нурофен
Над 39 - аналгин, защото просто не сваля от друго
Ама това си е индивидуално

# 5
  • Sofiа
  • Мнения: 3 240
Цитат на: dete_viara

За 38,2 ми се струва неоправдано, но все пак може да има нещо в предвид. Или се е объркала и е искала да ти каже нурофен или панадол.

Не се объркала. Аз изрично попитах дали наистина има предвид заедно или да ги дам последователно през някакъв интервал тя беше категорична заедно. Нямам обяснение. Утре ще го заведа да го види.
Може би се е стреснала, че вдигна изведнъж за броени минути тази температура - по описанието на свеки.

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
тази докторица не е добре.

# 7
  • Мнения: 2 332
Цитат на: Liorena
тази докторица не е добре.

 newsm10

# 8
  • Мнения: 1 250
О, щом е по описанието на свекървата...

Ама като вдигна 40, вдигаше горе долу по 1 градус (не десета)на час. Мерех я, защото почти се беше оправил от грипа, ама нали "свекитата са си свекита", взеха че ме издебнаха и го изведоха на стълбището необлечен на 31 декември. Резулата - повтаряне на вируса с 40 градуса, и да ти кажа много се изплаших, защото много бързо я вдигна и не щеше да я сваля. През нощта я мерех на 30мин, ама не я качи повече. Не я и смъкна под 39,8 обаче. То пък и на 1ви януари колко им се ходи по домовете на лекарите...

Ти си прецени. То детенце с 39,5 е било жизнено и весело, и я свали за 2 часа само с едно даване на аналгин и на следващия ден нямаше нищо. Така че ако не ти изглежда отпуснат...

И още нещо. Като я качва винаги му става студено и му измръзват ръцете и краката.

# 9
  • Мнения: 18 542
Аз не бих дала заедно. Какъв е смисъла?
Да ги редуваш да, но иначе... Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 6 315
Не мисля, че е редно. Според педиатърката на бебо тези две лекарства могат да се редуват и то по 3 мл Панадол и 2.5 мл Нурофен през 4 часа.

# 11
Аз пък бях шашната, когато сега децата се разболяха. Досега съм давала при Т по една лъжичка Панадол през минимум 4 часа. Докато не дойде вкъщи шефът на детско отделение на Инфекциозна боница, който ми обясни, че трябва да се дава по 1 мл на кг тегло. Т.е. както дъщеря ми 14 кг трябвало да й давам по две лъжички и половина. И ТО САМО ПРИ НУЖДА - АКО Т Е МНОГО ВИСОКА. Иначе трябва да я оставя сама да се бори.

# 12
  • Мнения: 193
Аз давах Панадола в комбинация с Нифлурил, по съвет на педиатърката ни, когато Ема беше болна от грип и подържаше Т 39 почти цяло денонощие. Редувах с Нурофен през 8 часа. Тогава тя беше на 6 месеца.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 200
Да! Комбнира се! Само че с една подробност... САМО ако Т е над 39,2-39,5 и не може да бъде свалена. Аз го правя ако детето е вдигнало 39,5 вечер. Парацетамола го давам под формата на свещичка (Ефералган 80 мг). Всичко това ми е предписано от педиатър!!!
Не разбирам защо ви е изписала комбинация при толкова ниска Т, защото за дете 38,2 не е кой знае колко висока Т... Дори лично аз не бих я сваляла...

# 14
  • Мнения: 1 680
Сменяй я тази кукувица при първа възможност.

Общи условия

Активация на акаунт