А сега какво да правя?

  • 1 603
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, наскоро бях задала въпроси относно плодови сокчета и пюрета за 3месечно бебе.Много от Вас ме посъветваха да спра всичко защото е още рано и аз реших да ви послушам.Вече ги спрях, но проблема е друг:от три дни насам бебо е нервен и постоянно реве...огладнява на 3 часа..а преди беше през 3 часа и половина или 4 часа.Просто е ужасно...какво да правя...незнам какво да мисля,дали от спирането на сокчета , сега е повече гладен от преди.....не беше такъв преди.Толкова се изнервих  и търся варианти.....Моля, дайте съвет ...!!

# 1
  • Мнения: 1 672
можеш да му даваш сокчета няма никакъв проблем щом ги пие.Няма да навредят



# 2
  • Мнения: 1 701
Според мен е нервен, защото соковете са го засищали малко или много между храненията, но това не е вариант!  Naughty
Не ги започвай отново, има доста изписано по въпроса.
Храни си детето на 3 часа, това е нормалният интервал на тази възраст!  Peace

# 3
  • Мнения: 630
Увеличи количеството на млякото с 10-20мл. Вероятно има нужда от малко повече.

# 4
  • Мнения: 5 362
Увеличи млякото.Може да не му стига вече.
Ако не-храни си го на три часа.Нормален интервал е за тримесечно бебе.

# 5
  • София
  • Мнения: 10 825
можеш да му даваш сокчета няма никакъв проблем щом ги пие.Няма да навредят


Да бе "няма да навредят"..... освен пък ако не навредят..... но защо да не поекспериментираме малко с чуждите деца..... Хайде преди да правиш необмислени изказвания да седнеш и да почетеш малко  ooooh!

Към авторката: бебето едва ли огладнява защото си му спряла соковете. Все пак детето расте Wink Увеличи количеството мляко и го храни когато е гладно.
В крайна сметка ти винаги ли огладняваш в 1 на обяд? Не, нали.... Понякога си гладна още в 12 часа, а понякога огладняваш чак в 2 Simple Smile Дори и възрастните не огладняват "под час", а какво остава за едно малко бебе.

# 6
  • Мнения: 438
На вашата възраст е нормално да папкате на 3 часа.Ние още сме на 3 какво остава за вас.По колко млекце му даваш?Сокчетата най-рано 6 месец и пак под въпрос колко са полезни.Единствено бих давала сок от морков прясно изцеден и то след 6 месец.В библиотека има мн инфо за сокчетата. Прочети.  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 111
Здравейте, наскоро бях задала въпроси относно плодови сокчета и пюрета за 3месечно бебе.Много от Вас ме посъветваха да спра всичко защото е още рано и аз реших да ви послушам.Вече ги спрях, но проблема е друг:от три дни насам бебо е нервен и постоянно реве...огладнява на 3 часа..а преди беше през 3 часа и половина или 4 часа.Просто е ужасно...какво да правя...незнам какво да мисля,дали от спирането на сокчета , сега е повече гладен от преди.....не беше такъв преди.Толкова се изнервих  и търся варианти.....Моля, дайте съвет ...!!

Дали сме ти правилен съвет.
Огладнява, защото е нормално да се храни на 3 часа, а сока само го е залъгвал и доказалството го имаш.

# 8
  • Мнения: 481
аз досега приготвях мляко от 130мл....сега стана 150л...не е  ли много?Нали казават че 3 месечно бебе трябва да се храни през 3 часа и половина....за да не се пренатовари стомахчето?!Ох незнам имам усещането че ще лудна....ето сега го нахраних и пак нещо е недоволен..... Cry

# 9
  • Мнения: 4 111
Успокой се, няма такова нещо. Синът ми е на 7 месеца, още яде през 3 часа. И не пие сок. А за количеството е съвсем нормално! Води се по детето и не го ограничавай, в шишето трябва да остане мляко, да си сигурна, че се е заситило. Количествата, посочени на кутията АМ са ориентировъчни и не се води по тях!

# 10
  • Мнения: 46 438
Майка ми няколко пъти и беше давала сок, точно на 3 месеца, не засищат със сигурност, млякото има доста повече калории от тях  Laughing спрях ги, толкова малко бебе не трябва да приема агресивни неща като тях  Stop

На 3 месеца дъщеря ми изпиваше по 180 мл. мляко.
Детето ти може да е попаднало във фаза на бърз растеж, тогава хапват доста и на малки интервали.

# 11
  • Мнения: 1 467
Дъщеря ми е на 5 месеца и половина и често се случва да яде през 3 часа. Това пък не е никакъв проблем. Детето само се регулира. Аз съм против да се дават сокове на толкова малко бебе, има толкова много инфо из нета, четете.

# 12
  • Мнения: 6 029
синът ми яде през 3 часа и половина по 180мл... не ми се вижда много.

# 13
  • Мнения: 438
аз досега приготвях мляко от 130мл....сега стана 150л...не е  ли много?Нали казават че 3 месечно бебе трябва да се храни през 3 часа и половина....за да не се пренатовари стомахчето?!Ох незнам имам усещането че ще лудна....ето сега го нахраних и пак нещо е недоволен..... Cry
Съвсем спокойно до 6 месец можете да карате на 3 часа. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 292
Ние сме почти на 9месеца и още ядем на три часа.

Общи условия

Активация на акаунт