Кои хижи в Стара планина се поддържат?

  • 13 813
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Здравейте!
Отскоро ни е хрумнала идеята да отскачаме в почивните дни в някоя хижа в Стара планина. Аз се порових в нета. Наистина има доста хижи, но ми се иска ако някой има лични впечатления да сподели, защото сме с малко дете, а и да не тръгваме все пак на "сляпо". Ако може с подробности за чистота, цени, пътя до там, храна.

# 1
  • Мнения: 1 937
Дерменка е в отлично състояния.
Разгледай тук - има подробна информация, отзиви и снимки.

През почивните дни обаче, времето едва ли ще е подходящо за туризъм. Още повече из Стара планина.

# 2
  • Мнения: 5 255
хижа Паскал-има коментари и телефони Wink

# 3
  • Мнения: 5 255
Или тук  Peace
Виж тази снимка - приисква ми се да съм там - тишина, спокойствие  Whistling

# 4
  • Мнения: 1 494
Аз май се насочвам към Еленския балкан. Обаче, търсейки информация тези дни из нета, усетих, че съм намерила, нещо, което отдавна съм търсила... Grinning Толкова красота има в нашите планини...На времето ходих на екскурзионно летуване в Стара планина и в Рила. Сега спомените ми сякаш оживяха. Не искам да се заричам, но ще търся всяка възможност да съм по-често в планината...
Ако някой знае нещо за хижите в Еленския балкан- лични впечатления- ще съм благодарна. Иначе, информация има доста в нета...

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 23 539
За Еленския нищо не знам, обаче ако те интересува нещо за Централен Балкан и всички хижи в НПЦБ съм първа клюкарка Simple Smile
Вярно, Дерменка е в много добро състояние.

# 6
  • Мнения: 1 494
О-хоо, тогава си запазвам правото да те питам за по-късно. Laughing Нещо времето май е срещу нас, а май и в лагера има разногласия... Но аз съм запалена вече... Grinning
Все пак, ако някой е пътувал през прохода Елена- Твърдица и знае как е пътя...

# 7
  • София
  • Мнения: 1 783
Всички хижи в централен Балкан са много чисти, някои даже ремонтирани, но почти никъде не готвят, така че раниците стават по- тежки. Приятна разходка Peace

# 8
  • Мнения: 1 494
Нашият 'екип' не е в състояние да ходи пеш до там, поради различни причини...Затова ще сме автомобилизирани. Wink За храната имаме предвид, но ме притеснява студеното време и пътя. Незнам дали ще е подходящо за разходка в такова време и все още се колебаем.

# 9
  • Мнения: 410
Аз съм чадо израстнало в Стара планина,ама не мога да се похваля,че съм ходила на много от хижите,което си е чист срам Embarassed защото и аз обичам да се катеря,ама няма кой да ми уйдиса на акъла.
Ние често сме ходили на хижа Плевен,базата е голяма,е не е лукс,ама ще си напълниш очите с красота.От там можете да се качите и до връх Ботев,лично съм го спохождала,това което видях на път за върха...нямам думи,преоткрих нашата природа и се обедих,че по-красиво място може и да има,ама за мен надали Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 23 539
skorpi  само дето предупреди за хижа Плевен, че няма път до там. Има едно "баирче" дето го казват за 15 минути се минавало по краткия път. Минава, ама ...... един час драпам с изплезен език. Това по-миналата година. Не съм ходила скоро, ама ще питам, че щяха въжена линия да правят, поне раниците да качват нагоре.

# 11
  • Мнения: 410
Вярно ,че баирчето си иска зора и изплезения език Wink
В подножието,преди да започне изкачването има така наречената "кофа",товариш багажа на нея и мааш крачоли,блееки по природата до горе.Но пък и не е задължително по баирчето за 15 минути,това е лятната пътека,зимната е къде къде по приятна за ходене.
Където и да се  отиде,ще си е хубаво,поне ще се диша чист въздух.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 539
Тъй, тъй, като съм те подхванала  Mr. Green ще си изпееш и майчиното мляко. Зимната пътека и тя към час отива, вярно наистина е много по-равно и е приятно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 410
Ми,че аз нямам нищо против "пеенето" Mr. Green
Виждам че и ти доста често си посещавала въпросната хижа,доста добре си запозната и с двата маршрута.
Ама то не може да ти се иска на хижа да идеш,пък ако може и с кола до нея да се паркираш,нали това е удоволствието на Балкана,да походиш,да се моткаш,да се поизпотиш и да поизплезиш език.То с кола и баба знае Whistling

# 14
  • Мнения: 794
На Узана е голяма мизерия, но пък е красиво наоколо....  Confused

Общи условия

Активация на акаунт