Шашнах се - малкият как ли ще се държи с второто бебче?

  • 630
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Синът ни е много буен и общителен, но все пак е сравнително внимателен като си е играл с други дечица на неговата възраст по градинките. До днес аз не го бях пускала в голяма близост до съвсем малки бебчета в колички, защото все пак си е палав и да не притесним нещо майките. И аз си мислех, че като се появи второто бебче след няколко месеца няма да имаме  големи проблеми чак толкова да го пазим да не му направи нещо.

Днес ОБАЧЕ какво стана - в една градинка имаше една много приветлива баба с малко бебче в количка, нямаше други деца и той тръгна към бебето. А и бабата също ми каза да го пусна да го види. Отидохме, при което нашият буквално пощуря, като му се позволи такъв достъп. Искаше да хваща бебето, да го пипа по лицето и по главичката. Направо изпадна в някаква буйна радост, все едно то е жива играчка. Десетина минути го удържах и после го отдалечих, за да не стане беля.

Как беше при вас? Баткото/каката много ли "нападаха" новото мъниче? Как го озаптявахте? Синът ми ще бъде на 2 г и 3-4 месеца, т.е. едва ли акълът му ще е много по-различен.

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 21:02 от Анджи

# 1
  • Мнения: 353
Здравей, Анджи
нашият батко е на почти 3г. много е палав. По същият начин и аз се притеснявах за бебето, но всичко е много по- различно от това което си мислех че ме чака. Той с други деца много трудно си играе. Тоест играе си но отвреме на време изразява някаква мечешка радост. Страх ме е да го оставям с чужди деца. Като се прибрахме с бебо от болницата и всичко беше по- различно. Много го обича, пази го е естествено немога да му имам пълно доверие но  от време на време го пробвам като го оставям сам с бебето  в стаята и наблюдавам скришно. Почти не му обръща внимание. Не дава никой да пипа бебето налита на бой ако някой непознат го пипа или иска да го вземе. Досега вече 3 мес. не сме имали инциденти но дали ще е все така и аз незная. Решех си проблема като го записах на детска градина и така ми е много спокойно.
Успех и все пак не виждай в очите на по- голямото си дете заплаха. Итой ще обича и пази братчето си. Peace

# 2
  • Мнения: 169
Здравей, Анджи
нашият батко е на почти 3г. много е палав. По същият начин и аз се притеснявах за бебето, но всичко е много по- различно от това което си мислех че ме чака. Той с други деца много трудно си играе. Тоест играе си но отвреме на време изразява някаква мечешка радост. Страх ме е да го оставям с чужди деца. Като се прибрахме с бебо от болницата и всичко беше по- различно. Много го обича, пази го е естествено немога да му имам пълно доверие но  от време на време го пробвам като го оставям сам с бебето  в стаята и наблюдавам скришно. Почти не му обръща внимание. Не дава никой да пипа бебето налита на бой ако някой непознат го пипа или иска да го вземе. Досега вече 3 мес. не сме имали инциденти но дали ще е все така и аз незная. Решех си проблема като го записах на детска градина и така ми е много спокойно.
Успех и все пак не виждай в очите на по- голямото си дете заплаха. Итой ще обича и пази братчето си. Peace

ами аз точно такава настройка имах, но днес тази случка ми дойде малко изненадващо   #Crazy  newsm78

# 3
  • Мнения: 353
Аз на какво ли не съм се нагледала. Та блъска децата щипе ги , хапе ги удря, но усеща че това бебе е негово и не му посяга. И сега вече като разбира че е исктинско и много му се радва, но мисля че играе и голяма роля ДГ . Там се промени тотално а е едва от 2 мес. там.
Децата усещат и се превързват към всичко свое. newsm10
Но всичко е и до нагласата на теб и детето. Аз откакто забременях и му говорех за бебето. Как ще го гушкаме какво ще му даваме, как трябва да го пазим защото е малко и невинно. Че нетрябва да го удряме защото ще го боли както го боли него и ще плаче. И какво ли още не. Тези приказки ги разказвах като стихотворение на ден по 100 пъти и има ефект.

# 4
  • Мнения: 4 451
Нашата кака е голяма. Беше на 4г., когато се роди малката, но тя е с хиперактивност, което предполага по-буйно поведение. И аз много се притеснявах. Но за моя изненада, Мими много се радваше на бебето. Единственото, което ме притесняваше в поведението и беше пипането на главичката. Но като обяснихме няколко пъти, тя спря да я гали в областта на фонтанелата.
Всичко ще е на ред, не се безпокой. Hug

# 5
  • Мнения: 871
Голямата ми дъщеря беше на 3,3г, когато се роди малката. Имах известни притеснения как ще се държи, но единственият проблем при нас беше целуването Crazy Само ме дебнеше да се разсея и нападаше и то главно по устата и лицето. Притеснявах се, че каката ходи на градина и може да зарази малката. След 2 месеца обяснения се кротна и вече я целува само по ръчичките. Мечешките ласки си ги има, но все пак е детенце и не може да съобрази всичко.

# 6
  • Мнения: X
Разликата м/у моите момчета е 2г и почти 3месеца....и аз се притеснявах как ще се приеме бебето,опасявах се,че може батокото да ревнува,да му направи нещо...но да си призная освен първоначалното"полагане"/малко по-буйно изразяване на възторга от срещата с малкото братче в родилния дом/,нямаше тежки телесни повреди....е имаше няколко опита да го гушка  и носи,но скоро разбра,че бебетата не са толкова интересни,колкото например играчките,другите по-големи деца.......а и мама свикна да е винаги нащрек и по 1000000000000пъти да предупреждава и да гледа и с гърба си........обаче с времето нещата поулегнаха и сега сме на обратния полюс-малкия тръгна да ходи,почна да си търси правата и в момента определено малтретира батко си......та не се притеснявай предварително-никога не се знае как ще се развият нещата,нито можеш да предотвратиш предопределеното....говори на момчето си и го подготвяй за срещата с малчо.....дано да са ти здрави и двамата и ти да си спокойна..това е най-важното.....и е голяма веселба с две деца с такава разлика/това поне ти го гарантирам/

.......а,за случката с бебето-бъди сигурна,че с "неговото бебе" ще е по-внимателен....... Laughing

# 7
  • Мнения: 953
Аз като майка на  по-малко бебе мога да ти кажа че всички дечица /1-3г/ реагират по този начин спрямо дъщеря ми - голяма радост, катерене, искат да я галят и само я закачат.
Мисля че това си е нормално.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще се държи добре вероятно, ще бъде батко, ще се чувства горд!
Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт