Иска да яде през 2 часа

  • 1 225
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 005
  Момичета ,моля ви за съвет. Реших да кърмя на поискаване и досега се справяхме чудесно. Малкият беше спокоен, аз също. Искаше да суче през около 3 часа +/- 1 час-добре ,общо около 8 пъти в денонощие. На първата консултация го измериха, че е качил1200гр-всичко си беше наред. От около 2 седмици,обаче, започна помалко да скъсява интервала м/у храненията и сега се кърмим през 2 часа,понякога и по-често. Гърдите ми са постоянно меки и неболезнени-аз имах хиперлактация с баткото и беше страшно. Реших,че не му стига кърмата,но за 1 седмица беше качил 300гр., а за последната-450 Shocked. И продължава да иска да суче през 2 часа. Опитвам се да пробутам чайче-плюе го и започва да реве още по-силно. Какво да го правя? Знам,че не трябва да качва толкова ,а той очевидно е доста лаком. Как да го залъжа? Мислите ли ,че сам ще разреди кърменето?

# 1
  • Мнения: 114
не знам на колко е бебчето, но явно е малко. Нека да си кърми през колкото иска! Нали знаеш, че бебетата са регулативния механизъм на кърменето, а и често поведението им, свързано с кърменето понякога решава и психологически задачи - понякога зачестяват кърменето, за да се уверят, че имаш готовност за увеличените им нужди от кърма, понякога зачестяват кърменето заради сложни преживявания и емоции на развитийната фаза в която са, тогава обикновено имат нужда от повече успокояване и допир до мама. Колкото до наддаването, ами общо взето първите 3 месеца качват наистина по кило и нещо, и то не всички бебета, но след това започват да качват все по-малко. Възможно е когато "прекалите" с килограмите, после пък да има фаза на затишие, в която да качва по много малко, така че да се уравновеси пропорцията възраст-килограми. Знам ли...

# 2
  • Мнения: 204
Понякога така си увеличават количеството, което да изяждат на едно ядене. Може пък и скок в растежа да е. Най-добре той си знае колко му трябва, така че, според мен, да го оставиш да си хапва Simple Smile

# 3
  • Мнения: 17 402
Възможно е да има колики, затова да иска да суче на 2 ч, а ти си мислиш, че е гладен.

# 4
  • Мнения: 1 924
Като гледам възрастта- може и в "криза на растежа" сте.Нуждите на бебето нарастват и то иска да суче по-често,за да стимулира да произвеждаш повече мляко занапред.Хич не се притеснявай.Кърми го винаги,когато пожелае.Не се притеснявай за наддавнето-съставът на кърмата е идеално балансиран-опасност от затлъстяване няма.И щом наддава толкова добре,повод за притеснение нямаш Hug

Моят мъник има също периоди на засилено сучене-идвало ми е с Це двеста да го лепна за мен LaughingС възрастта сами си разреждат сученето,не е нужно и даже е вредно да се намесваш, защото ще го лишиш от хранителни вещества и калории,нужни за растежа. Grinning

# 5
  • Мнения: 5 393
Случвало ми се е да кърмя и през 1 час.Това е кърменето на поискване-бебето да суче когато поиска.Не го залъгвай с чай и вода-дай му да суче.

# 6
  • Мнения: 206
Това не може да продължи много и рано или късно бебчо ще си промени режима. Ние също бяхме на поискване и сме имали периоди когато сме се кърмили в продължение на един час и повече или пък моят бебчо искаше да суче 10-15 минути след кърмене. При нас ден с ден не си прилича. Не се притеснявай бебчо най-добре си знае кое е добро за него ,по скоро не мога да разбера строгият режим на хранене в точен час.

# 7
  • Мнения: 313
Не трябва да те притеснява двучасовия интервал. За бебе на тази възраст е нормално. Когато моето бебе беше колкото твоето се хранеше по същия начин и наддаваше по много (1400 за 1м., 1200 за 2м. 1000 за третия и така до 6м.). След това обаче спря да наддава така. Още след 3 месеца започна да се храни на 3 часа, даже имаше моменти в които се чудех какво да направя, за да го накарам да суче. Така че радвай се на момента и не се притеснявай. Успех   bouquet

# 8
Здравейте на всички!нашето момченце е на 2 месеца и 13 дни,той също се храни на поискване и понякога интервала е по-малък и от 2 часа, но няма нищо лошо в това.не се притеснявай кармата не вреди.в италия в болницата ми казаха да му давам когато иска,като поотрасне ще започне да иска по рядко.може да има малко болки в коремчето (както моя бебчо)и сученето им помага.успех

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Случвало ми се е да кърмя и през 1 час.Това е кърменето на поискване-бебето да суче когато поиска.Не го залъгвай с чай и вода-дай му да суче.
И при нас беше така. Може би е криза на растежа, спри да гледаш часовника и го кърми когато и колкото пожелае.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
и при нас беше така. Моето момиче наддаваше първите месеци с по 300 гр. на седмица и ядеше през час и половина понякога, а се кърмихме по 1 час. С израстването на бебето и особено с намаляването на коликите, каквито ние имахме много наддаването намалява. Не ограничавай детето щом има нужда да суче, само ще го изнервиш.

# 11
  • Мнения: 1 503
Случвало ми се е да кърмя и през 1 час.Това е кърменето на поискване-бебето да суче когато поиска.Не го залъгвай с чай и вода-дай му да суче.
Абсолютно подкрепям!

# 12
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
А ние до шестия месец, повече от 2 часа не сме издържали без цокане, а и твоето бебче още е много малко. Мисля, че няма защо да се притесняваш, щом иска бебо, давай му. То си знае най-добре от какво има нужда.

# 13
  • Мнения: 875
и моят понякога яде през два. понякога и през един. ако му е скучно и няма какво да прави си иска и през десетина минути. а е почти на 9 месеца. нали затова е кърмене на поискване - да не гледаме в часовника, а в усмивката на детето си.  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 216
И моя беб имаше такъв период от 5-6 дни. Отмина. Сега има дни, в които иска да прекарва повече време на цицата - получава го и е много по-спокоен, не плаче и не мрънка

Общи условия

Активация на акаунт