помогнете?детските градини търсят учителки и лели

  • 2 326
  • 16
  •   1
Отговори
Мили мами,
който желае да помгне да започне като леля за 180 лева или учителка за 250 може да се обади на  директорката на детската градина,където посещава детето му.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Мили мами,
който желае да помгне да започне като леля за 180 лева или учителка за 250 може да се обади на  директорката на детската градина,където посещава детето му.
Все пак за учителка не трябва ли съответна квалификация newsm78 И всички градини ли търсят персонал Rolling Eyes

# 2
Много скоро и училищата ще започнат да търсят персонал - учители,лели.

# 3
  • Мнения: 5 468
Абе защо не им увеличат заплатите на учителите и педагозите? Какви са тези 200 лв.? Горките учители...

# 4
  • Oslo
  • Мнения: 659
Аз съм сестра в детска ясла, същевременно уча задочно. Когато ми трябва отпуск за очни, никога не се намира желаещ да ме замести, защото заплатата е 200 лв. В групата влиза старшата сестра, на която въобще не и е в личностната характеристика това задължение, просто няма кой! И ако в този момент например се разболее някоя колежка, аз трябва да прекъсна отпуската си, защото няма кой да работи. Обичам децата и работата си като цяло, но и аз се преквалифицирам заради ниското заплащане. Затова въобще не ме учудва фактът, че градините страдат от липса на персонал - той е резултат от обидно ниските заплати в тази сфера на работа.

# 5
  • Мнения: 135
За съжаление ,този случай не е изолиран.Директорките масово наемат пенсионерки за свободните места.Ако са квалифицирани-добре,ако не,то е за сметка и на тях, и на деца и родители.... smile3516

# 6
Ситуацията е повече от отчайваща. Мога да коментирам с часове кадровия срив в системата, но все пак съм страна по случая - директор съм на детска градина . Уважаеми мами, очаквах много по - широк и социално ангажиран дебат по темата. Къде сте?   Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 6 206
Ниското заплащане в тези сфери е факт в цял свят. Абсолютно в цял свят.
Идвам от семейство на учители - баби, дядовци , стринки, лели... Сиромаси цял живот, изключително интелигентни и ерудирани хора, но с лошо заплащане цял живот. Дори дядо ми, който беше един от най-известните детски диригенти, не е видял нищо материално, освен че е обиколил света. Навремето когато можех да стана учителка си говорих с едната ми баба и точно това си обсъждахме - аз й казвам много малка заплата, тя ми отговаря "погледни от другата страна, ще работиш само по шест часа на ден, ще имаш големи отпуски през лятото, ваканции, почивки на всички официални празници, перфектно за една семейна жена". Добре, но аз не бях семейна, исках да правя други неща. Не станах учителка, не съжалявам.
Благодарна съм, че имах шанса да се занимавам пак с най-любимото ми - децата!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 242
А реално колко заработва един учител на час? 250 лв на месец наистина са много малко и си е чиста подигравка, обаче 3 месеца, че и повече в годината има ваканци , отделно работният ден не е 8 часа. Би трябвало да се говори за заплащане на час и то да се сравнява с това на другите професии.

# 9
  • Мнения: 17 407
Мили мами,
който желае да помгне да започне като леля за 180 лева или учителка за 250 може да се обади на  директорката на детската градина,където посещава детето му.

Майтапиш се, нали?

# 10
  • Мнения: 1 172
А реално колко заработва един учител на час? 250 лв на месец наистина са много малко и си е чиста подигравка, обаче 3 месеца, че и повече в годината има ваканци , отделно работният ден не е 8 часа. Би трябвало да се говори за заплащане на час и то да се сравнява с това на другите професии.

има разика къде работи. Едно е да е учител в училище и да покрива 20 учебни часа норматив (не знам за някои предмети дали не беше и по-малък) + някой друг съвет - обикновено 1 път седмично. Друго е да е в детска градина. Имаме 2 госпожи - в 7.30-8 им започва първата смяна, в 19 свършва втората. Както и да ги смятам, все излизат много повече от нормативите в училищата.

# 11
  • София
  • Мнения: 210
Заплащането на персонала в детските градини е възмутително ниско. Както и в цялата сфера на образованието и науката. Все още има твърде много хора, които не разбират, че това е истинска инвестиция в собствените им деца. Хората, на които ги поверяваме от 3 годишна възраст е абсолютно задължително да бъдат подготвени педагози и не на последно място - мотивирани за тази трудна и отговорна работа.
Преди време в пакета от социални мерки на БСП/правителството присъстваше и предложението държавата да поеме половината от таксата за детска градина. Тотално сбъркан начин на мислене! Аз мога да плащам тези 40лв/месец, макар и моята да заплата да не е сред високите и ги смятам за крайно недостатъчни да покрият нормалните разходи по целоднвения престой на детето там. И вместо държавата да се стреми да осигури нормалното протичане на процеса на обучение чрез осигуряване на квалифициран и мотивиран персонал, те излизат с безумни неефективни предложения, които при никакви обстоятелства няма да доведат до положителен резултат!  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 14 133
Ситуацията е повече от отчайваща. Мога да коментирам с часове кадровия срив в системата, но все пак съм страна по случая - директор съм на детска градина . Уважаеми мами, очаквах много по - широк и социално ангажиран дебат по темата. Къде сте?   Rolling Eyes
Така е!!!  Embarassed Не може хората, на които е поверено възпитанието и развитието на децата, да са с такова мизерно заплащане!!!   Embarassed

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ситуацията е повече от отчайваща. Мога да коментирам с часове кадровия срив в системата, но все пак съм страна по случая - директор съм на детска градина . Уважаеми мами, очаквах много по - широк и социално ангажиран дебат по темата. Къде сте?   Rolling Eyes

На всички ни е ясно, че този труд си е направо доброволен.
Условията и заплащането биха били смешни, ако не беше тъжно.

Стачкувайте.
Организирано и всички. Ефективно.
Не знам какво друго може да се направи, реално.

# 14
  • Мнения: 639
Ситуацията е повече от отчайваща. Мога да коментирам с часове кадровия срив в системата, но все пак съм страна по случая - директор съм на детска градина . Уважаеми мами, очаквах много по - широк и социално ангажиран дебат по темата. Къде сте?   Rolling Eyes

На всички ни е ясно, че този труд си е направо доброволен.
Условията и заплащането биха били смешни, ако не беше тъжно.

Стачкувайте.
Организирано и всички. Ефективно.
Не знам какво друго може да се направи, реално.

Абсолютно съм съгласна!! Само персонала на детските градини не е започнал такива действия, а явно е нужно!! Сигурна съм, че родителите ще ви подкрепят!  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт