AutoCAD или ArchiCAD

  • 2 100
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 220
Според вас коя програма е по-перспективна (така да се каже)? Защо?
Коя фирма в Пловдив предлага най-качествените курсове? 10x

# 1
  • Мнения: 3 521
Зависи какаво смяташ да работиш или поне към коя сфера си се ориентирала. Аутокад, според мен, е по-широко приложима от Архикад-а.

# 2
  • Мнения: 434
AutoCAD! С по-голямо приложение - инжинери и ахитекти работят с нея.

# 3
  • Мнения: 2 220
И аз така съм чувала за Аутокад, но пък съм се насочила към архитектурно чертане (чрез Архикад). И за това се колебая. Все пак чертежите могат да се прехвърлят от едната програма на другата... От друга страна, ако сега изуча Архикад (курс), после ще ми е по-лесно сама да "разгадая" Аутокад.  Crazy
Надявам се някой да напише школа, в кято ще получа добра подготовка.

# 4
  • Мнения: 1 072
И двете програми са достатъчно богати като инструментариум, за да можеш да направиш всичко с тях. Просто хвани една и я изучи задълбочено.

# 5
  • Мнения: 2 220
Сега разгледах няколко обяви. Различните фирми предлагат курса на цена от 90 до 150 лева, което е огромна разлика, според мен. За едни и същи часове.  Sick

# 6
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Най-добре ги научи и двете. Аз така направих. Навремето за Аутокада ходих на курс, а после Архикада го учих сама с един учебник. И двете програми не са трудни. Моето мнение е, че е по-добре да почнеш с Аутокад, по-разпространен е и инжинерите работят на него.Така, че ако веднага ще почваш да работиш, по-добре почни с него.
Успех!

Последна редакция: вт, 04 сеп 2007, 14:58 от jasmin

# 7
  • Мнения: 2 022
Зависи за какво ти трябва?
Архикада е за архитектурно проектиране, докато Аутокада е универсална система за чертане и моделиране. Според мен е обратното, по-лесно ще ти е ако първо научиш аутокад и после архикад.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
И аз така съм чувала за Аутокад, но пък съм се насочила към архитектурно чертане (чрез Архикад).

Ахритектурно чертане или три де изобразяване?
Ако е първото, Аутокад е по-добър; ако е второто, Архикад.

# 9
  • София
  • Мнения: 64
и аз да дам моето скромно мнение по въпроса, не че съм инженер(моля архитектите да не наскачат веднага  Wink ) но Autocad е много по приложима, много се"прецакват" чертежите прехвърлени от Arhicad в Autocad, стават на блокове и трябва много да си "гърмиш' така да се каже и долълнително да се дообработват подложките преди да станат годни за работа. Но както и другите са те посъветвали, зависи за какво ще ти трябва! Успех!   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 220
А за цените на курсовете какво ще кажете?  Praynig

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Поучи кой и как преподава. Какъв е по образование - ако има инженерно или архитектурно, по-вероятно е да познава добре програмата. Колко броя ученици ще има...такива неща.

Общи условия

Активация на акаунт