Въпрос за бебета родени в Германия...

  • 1 914
  • 5
  •   1
Отговори
Бременна съм в седмият месец.Преди около 2 месеца се върнах от Германия единствено поради факта,че нямам информация как стоят нещата с раждане и отглеждане на детето в Германия.Мъжът ми и аз работихме на черно в момента се осигурявам за майчинство в България към фирма.Интересува ме мога ли да получа майчинство при тази ситуация в Германия и някакви парични помощи които съм чувала,че се отпускат на деца родени там,ако се върна в деветия месец и детето ми се роди там?

# 1
  • Мнения: 3 423
Не. Забрави.
Първо, работила си на черно,
сигурно така си и живяла и не
си се осигурявала. Това не се
толерира от тукашните. Остани
си в България и роди там. Тук ще
ти ожулят кожата от плащане.
Социална държава са, но не балъци.
Леко раждане и здраво бебе!

# 2
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Здрасти, аз родих в Германия, но имахме частна медицинска осигуровка от работодателя на мъжа ми (също чужденец), която покриваше и мен. Лиска е права - медицинските услуги са скъпи, ако нямаш осигуровка. За справка нашата сметка (платена от осигурителя ни) за болницата беше май над 3000 евро... Това без доболничната помощ. За майчинство както навсякъде трябва да си бил законно нает определен брой месеци преди да родиш. Аз получавах майчинство в Унгария, та знам тамошните уредби, да кажат немските мами колко месеца, ама ако изобщо не си била 'на бяло', то май и това отговаря на въпроса ти.

# 3
  • далечно
  • Мнения: 1 029
и леко бременеене, леко раждане и много щастливи моменти в бебегледането   bouquet

# 4
  • Мнения: 3 880
Интересува ме мога ли да получа майчинство при тази ситуация в Германия и някакви парични помощи които съм чувала,че се отпускат на деца родени там,ако се върна в деветия месец и детето ми се роди там?
Нистина ли мислиш, че е възможно да ти дават майчинство и помощи, само защото ще им направиш "честта" да си родиш детето в държавата им или се бъзикаш Wink Вярно, че много хора бъркат Германия със Шларафенланд, но действителността е друга. Както се казваше в един хубав български филм- "за да получиш нещо, първо трябва да дадеш". Peace
Леко и безпроблемно раждане ти желая Simple Smile

# 5
Благодаря на всички за помощта и пожеланията! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт