Преносване и риск

  • 920
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте! Вчера беше така дългоочакваният ми термин и... от днес вече преносвам. Както и да е, случва се често. Но доста се постреснах, когато д-рката ми уж само да "чуем тоновете", рече "ще направим запис, защото са ускорени"... Взе да гледа странно апарата и ми заяви - "ми ти имаш контракции" - аз - не усещам нищо! Присъства и друга д-рка, която също казва "Ми тя има контракции!!!", след малко мойта казва "тоновете на бебето падат!!!" Аз съвсем шашардисана питам какво става - отговор - "ще те прегледам за разкритие и ще преценим дали да си ходиш или оставаш" Оказа се, че шийката е доста високо, разкритие цитирма "1 пръст" Извод - няма да раждаш скоро, 10 лева на регистратурата, щото не се поема от касата и утре идвай пак! Така 7 дни и чак тогава предизвикваме раждане. Питам не може ли по-рано - отговор "Ти щеше да раждаш при когото се паднеш, нали?!" А какво стана с контракциите и падащите тонове... не стана ясно! Отивам аз обаче час по-късно в 106 кабинет на същата б-ца Св. София, на безплатен запис, от където ми казват, че всичко е наред. Това, дали е безплатен записът или струва 10 лева разбира се е без каквото и да е значение в случая, просто го споменавам, защото са ми интересни критериите за обръщане на внимание! Последва една безсънна нощ и постоянно припомняне на случая с момичето, на което също казаха, няма да раждаш днес, тоновете са добре, ела утре, а няколко часа по-късно... не искам и да си спомням!!! Извинявам се, че станах доста обстоятелствена, но се надявам да разбирате колко много съм притеснена. Страх ме е да преносвам, особено след такъв дори само 1 запис, който оставя някакви съмнения... Бебето си отговаря на 40-та седмица, към 4 кг е! Та се сетих и за Анита 79, на която и предложиха да си вземе таблетка и да влиза за предизвикване, да не чака 7 или 8 дни... Аз не зная към кого да се обърна, с кого да разговарям и кого да избирам или каквото вече е там, въобще как да постъпя?! Ако трябва да чакам 1 седмица с това напрежение... не ми се мисли. Моля, дайте ми съвет как да постъпя.

# 1
Не можеш ли да говориш с лекарката, която ти следеше бременноста? Аз първият път преносих 11 дена и те разбирам как се чувстваш. Детенцето ми се роди без проблеми.
Вторият път не ми се рискуваше и раждах при лекар.

# 2
  • Мнения: 8 450
Май напоследък наистина стана така,че за да ти обърнат внимание трябва да си платиш.Могат ли тези хора да се нарекат лекари?Преди да се наречеш лекар трябва да си първо ЧОВЕК.Не знам какъв съвет да ти дам и не искам да те плаша,но ако все пак мислиш че има проблем се обърни към конкретен лекар!В повечето случаи всичко завършва благополучно.Стискам ти палци!Успех и да се похвалиш тия дни с едно хубаво здраво бебоче!

# 3
  • Мнения: 544
Преносвах, предизвикаха ми раждане и родих "при когото се паднах" в "Св.София". Всичко мина чудесно! Grinning Спокойно!

Платила си 10лв., защото си отишла в център"Вяра, Надежда и Любов". В "Св.София" (106к) не се плаща - ходи на всеки 1-2 дни да слушат бебето и правят запис. Запис правят задължително, за да се следи документирано състоянието (а не защото тоновете са ускорени).

При контракция сърчицето на бебето бие учестено, като отмине - тоновете се нормализират. Затова са казали "падат" - това е нормално, бебето е добре.

За да се ориентираш - разгледай листа със записа. Ще видиш как бие сърчицето м/у горна и долна граница. Пика на контракцията ти ще е при пика на сърдечния ритъм на бебчо.

# 4
  • Мнения: 1 250
Каквото и да стане, знай че всичко е "Божа работа". Много доктори, много опит, добра техника, и пак няма нищо сигурно.
Това което четеш във форумите, е само част от това, което се случва. Почти всички майки във форума имат успешно раждане. Тези, при които има проблеми пишат за да могат да се намерят с други с проблеми, за да си помогнат взаимно в решаването им. Другите явно са като мен - за какъв проблем да пишеш като нямаш такива.
Това е като да завали дъжд от камъни. Дъждове много, но ако завали от камъни - навред ще се разбере, защото е необичайно.

Вярвай в силата на природата и в себе си. Ако не учстваш нищо нередно - няма проблеми.

Синът го преносих 10 дена, дъщерята - 4.

# 5
  • Мнения: 61
И моя термин беше вчера. Имам 2 сантиметра разкритие, бебето е мно-о-ого ниско, шийката напълно изтънена и пак ми се каза, че ще раждам всеки момент, както беше и преди 2 седмици. Вече определено и аз започвам да се притеснявам. В книгите ми пише, че преносването е нормално, но може да доведе до проблеми с бебето. Лошото е, че тук не измерват тонове в болницата, а лекарката ми не иска да ме види преди сряда-30-ти. А аз знам кога е напрвена беба, така, че термина ми със сигурност беше вчера. Тук раждане предизвикват след 41 седмица, както ми обясни сестрата. А в болницата ме искат само с контракции на 5 минути в продължение на 2 часа. Ох, и аз си мисля за тази майка и нейното бебче Cry
Дано да се раждаме вече/с таткото пробвахме алтернативните методи и чакам резултат/.
Успех Лионка!

# 6
  • Мнения: 951
Какво да ти кажа..И аз преносих.Всичко вървеше кам нормално раждане,но  и до последния ден нямах нито разкритие,нито контракции.Искам до подчертая,че имах уговорка с лекар,затова бях спокойна(смятам,че това е един от най-важните фактори за  нормалното протичане на бременността).На сладващия ден след термина моят лекар ме викна да чуе тоновете на бебока,бяха добри,но пак нямах разкитие и контракции и ме викна след 2 дена.Обаче след 2 дена тоновете не му харесаха и след час и половина вече имах син със секцио.

Общи условия

Активация на акаунт