70 кв.м. -40 000 евро

  • 2 478
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 924
Малко тъпо заглавие ,ама не измислих нищо по-конкретно.
Та значи .
Предлагат ни апартамент в Пловдив,т.е етаж от кооперация за тези пари.
Имам плана и колкото и да с е зверя не мога да видя тези квадрати при положение ,че хола е около 25 кв.м.,спалнята около 14. Има малка баня,килерче,антре,два балкона-общо 9кв/само балконите/ и коридор.
Смятам ,смятам ,но повече от 57 кв.м. не ги изкарвам-заедно  с балконите,които както разбирам в България спадат към
общата квадриатура.
Чудя се къде се губят останалите квадрати.
А иначе ми с е ще да го купим. Намира се почти в центъра на града и цената ми се струва съвсем реална.
Само се чудя къде са тия квадрати.?Вътрешни стени ли се включват,етажни предверия?

# 1
  • Мнения: 473
При нас включени квадратите и на мазето.

# 2
  • Мнения: 175
Вътре влизат и общите площи така е вече при новотото строителство.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Вътре влизат и общите площи така е вече при новотото строителство.
Точно така, за около 70кв има около 12кв общи части, може и повече, понеже общите части се делят между живущите на етажа, а ти казваш, че е етаж от кооперация, т.е. общите части се делят между теб .. и теб  Mr. Green
Цената ми се вижда много добра, особено ако както казваш ти и местоположенито е добро, не му мисли купувай  Wink

# 4
  • Мнения: 2 924
значи изчисленията ми са правилни
Тези квадрати ми с е губеха ,но щом казвате ,
че така е при новото строителство вече знам къде са:)
Много странно пресмятане,ама какво да се прави- очевидно каквото и ново да се купи пак ще се
 губи 1/5 от квадратурата,за да може и комшията да си изтърка обувките:)
/На етажа има още един апартамент/
Имах неясноти,защото тук,т,.е в Гърция,даже и балконите не се включват.
Но ,наистина цената  е добра и ще го вземем

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Мда, гадно е, но е така
Нашият е 44000 евро, 74 кв. като чистата площ е има-няма 64 кв.
Включват се вътрешни стени, части от общите помещения, мазето и дори половината от стената, която делиш със съседа  #2gunfire
Ако не е тайна кой е строителя и къде е апартамента - нашият е до сточна гара - пак почти в центъра  Peace

# 6
  • Мнения: 6 039
в квадратурата на стаите добавяш вътрешните преградни стени, половинките стени на зидовете със съседите или стълб, клетки и стените към фасадата.
както и общите части

# 7
  • София
  • Мнения: 794
По принцип всички строители продават жилищата с прилежащи общи части, т.е. чистата площ на жилището + % общи части
В чистата площ влизат стаи, тераси, коридори (вътрешни на апартамента), банята, тоалетната, мокро помещение... Примерно на едно жилище от около 80 кв/м. му се падат по около 10-15 кв/м. общи части.
Но примерно ако на жилище с чиста площ от 80 квадрата събереш квадратите на всичките помещения (стаи, бани, тераси....) никога няма да ти излезе резултат 80 кв! Ще излезе към 70-72 кв, защото съществува и понятието "светла площ". Това е площта на жилището без стените. Стените отнемат около 10 кв. и повече от чистата площ на жилището. Квадратите на стаите по скиците обикновено са дадени в светла площ, т.е. без стените, така че сметките са ти съвсем нормални.

За пример давам жилището, в което съм се прицелила последно Wink
Чиста жилищна площ : 86,90 кв/м.
Общи части : 12,62 кв/м.
Обща площ, която трябва да плащаме : 99,52 кв/м.

и като събереш стаите далеч не се получава 86 кв.

антре: 7,4
баня+тоалетна: 3,9
отделно тоалетна: 1,7
спалня: 12,8
втора спалня: 13,7
дневна: 28,1
и 3 тераски: 2,7, 2,3 и 2,5

като събереш всичко това излиза 75,1 кв/м.

# 8
  • Мнения: 547
И аз се чудех как точно се определят пустите им квадрати и виж какво намерих.

НАРЕДБА No 7
от 22 декември 2003 г.
за правила и нормативи за устройство на отделните видове територии и устройствени зони

ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
...
 § 2. (1) Застроена площ на самостоятелни обекти в сградите (жилища, магазини, ателиета, кабинети, офиси и др. п.) е площта, ограничена от външните конструктивни очертания на външните ограждащи стени на обекта и осовите линии на разделителните стени към съседните обекти или към общите помещения в сградата. Към застроената площ на обекта (жилище и др.п.) се прибавя цялата площ на лоджиите и балконите, измерена по външните им конструктивни очертания.
(2) Застроена площ на жилище (или на друг обект), разположено на повече от един етаж, е сборът от застроените площи на отделните му етажи, вкл. площта на стълбищата в тях.
(3) Когато външната стена е с прозорци, балкони или лоджии, към застроената площ на обекта се включва цялата й дебелина. Когато външната стена е без прозорци, балкони или лоджии, към застроената площ се включва само половината от дебелината на стената, а останалата част от външната стена се причислява като обща част на сградата.

И пак от тази наредба:
Чл.111. При определянето на жилищата като едностайни, двустайни, тристайни и др. не се смятат за стаи и не участват в определяне броя на стаите: кухненските боксове, самостоятелните кухни, трапезариите (когато няма кухня с място за хранене), вестибюлите без пряко осветление, нишите за спане, както и обслужващите и спомагателните помещения - бани, тоалетни, преддверия, килери, складове и др.

# 9
  • Мнения: 46 434
Това, което гледаш сигурно е светлата част.
Най-важното е да ти харесва разпределението и на око да ти е просторно толкова, колкото искаш. Има нефункционални жилища, които имат много квадрати, но няма файда от тях.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 805
 Peace Купувай няма какво да му мислиш  Heart Eyes. На мен миналата година нашия ми се видя скъп , а сега ми се струва , че съм направила сделката на годината  Joy

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
За центъра на Пловдив - това си е просто супер!  newsm03

# 12
  • загубено
  • Мнения: 6 447
Купуваи,че аз сега като гледам цени ме се вие свят.
Изчаквахме с мажат ми и всичко скача в пати.....
 newsm10

# 13
  • Мнения: 1 172
В тези квадратури влизат:
- самите стаи, както и всички други помещения в апартамента
- терасите
- стените (имам предвид тази част от пода в/у която ти е иззидана стената)
- мазета, тавани и други прилежащи към апартамента
- общи части

За да смяташ по техните правила квадратурата, трябва да вземаш предвид външните размери на апартамента, а не вътрешните.

И все пак, както Никол е писала, не са важни квадратите - важно е разположението и усещането за пространство Wink

# 14
  • Мнения: 959
За първи път чувам,че мазета и тавани влизат в жилищната площ newsm78

Общи условия

Активация на акаунт