УЗ НА ЦНС?

  • 1 084
  • 2
  •   1
Отговори
Здравейте д-р Слънчева,

на 23.08.2007г. изписаха моето бебе,което е недоносено(роди се 0,980гр. в 27 г.с.), в епикризата която получих при изписването има термини,които не разбирам.Какво означава ИЗ на ЦНС: ІІ-ІІІ ст.?Заедно с епикризата получих и снимки от ултразвук,на гърба на снимките има коментар,който аз немога да разчета-единственото коета разбрах е че има малка киста към десния "венец" и над малкия мозък.В Майчин дом ми казаха след месец на преглед при Вас,необходимо ли е да се записва час предварително?Много ще съм Ви благодарна ако ми обясните всички тези термини,какви са последиците,как да се лекуват?
И не на последно място искам да благодаря на Вас и всички служители в клиниката по неонатология за грижите,които положихте за да спасите и  отгледате моето слънчице.

 Hug

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Това значи, че бебето е имало вентрикуларен кръвоизлив ІІ- ІІІ ст., който се е разнесъл и е остана само малка кистичка ком десния вентрикул. Това са нормални кухини в мозъка изпълнени с течност. Тази кистичка не може да се отрази на развитието.  При бебето няма засягане на мозъчното вещество, което значи, че не се очакват някакви отклонения в двигателното и неврологичното развитие. Не се предприема лечение, а се проследява разнасянето на малкия кръвоизлив. Когато дойдете за контролен преглед ще ви покажем точно за какво става дума върху ехографската снимка. Обобщено- мисля, че няма място за тревога! Laughing Laughing  bouquet

# 2

Общи условия

Активация на акаунт