Идва зима. В месеца има вече буквата "р"

  • 2 871
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Както казват старите хора щом в месеца има вече буквата "р" значи зимата е на прага ни. Подготвихте ли се вече за зимата. На какво мислите да се отоплявате този зимен сезон. Ще променяте ли нещо по начина на отопление. Например да минавате от дърва на ток или на газ. Направихте ли топлоизолацията или не мислите да правите. Как ще се борим пак срещу мухъла през зимата. Свършихте ли летните ремонти или ви остава още.

# 1
  • Мнения: 3 622
Вече три зими се топлим с камина и радиатори към всички стаи, тази зима се очертава по същия начин. Хамалогията е голяма - носене, палене, но топлината и уюта който ми дава огъня в камината не го заменям с нищо друго  Peace

# 2
  • Мнения: 212
Аз питам за отоплението щото ни предстои скоро да се местим в ново жилище и още не сме решили на какво да се отопляваме. Пък то ей сега ще дойдат студовете. Та вие тази зима как ще я карате с топлото. Дървата поскъпнаха май доста и няма вече сметка в носенето и мъкненето на дърва - като цена пак излиза като на ток например.

# 3
  • Мнения: 303
Аз питам за отоплението щото ни предстои скоро да се местим в ново жилище и още не сме решили на какво да се отопляваме. Пък то ей сега ще дойдат студовете. Та вие тази зима как ще я карате с топлото. Дървата поскъпнаха май доста и няма вече сметка в носенето и мъкненето на дърва - като цена пак излиза като на ток например.

Не излиза колкото ток, ако е така никой няма да се занимава, хеле пък в апартамент. Къде смяташ да складираш 10 и повече кубика дърва и къде ще ги цепиш - не ми казвай - на стълбищната площадка Simple Smile
Ако искаш икономично и удобно решение за апартамент - инверторни климатици. Има теми по въпроса.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 521
Летния ремонт тепърва предстои и е на път да се превърне в зимен, че лятото имахме по-приятни забавления  Grinning

Като най-сетне се наремонтираме, на новото място ще се отопляваме комбине с парно и климатици или само с климатици.

Много малко ми остава да се реша на тотален развод с Топлофикация, без да обитаваме новото жилище и респективно да ползваме парно, ми дойде сметка от 600 лв. за целия сезон Close

Много ми харесва решението по този повод на входа, в който живее майка ми, в него и съседния /и двата вх. са на една абонатна станция/ го спряха и срязаха тръбите и само чакат някой да им поиска такса мощност.
Знам, че е незаконно, но те друго не заслужават.
Майка ми беше в паника, поради решението на съседите, но аз й сложиш клими и наистина ще й забраня да плаща каквото и да е на ТЕЦ-а.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Прогнозите са, че и тази зима ще е мека като миналата.
Засега май на ток ще се топлим. Никакви ремонти не сме правили. И на нас ни предстои да сменяме жилището, но няма да е скоро. Та затова и не се натискаме много да правим ремонти.
Вярно е обаче, че парното и отоплението с твърдо гориво не може да замени това на ток.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Камина с водна риза. PeaceПървата година бяхме на ток,невроятна влага и мухъл и все не беше достатъчно топло.От както сложихме камината се родихме-топличко навсякъде,мухъла изчезна. Grinning

# 7
  • Мнения: 8 999
Аз съм от нещастниците, които са жертви на злокобната Топлофикация. Мои приятели за същата квадратура апартамент, отоплявайки се с климатик и две радиаторчета /някакви готини и модерни са, но не знам точно какви/ плащат сметка за ток точно една трета от цената, която ми иска Топлофикация /а в тази ел. енергия, разбира се има и потребление за ел. уреди - бойлер, телевизори, хладилници и какво ли още не/. Е, как да не побеснее човек. Още не сме получили изравнителните сметки за миналия сезон, но съм сигурна, че пак ще гризкаме дръвцето.

# 8
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Аз питам за отоплението щото ни предстои скоро да се местим в ново жилище и още не сме решили на какво да се отопляваме. Пък то ей сега ще дойдат студовете. Та вие тази зима как ще я карате с топлото. Дървата поскъпнаха май доста и няма вече сметка в носенето и мъкненето на дърва - като цена пак излиза като на ток например.

Не излиза колкото ток, ако е така никой няма да се занимава, хеле пък в апартамент. Къде смяташ да складираш 10 и повече кубика дърва и къде ще ги цепиш - не ми казвай - на стълбищната площадка Simple Smile
Ако искаш икономично и удобно решение за апартамент - инверторни климатици. Има теми по въпроса.

  Купуваме си ги нацепени,и не 10 кубика наведнъж.Дърва на Околовръстното бол.С климатик не е същото,топлината е съвсем различна. Peace

# 9
  • Мнения: 3 622
Ние също от рано си купуваме дървата нацепени и ги прибираме в мазата  Peace

# 10
  • Мнения: 6 013
Вече три зими се топлим с камина и радиатори към всички стаи, тази зима се очертава по същия начин. Хамалогията е голяма - носене, палене, но топлината и уюта който ми дава огъня в камината не го заменям с нищо друго  Peace
И в нас така, много е топло и уютно...много обичам зимата именно заради това- Да си стоя на топло вкъщи, а на вън да си вали ли вали  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 187
Предстои ни преместване в къща/все още не сме приключили с ремонта/.За отоплението се спряхме на камина с котле/пълно изгаряне/и домбаски въглища в чували,бухаш чувала цял и после чистиш на 3-4 дни. Whistling Голям проблем ми е мухъла,има го само в спалнята но е по цялата стена.Що теми изчетох за това кой как се оправя с тая напаст.. ooooh! Надявам се след всички взети мерки да се отървем от него.. Rolling Eyes

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 256
Идея си нямам какво ще измислим за отопление. Везните клонят към климатика  Thinking

# 13
  • Мнения: 204
А ние за първа година ще се топлим на газ, чакаме узаконяването, аз лично съм притеснена- топло ли е , как излиза цената, опасно ли е , но друг начин нямаме. Аз не съм фен на отопление с климатици през цялата зима. Цял живот съм живяла на парно- страхотно е, навсякъде една и съща температура, дори в банята, нямаш ангажимент да палиш и следиш, плащаш разсрочено. Кажете отзиви за газта да се настройвам полека.

# 14
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
С климатици ще се греем. Сега си строим къщата. Тепърва ни предстои да правим топлоизолации и всякакви такива. Според мен с климатик е най-добрия вариант за отопление.

Общи условия

Активация на акаунт