Помощ!Дайте идея за вкусно предястие.

  • 3 011
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Спешно ми трябва  Praynig моля ви който му хрумне нещо трудно за изкълнение вкусно и също така красиво или поне да позволява красива аранжировка и да не е пилешко.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 814

Ето няколко предложения:

Рулца по чешки
450 гр. шунка
 100 гр. кисели краставички
1 бр. яйца 50 гр. моркови
150 гр. картофи 1 гр. черен пипер
50 гр. грах консерва 5 гр. сол
150 гр. майонеза 
 
Приготвяне:
1. Шунката се нарязва на филийки с четириъгълна форма.
 
2. Картофите и морковите се сваряват.
3. Нарязват се на малки кубчета.
4. Киселите краставички също се нарязват на малки кубчета.
 
5. Сварява се яйцето, обелва се и се нарязва на малки парченца.
6. 50 гр. от шунката също се нарязва на малки кубчета.
7. Смесват се грахът, нарязаните картофи, морковите, киселите краставички, яйцето и шунката.
8. Добавя се майонезата и внимателно се разбърква, добавя се черният пипер и се посолява.
9. Получената салата се разпределя върху четириъгълните парчета шунка, които се увиват, и се получават рулцата.

Ако не разполагаш с много време, по-бързия вариянт е да се напълнят с руска салата купена от магазина.  Peace

Домати шмеркезе

Съставки:

4-5 домата

200 грама сирене

20 гр.масло

2-3 супени лъжици кисело мляко

2-3 скилидки чесън

малко червен пипер


Приготвяне:

Изрязват се капачетата на доматите.
С малка  лъжичка внимателно се издълбава вътрешността на доматите.
Прави се кремообразна смес от сиренето,киселото мляко,чесъна,червения пипер и маслото.Ако е необходимо може да се добави от вътрешността на доматите.
Пълните доматите и слагате отгоре капачетата.
 

Зеленчукова торта

Съставки:

картофи - 150 гр.
моркови - 150 гр.
нарязани стебла магданоз
варени яйца - 3 бр.
краставица - 150 гр.
кашкавал - 100 гр.
майонеза - 400 гр.
желатин - 3 ч.л.
вода - 130 гр.
магданоз и копър

Приготвяне:

Картофите и морковите сварете,охладете и нарежете на сламки. Краставицата и яйцата настържете на ренде.
Желатина залейте с вода за 40 минути, след това разтопете на водна баня и изсипете при майонезата. Разбъркайте.
В разглобяема тортена форма наредете на слоеве продуктите,като всеки слой заливате с майонезата с желатина. Отгоре наръсете тортата с настърган кашкавал и оставете за 3 часа в хладилника.
Преди сервиране,извадете тортата от формата,нарежете на резени и украсете с магданоз и копър.

Пожелавам ти успех.  bouquet

# 2
  • Мнения: 444
Аз правя едно предястие , което всичките ми гости обожават !
Нарязвам си франзела и пържа с яйце , като пържена филийка , изваждам на салфетка , да се поизцеди мазнината !
Отгоре режа парче шунка , захлупвам с твърдо сварено и разрязано по дължина яйце ( с жълтъка надолу ) и поливам с майонезен сос (майонеза с малко водичка да стане по рядка) отгоре поръсвам с черен пипер !

В същата чиния слагам , едно рулце по чешки ( руска салат завита в шунка ) и едно рулце от шунка завито със снежанка !

И едно твърдо сварено яйце , пак разрязано по дължина (на лодка) изваждам жълтъка , намачквам с вилица , прибавям много ситно нарязана кисела краставичка , майонеза , черен пипер и връщам сместа в белтъка !!!

Чинията с тези предястия търпи много украса !!! Аз слагам марулка като подложка на филийката , маслинки на клечка и много подобни измишлиотинки  , гостите ми обикновенно преяждат с предястието  hahaha

# 3
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Аз правя една картофена торта.
Сварявам картофки и ги намачквам с пресата овкусявам ги със сол,самардала,черен пипер. Така приготвени ги използвам за блат. Разстилам ги на дъното на тортена форма намазвам с майонеза и отгоре постовям каквото ми хрумне или има в хладилника. Грах,бекон,сварено инарязано морковче/може и от туршиика/,сварено яйце,царевица, абе изобщо всичко за което се сетите. Отгоре пак картофки, майонеза итака до изчерпване на продуктите.Последния пласт е картофки намазани обилно с майонеза и върху тях настърган кашкавал колкото повече толкова по - добре. Отстрани може да се украси с много дребно нарязан магданоз, а отгоре маслинка, яйце,печена пиперка ,само с магданоз върху кашкавала или да остане така. Въпрос на вкус.  Преди сервиране се нарязва на триъгълни парчета като торта.
Дано съм била полезна.
Забравих количеството на продуктите е в зависимост от броя на гостите.

# 4
  • варна
  • Мнения: 1 830
Може да направиш палачинки, вътре да ги напълниш с каквото ти хрумне, върху всяка да сложиш кашкавал и да запечеш във фурната.Аз попринцип ги правя със сос бешамел,пил. месце и кис. краставички Hug

# 5
# 6
  • Варна
  • Мнения: 815
И аз се сещам за нещо с палачинки. Между всяка палачинка слагаш руска салата, или някаква друга салата по твой избор. Ти преценяваш колко палачинки да сложиш, аз ги слагам около 5-6 и става като малка тортичка. Отгоре украсяваш както ти харесва. Режеш както торта. Много лесно за изпълнение, а и е вкусно. Hug

# 7
  • Мнения: 49
А някой о вас може ли да ми каже при основно телешко върви ли за преястие броколи или пилешко?

# 8
  • Мнения: 5 977
А някой о вас може ли да ми каже при основно телешко върви ли за предястие броколи или пилешко?
Немога да ти отговоря на въпроса, но ти предлагам едно много вкусно предястие. Източника на рецептата е списание Кулинарен журнал....чудесно е.
Макаронена салата
Необходими продукти:
2 пакета макарони
6 скилидки чесън
сол
олио
500гр шпеков салам
1 буркан кисели краставички
800гр царевица от консерва
магданоз
лимонов сок
3 майонези(600-700гр)
200гр сирене
Приготвяне:Макароните се сваряват в подсолена вода, заедно с чесъна и малко олио. Когато се готви, се изцеждат и се смесват с останалите продукти, като саламът и киселите краставички са нарязани на ситно,сиренето е натрошено, а царевицата е изцедена от сока на консервата. Всичко се разбърква, смесва се с майонезата и се подправя със сол и лимонов сок.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Виж това:

Кошнички от салам

Зелени палачинки


За предястие можеш да предложиш - маринована риба + тарама хайвер или сос скордаля и препечени филийки.

# 10
  • Мнения: 12 288
Пишеш, че е спешно, дано не е късно да се включа и аз.
Аз правя солена торта  - редят се последователно пластове от варени картофи, кисели краставички, сварени яйца, сирене и пак картофи. Всички продукти са настъргани на едро ренде и става много бързо. Отгоре се залива с кисело мляко, овкусено с няколко лъжици майонеза и се украсява както ти подскаже фантазията в момента (разбирай - с каквото имам в момента в хладилника). Освен вкусно, изглежда и доста ефектно, а и позволява да го приготвиш предварително и да го оставиш "на изчакване" в хладилника. Ето как изглежда горе-долу: http://my.opera.com/*Natka*/albums/show.dml?id=345219

# 11
  • Мнения: 1 708
Направи интерпретация на Рулото Алисиа-става хем красиво,хем вкусно,хем бързо  Hug

Общи условия

Активация на акаунт