ПОМОГНЕТЕ ми да си скалъпя дипломна работа.

  • 5 403
  • 30
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
МОЛЯ ВИ, УМОЛЯВАМ ВИ, помогнете. Вече 4ри години си стоя семестриално завършила и не мога да си напиша диплмната работа. Ако не представя дипломна до ЧНГ и не защитя до май губя студентски права. Имам си дипломен ръководител, 15-16 пъти ме връща. Прав е човека, дипломната ми е зле. Обаче като не ми ражда главата какви да ги къдря?! Имбаси. Дипломната е на тема "бизнес план на фирма за стъкларски изделия:. Имам конкретни проблеми, които не ми идва какво да пиша. Има ли сред вас речовити?

# 1
  • Мнения: 4 916
МОЛЯ ВИ, УМОЛЯВАМ ВИ, помогнете. Вече 4ри години си стоя семестриално завършила и не мога да си напиша диплмната работа. Ако не представя дипломна до ЧНГ и не защитя до май губя студентски права. Имам си дипломен ръководител, 15-16 пъти ме връща. Прав е човека, дипломната ми е зле. Обаче като не ми ражда главата какви да ги къдря?! Имбаси. Дипломната е на тема "бизнес план на фирма за стъкларски изделия:. Имам конкретни проблеми, които не ми идва какво да пиша. Има ли сред вас речовити?

Нищо не разбирам от икономика, съжалявам. Съветвам те обаче да провериш в отдела за работа със студенти дали още имаш права за дипломна работа.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Имам, предупредиха ме ясно обаче, че ми е за последно.

# 3
  • Мнения: 274
В нета има много, ама много информация за това как се прави "бизнес план". Ако не откриваш нищо дай знак и аз ще ти пратя линкове. Известно ми е, че това не изчерпва дипломната ти работа, но все от някъде трябва да се започне.
Друг вариант е да я дадеш някъде да ти я направят, след като те връщат толкова много пъти. Определено обаче трябва да се захванеш незабавно, защото времето ти е кът. Трудно ще я направиш, разчитайки на инфо от форумките...
Ще помисля по сериозно по темата ти и по-късно ще се включа с нещо по същество.

Успех като за начало. Grinning

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Аз общо взето дипломна работа имам, имам да реша опраделени проблеми. Например има забележка, сега гледам "повече за предмет на дейност". Имам 20 реда, и не мога дда измисля какво да пиша.

# 5
  • Мнения: 6 167
не искам да се заяждам, но не всички стават за вишисти.
може би е добре да се помириш със себе си - като не можеш - не можеш.

за бизнес план дори не е необходимо да си учил икономика, достатъчно е да отвориш интернет и да почетеш. изненадва ме, че се дават подобни теми за дипломна работа Rolling Eyes. другия вариант е, да се вживееш малко повече в темата, помисли я като твоя тази фирма за стъкларство... или да дадеш работата да я прочетем и да ти помогнем някак си.

# 6
  • Мнения: 274
http://www.helpos.com/archive/preview/03_037_01_index.html

Ето ти бизнес план за фитнес център, по-учебникарски е. Не е същото, което ти трябва, но все е някакъв вид търговия и би могла да взаимстваш. Wink В крайна сметка темата ти определено е доста лесна. Дори ме очудва, че те връщат толкова пъти. Shocked Най-малкото, че има такива готови в нета за по 10-15 лева.

Предлагам ти да удовлетвориш до колкото можеш забележките на ръководителя ти. След това да я занесеш, да я редактират - словоред, правопис и т.н. И да я представиш. Peace

# 7
  • Мнения: 4 555
Защо не си избереш тема, по която ще ти интересно да пишеш?
Аз когато си избирах моята се спрях на това, което винаги ми е било най-интересно в живота и я написах много бързо.
Мисля, че така ще ти потръгне писането.

# 8
  • Мнения: 3 423
За толкова време можеше поне да
си смениш научния ръководител.

И какво точно не ти харесва на дипломната?
И каква е тази тема за дипломна?! Това си е
стандартна семинарна работа. Не е ли добре
да ни свържеш с ръководителя, да си каже и
той изискванията, все ще напишем по нещо.

# 9
  • Мнения: 9 050
Извинявай, обаче май наистина тази тема не ти се отдава. Как пишеш бизнес план на фирма, а основната дейност ти е описана в 20 реда? Основната дейност на фирмата е основата на бизнес плана.

# 10
  • Мнения: 8 999
Янтра, моля те не го приемай като заяждане, но щом не можеш сама да си напишеш дипломната работа ..... ъъъъ, ????? Не искам да съм груба, но виждам, че имаш над 2000 публикации. Може би ако се съсредоточиш в ученето, както това успяваш да направиш във форума, сигурно ще успееш да си завършиш образованието.

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
   това дали ще ти е от полза

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 23 546
Янтра, моля те не го приемай като заяждане, но щом не можеш сама да си напишеш дипломната работа ..... ъъъъ, ????? Не искам да съм груба, но виждам, че имаш над 2000 публикации. Може би ако се съсредоточиш в ученето, както това успяваш да направиш във форума, сигурно ще успееш да си завършиш образованието.
Мда, това е много добър съвет....... Ама не мога. Там е проблема. Висшето ми образование е записано, защото .... "мама така каза". Не ми е интересно и никога не е било. Искам просто да напиша проклетата дипломна работа (или евентуално да платя на някого да я напише) и да ми се маха от главата. Ако не се дипломирам майка ми ще ми се сърди цяла вечност.
Да подчертая - не очаквам да работя по специалността си, имам други интереси. Но просто ТРЯБВА да се дипломирам.
Още - написах проклетия бизнес план, т.е. скалъпих го. Имам проблем там където трябва да съм по-.......словоизлиятелна.

# 13
  • Sf
  • Мнения: 808
Работя във фирма, притежаваща завод за производство за стъкло. Но съм в отпуск до 10-ти.

Ще те свържа с хора, които работят там и да ти дадат материали, ако искаш.

# 14
  • Мнения: 274
или евентуално да платя на някого да я напише

Това пък изобщо не е удачно...та, нали след това ще трябва да я защитиш. След като не ти е интересна - няма да можеш и да я научиш. Дори да ти е блестяща работата, ако не се представиш добре на защитата - все едно нищо не си направила.
И последно имаш ли я написана или не? Thinking В началото на два пъти писа, че е, а сега не...
Пак казвам, че намирам за нормално да я дадеш за редакция, но да я дадеш да я пишат - противно ми е. За мен това е все едно да си купиш диплома или да си платиш за шоф. изпит. Ужасно. Мое лично мнение, разбира се.
Къде завърши между другото? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт