Позволени лекарства по време на бременност и кърмене

  • 1 098
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 90
Здравейте мами!Когато бях бременна се разболях и имах висока температура.Лекарите ми казаха,че мога да пия без проблем ОСПАМОКС(най-слабия антибиотик) и ПАРАЦЕТАМОЛ.Те не вредяли на плода.
  Сега когато съм вече майка, бих искала да знам при кърмене ,кои лекарства са позволени и няма да повлияят зле на бебето ми.Е не съм се разболявала,но бих искала да съм информирана при нужда.Ако някой знае,нека пише Praynig!!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 802
1. За Парацетамола със сигурност знам, че в случай на нужда може да се пие. Сигурна съм също и за Осцилококцинума.

2. Най най най- правилно е консултацията с лекар!

Докато кърмех се разболях - висока Т и болки в гърлото и се наложи да пия дори течен аналгин и Нурофен, но все пак след консултация с лекарката ми.

# 2
  • Мнения: 851
има един сайт на една испанска болница. Там можеш да напишеш името на лекарството или основната му съставка и то ти казва дали можеш да го пиеш, вредно ли е за бебето и т.н. Надявам се, че знаеш английски, защото цялата информация е на англ. Ако не, моли някой да ти превежда. Така ще можеш да се информираш за всяко лекарство/дано не ти се налага да го ползваш, де/. Адреса е
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
Успех!

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Здравей!
При грипни състояния можеш да пиеш Парацетамол /мене само той ме спасява/, а така също хомеопатичното Осцилококцинум /на мен не ми действаше привисока Т/, Витамин С, сироп за кашлица Стодал също хомеопатичен.
На другите лекарства чети листовката, питай в аптеката и винаги се консултирай с лекаря, който ти ги изписва и не забравяй никога ясно да заявиш, че кърмиш.

Общи условия

Активация на акаунт