откога извън дома с кърмаче?

  • 1 337
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 724
Въпреки, че все още сме малки, бих искала ди ви питам какъв е опитът ви с излизането на кърмаче извън дома за повече от няколко маса, да речем, за уикенда на гости при баба или на хотел?
 Правите ли го, от каква възраст, забелязвате ли  това да стерсира бебето или напротив, събужда интерес? Отразява ли се понякакъв начин на кърменето? Има ли на
чин предватрително да се тества реакцията на бебето  по някакъв начин, за де не предизвиква стрес?

# 1
  • Мнения: 1 321
При мен ситуацията е такава:излезнем ли някъде на път особенно ако е дълъг кърмата ми намалява,бебо е много любознателен и съответно не иска да се храни добре.Той и по принцип не е от най-ящните но винаги когато решим да тръгнем на някъде аз се запасявам с чайове,овесени ядки и още какво ли не... #Cussing out.Общо взето на нас специално много лошо ни се отразява пътуването. ooooh!
Не мисля че предварително това можеш да го придвидиш или да го избегнеш.Поне аз не знам как това става.

# 2
  • Мнения: 5 401
Никакъв проблем не сме имали при пътуване. Излязохме от София за първи път с бебето когато беше на 40 дни. Спа почти през целия път, спирахме да го кърмя, да го освежим и пак тръгвахме.
Не само по време на пътуване сме били извън дома. По цял ден сме били по градинките и винаги съм кърмила навън. Е, в началото е леко притеснително, но с течение на времето не ти пука кой къде те гледа...   bouquet

# 3
  • Мнения: 301
mira_sm, може би се притесняваш заради самото пътуване и затова да намалява  Thinking

# 4
  • Мнения: 1 321
mira_sm, може би се притесняваш заради самото пътуване и затова да намалява  Thinking
Оф незнам какво да ти кажа непрекъснато като тръгна на път да видя нашите и това се случва е вярно че пътя до там е доста дълъг чак Смолян но ......Да ти кажа все тръгвам с положителна нагласа и все се получава така.Мъжа ми каза че вече няма да ме води никъде. Close
Между другото имам усещането че е от надморската височина..

# 5
  • Мнения: 301
не съм чувала надморската височина да оказва влияние, но знаеш ли...

Ооох, аз пък съм си от Варна и нямам накъде да пътувам често  Sad , а така ми се иска ...  Mr. Green

# 6
  • Варна
  • Мнения: 506
Ами аз почти всеки ден кърмя моята мома навън - най-вече по кръчмите Embarassed Толкова свикнах вече, че изобщо не ми пука - така си правим дълги разходки, срещи с приятели вечер....и животът е интересен. По-далеч - веднъж ходихме до Търговище, беше на 3 м. тогава, нямаше проблем. После за 4 дни на вила при приятели - пак всичко о.к. Сега се каним до Крапец на хотел за 3 дни да ходим....
Абе - само дай поводи да има! Млякото готово, топличко, вкусно.....никви грижи Peace

# 7
  • Мнения: 8 242
Навсякъде си ходя с дребния още от първите му дни. Не е имало никакъв проблем с кърменето - където ни свари гладът там ядем  Mr. Green
mira_sm - за надморската височна има нещо - само дето на мен ми действа обратно - лактогонно  Crazy Винаги като отидем на море или планина млеконадоя яко се увеличава. Първия път не бях подготвена - тони нямаше 2 месеца когато отидохме в Бургас - е там така ми се препълваха гърдите, а уж се беше регулирала кърмата и не си носех помпа.. Но се наложи няколко пъти мъжа ми да ме цеди, щото бебока видя зор  Twisted Evil
И досега - видя ли проблем няколко дни с количеството - бегом за малко на планина, че по-близо - и всичко се оправя.

# 8
  • Мнения: 738
Излязохме навън за първи път когато беше на 20 дни-в средата на април.В началото за по 15-20мин. а по-късно и за повече. Сега на всякъде си го водим с нас и дори се стягаме да ходим на моите очни във Варна.Когато му осигуряваме достатъчно почивки и хранения всичко е както трябва. newsm10

# 9
  • Мнения: 10 983
Първата разходка беше на втората седмица от раждането. Малко след това направихме и първото кърмене на открито. Simple Smile Оттогава навсякъде ходим в тандем, и на планина сме я носили. Малката обожава да се вози в кола, а когато сме на чуждо място, й е интересно и не се плаши. Кърмата ми досега не е намалявала от това, че сме някъде навън и далеч от дома.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 724
Първата разходка беше на втората седмица от раждането. Малко след това направихме и първото кърмене на открито. Simple Smile Оттогава навсякъде ходим в тандем, и на планина сме я носили.

Имах предвид не разходка, а излизани извън града и преспиваненякъде другаде. Честно казано, едва си "докарахме" кърмата и се страхувам бебето да не се стресира от обстановката и да не иска да суче.

# 11
  • Мнения: 10 983
Оттогава навсякъде ходим в тандем, и на планина сме я носили. Малката обожава да се вози в кола, а когато сме на чуждо място, й е интересно и не се плаши. Кърмата ми досега не е намалявала от това, че сме някъде навън и далеч от дома.

Ето, писала съм и за далечните излизания. Досега Рая не се е стресирала - яде и спи както вкъщи. По-скоро ти не бива да се притесняваш, че кърмата ти ще намалее.

# 12
  • Мнения: 872
И ние това лято доста погостувахме на село.В големите жеги там ни беше спасението,защото в града не се живееше.Не се е стресирала от новата обстановка,даже мисля,че й хареса,защото повече време беше навън.Само,че си промени малко режима-в града повече спи и по-малко яде, а на село се наспиваше по-бързо,но й се увеличи апетита и наддаваше повече.И с пътуването нямаше проблеми-спа през цялото време в колата.

# 13
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Първото дълго пътуване с кърмаче беше с Мартин на 5 месеца някъде до България. Не помня да е имало проблеми. Но и той беше свикнал с пътувания и честа смяна на обстановката и лицата наоколо. Сега ми е чуденка, как ще реагира Фабиан... Thinking

# 14
  • Мнения: 1 924
Ами можеш да "калиш" детето с повече по-краткотрайни излизания на различни места ,преди да предприемете по-дълго пътуване.Ако е свикнало да ходи на всякакви места , ще го приеме по-леко.
По принцип повечето бебета се превъзбуждат ,когато са на непознато място-нови  миризми, нови звуци,нови хора.Затова е хубаво да го водиш по-често на различни места за кратко време,за да свиква.Хубаво е също така да е близо до теб-в слинг например,а не в количката-далеч по-малък е стреса,когато усеща мама наблизо.

Общи условия

Активация на акаунт