НОРМАЛНО ЛИ Е ??????

  • 2 016
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте  bouquet
Имам две дъщерички едната на 17 от първи брак и сега от втория на 7 месеца но преди 2 месеца почина на мъжа ми баща му и от тогава нещата в нас са много обтегнати ooooh! Мъжа ми ме заряза и отиде да живее в Банкя при майка му и ме заряза с двете деца сама, вече не ми звъни толкова често, постянно ми крещи по телефона, като че ли съм му виновна за нещо  Thinking Отначало идваше да види как е малката и ми "хвърляше" по 50 лева за ядене на малката, но въобще не се съобразяваше, че не само малката ми дъщеря трябва да яде  Tired Според вас нормално ли е да ме зареже сама с децата и да си отиде при мамчето само и само да не е сама и да не й стане лошо  - като се има в предвит, че е много добре и е много добра актриса - за мен тя е една маниполаторка  #2gunfire ...И от както се изнесе мъжа ми започнаха скандалите  Naughty Казвам му, че трябва да си седи при семейството, но той ми отговаря, че неможе да остави майка си и че там чувствал присъствието на покойния му баща  #Crazy имам чувстовото, че иска и прави всичко възможно да се разведем Sad Преди не беше такъв - беше весел, усмихнат човек newsm78 и изведнъж се превърна в това - една жалка отрепка... с него повече немога да живея  Sad Посъветвайте ме какво да правя, смисъл от скандали вече няма, трябва да действам  Sad Thinking

# 1
  • Мнения: 2 863
Изчетох постинга няколко пъти.
Писала си го силно ядосана. Сега, ако си по-спокойна би ли дала малко разяснения... преди добре ли живеехте, грижеше ли се за детето Ти, за теб.... сега иска ли да вижда малкото дете, колко често хвърля по 50 лв.. ей такива неща.... Ти имаш ли си свое  жилище, имаш ли помощ изобщо какво означава за теб да действаш? Винаги можеш да се разведеш, но с бебе на 7 месеца, финансово зависима от него, аз не съм сигурна, че точно този момент е подходящ да  тръгваш на нож.
Не можеш ли да поговориш с него, да обясниш, че не ви стигат парите, че ако той ще живее при майка си , ти трябва да знаеш и да ти каже как смята той занапред да я кара. От сканадали със сигурност  няма полза, но вероятно, за да се стига вски път до разправии има и още неща, които не споделяш newsm78
Предлагам ти да помислиш сериозно по определението, което си му дала накрая" жалка отрепка" и да си  дадеш сметка на какво го базираш. За мен там е отговора.

# 2
Преди много добре живеехе, грижеше се за дъщеря ми като за негово дете, имам жилище което си е мое и от както се е изнесъл, в седмицата идва 1 път да види детето си и ми дава колкото има - 50, 20 лева, колкото му се откъсне от сърцето Crossing Arms в момента съм на майчинство и изцяло зависия от него. Ами много сме говорили за за в бъдеще какво мислия аз какво мъжа ми, но той иска да си живее в Банкя, къщата е на половина негова и другата половина на майка му и си живее там. Не се стига до никакъв консенсус, аз искам да си живея с децата в апартамента ми - където е много по-добре и има всички условия за живот, а той ми предлага къща, която мирише на боя - защото е правен ремонт - на бойлер, като се има в предвит, че в апартамента има достатъчно топла вода, просто с малко бебе в неговата къща не става, а той това не го разбира. Дава ми оутиматум или отивам с него в къщата или се развеждаме...аз имам помоща на майка ми, също ми помага голямата дъщеря....
Постоянно ме убижда, крещи ми, а аз му говоря нормално, като на човек, но той неможе да си контролира нервите и всичко завършва със скандали.....Обмисляла съм всичко това и стигам само до един изход да се разделиме  Sad 

# 3
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ти не обичаш и не уважаваш мъжа си - поне по думите ти
говориш за свмъртта на баща му като че ли е загубил котето си...не дзаже и  за това може някой човек със сърце да съжелявам повече
ясно е че си афектирана но от думите ти за него и майка му лъха толкова злоба даже на моменти, че аз на негово място бих си обрала крушите - не само да ти крещя

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
и още нещо - ти искаш тук да живееш той там - що ти да си права и ти да решаваш?
ти го изнудваш като не отиваш при него...що той да не те изнуди с ултиматуми????
и как твоята любов ъм него се изпари като той спря да прави всичко както на теб ти е угодно?
и стана отрепка?

и да ти кажа - някои хора страдат ако загубат баща си и свмъртта на близък човек може да доведе до дълбока и тежка депресия и до това човек не винаги да си сдържа нервите!

или не умееш да се изразяваш или аз виждам тези неща - така както си ги поднеса
и само за твое сведение - ако ти бии написала за мен и моята загуба такъв пост - аз бих се развела с теб на мига! толкова студенинеа и злоба дори към майка му...
да още нещо - на човек МОЖЕ да му стане ЛОШО след загуба на близък и това не е игра - освен ако ти не играеш по този начин

# 5
  • Мнения: 515
знаеш ли,мисля че ти наистина не уважаваш съпруга си,щом не си до него в такъв труден момент.Нормално е да иска да е при майка си ,да усеща баща си там.Незнам дали си губила родител,но болката е голяма.Държи се лошо с теб защото смята ,че поведението ти е егоистично,а той страда.Никой не прейграва когато истински страда.аз на твое място щах да съм до него каквото и да е между нас или между мен и майка му. #2gunfire

# 6
Не не съм губила близък човек но неможе да се каже че не съм била с него в този период напротив опитвах се да го успокоя по всички възможни начини след загубата на баща му но не познавам друг мъж който да си събере парцалките и да си ходи при майка му и да остави 7 месечно бебе и жена си САМИ да разбирам какво му е било.....
Да изпитвам голяма злоба защото той предпочете майка си пред детето си и това ми е много странно преди 18 години първия му брак пак така е напуснал жена си а детето му е било едва на 5 месеца, той просто не знае как да се отнася към децата си свикнал е друг да му ги гледа и точно поради това съм толкова ядосана  Crossing Arms Не съм казвала че не съм го уважавала направотив, но той много одавна спря да уважава мен и аз ще спра да уважавам него...........................
catnadeen  любовта не ми се изпари просто така търпях и слушах много  Naughty
Иначе до някъде сте прави Peace

# 7
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ако чувствата ти са това което признаваш - лично аз не виждам изход особено в този тежък и за двама вви момент
и съм убедена че ще се разделите - ти си го решила за себе си
имаш и грлешни представи че си права, но виждам и че явно нещата не са от сега и си трупала отдавна

притеснява ме че и двамата имате вече почти по два неуспешнти брака и така както виждам - няма надежда с личния ви егоизъм и желание да живеете "ергунски" - т.е.е всеки да решава за себе си и всеки да дърпа чергата към себе си - не виждам начин да заживеете с когото и да било добре

не те упреквам - казвам какво виждам, защото ако случайно намериш нещо в думите ми, което би ти помогнало да намериш верен път да бъдете заедно - ще е най-добре за децата ви, пък и за вас
света е достатъчно самотно мяст и без да оставаме сами
но ако няма уважение и поне разбирателство, ако не любов - наистина ще е добре да си трягнеш -имаш подкрепата и помощтта на близките си
имаш опита да се справиш и не на последно място а дори на първо - имаш жилище
вярвам, че за парите - ще се оправиш

само моля те помисли - сбъркала си преди 17г - не бързай и сега
поучи се от грешките си и си припомни, че дори с родната си майка често не се разбирате и карате/поне повечето хора го правят/
дай си време и ако можеш и поискаш - дай му шатнс и на него, преглътни недоволството си - опитай се да преглътнеш егото си заради детето което сте създали
още повече ако дълго си търпяла и въпреки това си родила - дължиш го на детето си - то не е виновно за неразмното ви решение ако сте виждали проблеми помежду ви - да го създадете

успех и пиши - дори и зливай негативните си емоции тук
винаги има някой да те разбере или утеши, а ако бъркаш - и това да ти покаже
дано пък имате успех...само не бързай - бързала си вече не веднъж, сега дай време и помни че човешките зваимоотношения са най-сложното но и най-ценното нещо

# 8
  • София
  • Мнения: 4 423
Зная какво има предвид Джесика, защото съм вътре в проблема им.
Не е проблема, че той живее при майка си или защото баща му е починал - проблема е, че я заблуди.
Наистина не заслужава да има дете и семейство, познавам го добре и много добре знам какъв лъжец е, как не погледна детето си за 1 час, как лъжеше и мамеше, как прибирането му при майка му е само претекст, за да не си е в къщи.
Той е като всички мъже, които осъзнават, че детето им пречи и бързат да избягат.
Вината на Джесика е, че му повярва, разби си живота, отдаде му любовта си, но не разбра на време какъв идиот има до себе си.
Подигравката, която той направи с дъщеря й, със собственото си дете е непростима, но всичко се връща....
Този човек е обсебен от бараката си, която стори и от майка си, която е по - голяма манипулаторка дори от свекърва ми.
Никой не може да му повлияе, опитвахме и аз и мъжът ми, но все едно говориш с радиото - за него няма нищо по - важно от майка му и барачката.
Въобще не се интересува от нищо друго, и според мен ( както съм ти казвала неведнъж), развода е най - доброто, което може да направиш.
Иначе този, ще ти виси като камък на шията и ще те повлича все по - надолу.

# 9
  • Мнения: 2 863
Така, ми след горният пост май няма какво много  да се каже.
Но аз например бих опитала по нетрадизионен подеход. Защо да трябва да живеете заедно- ти имаш един живот и го харесваш, той има  друг и го харесва.Загубил е родител, може да страда, може да го използва за предтекст..... Не може ли да живеете както бихте живяли, ако само имахте врзъка? Ти си стоиш в апт. с децата, майка ти ти помага, той идва да ви вижда, но не един път седмично, а по-често, обажда се, и разбира се дава повече пари... какво му е лошото на такъв вариянт. Ти не искаш в къщата, той иска да е там...няма къде да се срещнете. Тая битка с майка му, след вече два  брака, явно е загубена, аз не бих я водила изобщо.

# 10
Jaly права си но използвах вече този вариянт, но какъв е смисъла да съм омъжена за него а той да живее на друго място и да вижда детето си когато си пойска...няма смисъл

 Благодаря ви момичета много по-леко ми стана като прочетох отговорите ви   bouquet Нямам представа какво ще става от тук на татък...дали ще оправим отношенията или не  Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 4 423
Нали знаеш, че не си сама - само напред, никога не се обръщай! Hug

# 12
  • Мнения: 2 863
Ами щом си опитала всичко и явно не е е взаимно, няма какво да му мислиш тогава.....

# 13
  • Мнения: 193
Вече е достатъчно обсъдено и стана ясно за какво точно става въпрос, но искам да кажа, че когато прочетох първия пост на Djesika, веднага си казах: не е нормално!!!! (всъщност това е първоначално поставения въпрос).
Колкото и да му е мъчно на този мъж за баща му, колкото и да страда майка му, не е редно да изостави седем месечното си бебе, не е въпросът в парите дори, в отношението е!
Понеже и аз имам втори брак, и свекърва вдовица, много държа да отбележа, че тя беше тази, дето накара сина си да дойде в мойта къща, понеже, по собствените й думи, аз разчитам на помощта на майка ми за детето (голямото). И за да не сменя щерка ми средата по никое време.

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
познавам Буболина лично - бегло де
но ще си позволя да кажа че проблема е погледнат едностранно от страната на жента
и да - мъжа определено не е стока, но пък и жената явно не е на 12г и наистина не може да оправдаваме втора грешка с - лъжа и измама
явно или си пада по лоши типове или нещо др куца и тнрябва да се открие преди да се потрети всичко
не го казвам нито като упрек нито като обида - просто казвам факти
аз самата си падам по неподходящи и сигурно това че тръжгнахме "нетрадиционно" с мъжа ми - може да ми свърши някаква работа евнтуално Wink

пак ще помоля авторката да не се обижда - аз самата съм грешила и греша доста относно мъжете
но ще я помоля добре да помисли - знаела е какъв е човека отсреща, не се е "влюбил" в "бараката си" от днес за утре, нито в майка си сега
като правихте дететето за какво мислеше? да си спомне всичките тези чувства и мисли и да се понапъне малко да се опита да види нещата от негова гледна точмка,ако тогава е намерила любов в сърцето си - да я потърси и сега
да му даде време да свикне се детето и новите задължения
винаги може да се разведе! ВИНАГИ
да перосмисли и своята вина за това нещата да са дотук! или се е предоверила или нещо е сбъркала друго..... може пък да промени и нещо в себе си и да намери път към сърцето му!

Общи условия

Активация на акаунт