питане за рубеолата

  • 1 126
  • 1
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 396
здравейте, майчета!
видях в архива, че темата за рубеолата е дискутирана много пъти, но там не успях да намеря отговор на въпросите си. Та: колко дълго трябва да общувам с човек, заразен от тази шарка,  за да се заразя и аз? Във всички случаи ли вирусът се прихваща? Ако някоя от вас, докато е била бременна е попаднала на този проблем, моля да сподели какво е станало. Аз съм вече в осмия месец и би трябвало опасността за бебо да е минимална, но все пак се притеснявам.  
Според майка ми съм карала  шарка като малка, но не може да каже дали е било рубеола или варицела. Когато се записах на ЖК, не ме питаха дали съм боледувала. Разбрах, че е препоръчително да се изследват антителата преди бременност, но при мен тя не беше планирана. Благодаря за търпението Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 046
Здравей мила, аз в седмя месец бях в контакт с болен от Рубеола. "В контакт" означава, че колегата в стаята ми се разболя, една сутрин се обади да каже, че е под карантина. Аз се побърках!!!!! Инкубационният период е 2 седмици - време когато е бил вирусоносител, но не е знаел. Тогава се консултирах с моя гинеколог - първо ми каза, че вече не е опастно за плода (първите 4 месеца е фатално), но все пак не е желателно да се заразявам, защото Рубеолата е тежда шарка, протича с температура и после дава странични възпалителни процеси-почти задължително е възпалението на очите. Това означава-лекарства и т.н.
Обаче всички ние сме ваксинирани като деца. Проблемът е в това, че ваксината има "трайност" 10-15 години (не съм сигурна колко бяха, може и да те лъжа) и след това се правят реимунизации. Виж си в картона - оказасе, че аз съм имунизирана 2 пъти - като бебе и после в училише, някъде към 6-7 клас. Но пак бяха минали повече години, отколкото трябва. Затова ме прати в института по заразни и паразитни болести (на Мадрид) да ми направят изследване (нарича се титър). Да, ама там ми казаха да отида някъде срещу затвора-не помня къде беше, така и не отидох. Изследването струва около 50лв, но ми казаха да не бързам да го правя. А и ако видя, че имам бактерията нищо не могат да направят-късно е за серуми, за ваксини (правят се на здрав организъм), така че ще трябва да си я изкарам. Е, Слава Богу не се бях заразила, имала съм имунитет (не съм я карала като малка), но май ще трябва пак да се ваксинирам-за всеки случай.
Навремето са ни ваксинирали по-стриктно от сега, така че не се притеснявай.Дано всичко при и теб да е наред!

Общи условия

Активация на акаунт