Дайте идеи!

  • 1 391
  • 20
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Мили мами помогнете!Вчера започнах подмяната на дрешките на сина ми(от летни с есенни),но при прането едни чорапки са пуснали червена боя и ужас #Crazy....Всички бели дрешки са розови,а по-светлите са на петна.До сега не ми се беше случвало бебешка дреха да пуска.Бясна съм newsm61.Дайте идеи как да махна петната.

# 1
  • Мнения: 502
Пробвай с апта за светлите, а за белите белина или вениш. За съжаление не знам дали може със сигурност да се изчистят петната.

# 2
  • Мнения: 1 216
Не искам да те отчайвам, но досега не съм успявала да премахна "розовите петна" от светлите дрехи нито с Вениш, нито с белина. Май няма спасение

# 3
  • София
  • Мнения: 2 227
За петната освен за "Вениш", не се сещам за друго. Има едни цветоулавящи кърпи, които можеш да ползваш. Между другото на мен също ми се е случвало, някоя бебешка дрешка да ми пусне. За това или кърпите, за които ти казах, или ги сортирай по цветове. Успех.  bouquet

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Сложи на петната вениш и ги остави поне един ден така,при мен помогна  bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 622
Пробвай с Вениш, обаче май няма начин- аз също си имам цяла пералня паднала в жертва на едни сини чорапки  Laughing

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ако не става с вениш,мога само да ти кажа,че от пране на пране ще избелеят отново.И на мене веднъж ми се случи,докато малкия беше бебе.Едно червено чоропогащниче,незнам как се беше озовало при белите дрешки боядиса белите бодита розови.От пране на пране станаха отново бели. Peace

# 7
  • Мнения: 1 877
С белина ще се оправят,ако не от първия,то поне от втория път.

# 8
  • Мнения: 3 478
Случи ми се докато си бяхме в БГ. Пробвахме с вениш и белина, едната бяла тениска така и с нищо не излезе. Има няколко други, които и до ден днешен са си така на петна и с нищо не можахме да ги оправим ( бяха цветни). Много ме беше яд, защото всичко беше ново. Остана ми за урок. А тези кърпички дето се пускат в пералнята за такива гафове ги препоръчвам.

# 9
  • Мнения: 3 376
А откъде се купуват тези кърпички и как се казват?

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Няколко пъти вадя детските дрехи я розови, я светлосини от пералнята. Изобщо не се кахъря. След още 2 изпирания максимум си връщат нормалните цветове. Ако това има значение- пера с Персил.

# 11
  • Мнения: 11 607
А откъде се купуват тези кърпички и как се казват?

Цветоулавящи кърпички...Продават ги и поединично на щандовете с перилни препарати.....Около 40ст. е кърпичката......

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
А откъде се купуват тези кърпички и как се казват?

Цветоулавящи кърпички...Продават ги и поединично на щандовете с перилни препарати.....Около 40ст. е кърпичката......

Мама Цоцоланка ме е изпреварила Grinning.

# 13
  • Мнения: 1 426
Каквото става за белина - накисни го за известно време в зависимост от белината. И - не се кахъри толкова, все пак седеммесечното бебе си седи най-вече в количката като е навън, надали ще е толкова страшно. А и от пране на пране оцветеното намалява, случвало ми се е.

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 366
Незнаех,че има такива кърпи newsm78,ще си взема и аз но дано не ми се налага Crazy

Общи условия

Активация на акаунт