захранване с картоф и алергична реакция

  • 2 081
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
бебето ми е на 6месеца и 6дена от 5 дена му давам картоф+кърма ,вчера и днес хапна по 3-4 лъжички и тази вечер забелязах ситен червен обрив около ануса.От всичко изчетено ,никаде не срещнах да се говори за алергия от картоф затова и реших да започна с него.
Да спра ли  захранването ,да въведа нещо друго  или трябва да изчакам да мине обрива и тогава да пробвам с нещо друго да захраня???

забравих да кажа,че е изключително кърмено бебе и до този момент не е кусвало нищо освен кърма

# 1
Колкото и странно да изглежда, но и моето дете получи ситни червени пъпчици (но май по лицето, вече не помня точно къде) от картоф при захранване с него. Да отбележа обаче, че беше купешки и през зимата. Затова изчаках с картофа, след месец майка ми ми донесе селски картофи и тогава ги въведох. Според мен можеш да въведеш нещо друго вместо картоф. Аз на практика се наложи да започна с моркови, тиква, круша и т.н.
Моето дете също беше изключително кърмено дете - започнах захранването от седмия месец.

# 2
Още нещо: може би наистина е хубаво да изчакаш ден-два да мине обрива по дупето, за да започнеш, така да се каже, на чисто. И при теб може би морковът няма да е вариант, защото запича (т.е. отново ще се отрази на дупето)

# 3
  • Мнения: 337
картофа е домашно производство,а и го правя мноого рядко пюрето .Явно ще изчакам да мине обрива и да пробвам да въведа нещо друго,но кога мога да пробвам пак с катрофа???

# 4
Въведи два-три други зеленчука и/или плодове и тогава просто ще си принудена да въведеш и картофа (заради комбинациите  Simple Smile
След като картофът е домашен, наистина не се сещам от какво може да се е получил обривът.  Ако се задържи и утре, питай педиатърката си за съвет.

Общи условия

Активация на акаунт