С обувки или не?!

  • 1 342
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте, мами! Вече въобще не ми е ясно - с обувчици ли тр да е бебо в проходилката или да е бос? Една купчина педиатри твърдят, че тр да е бос. Всички мами около мен обаче са обували буйки на децата си. Вие как процедирахте? Аз досега съм го слагала само по чорапки или бос ( в горещините). Благодаря на всички, който ще се включат предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 111
Моето дете е още малко за проходилка, но съм го слагала 4-5 пъти за по малко. Обувах обувчици, защото като опира земята си изкривява пръстчетата навътре. Иначе не виждам нищо лошо в босите крачета.

# 2
  • Мнения: 3 478
При мен препоръчват да са боси, но пък отричат проходилката. Според мен всеки да си решава сам за нея, но съм за босото прохождане Peace

# 3
  • Мнения: 417
Винаги съм е слагала боса или с чорапки,незнам какво се препоръчва, аз не съм питала лекаря.Само като тръгна да прохожда вървеше на пръсти и тогава взех да и слагам буйки и си стъпваше нормално,сега вече си ходи без никакъв проблем.

# 4
  • Мнения: 274
доколкоот знам е най добре да е бос. и ние така правихме само  че като дойде зимата и започнахме да обуваме буйките.

# 5
  • Мнения: 2 005
Слагах го босичък или с чорапки- казват , че така се оформя най -добре ходилото Peace

# 6
  • Мнения: 4 496
Босичко-на ламиниран паркет или килим.
С буйки-на теракот или плочки.Има и хубави чорапки,с гумени пъпчици тодолу на ходилцето.

# 7
  • Мнения: 1 216
Зависи от подовата настилка, но босо или с чорапки е най-добре за крачето.

# 8
  • Мнения: 1 064
Бос си щъка с проходилката моя син Peace

# 9
  • Мнения: 2 677
Решението си е единствено твое. Няма написано правило.
Бранко го държах без обувки.

# 10
  • Мнения: 2 978
На мен ми бяха казали така:
Докато проходи с меки неща, чорапки, буйки и тем подобни.
Като почне да стъпва хубаво с ортопедични обувки или на обикновени обувки- захващащи хубаво глезена, да има стелки.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Децата ми са родени през лятото и за късмет проходиха на годинка - пак през лятото.
Малкият все още е бос у дома, нищо, че сме с теракот. Ако е по-хладно - с чорапки.
При люта зима ще му взема пантофки или обувки с цип.
Но за сега само на вън е обут.

# 12
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Слагах го бос или по чорапки ако е хладно.

# 13
  • Мнения: 1 564
Слагах го босичък или с чорапки- казват , че така се оформя най -добре ходилото Peace
newsm10

# 14
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
На мен ми бяха казали така:
Докато проходи с меки неща, чорапки, буйки и тем подобни.
Като почне да стъпва хубаво с ортопедични обувки или на обикновени обувки- захващащи хубаво глезена, да има стелки.
Изцяло подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт