Я, да питам за раждането на недоносените, че.........

  • 2 311
  • 10
  •   1
Отговори
Чудех се след всичко изчетено до тук защо недоносените бебета не го вадят секцио. След като е ясно, че те са незрели и при нормално раждане губят кислород, така важен за мозъчето им ни карат да ги раждаме по естествен път. Мен не ме беше страх от раждането и по принцип исках да родя нормално така и стана. Но въобще не бях наясно от последствиятя, а и никой не сметна за необходимо да ми  предложи друг вариант. Бих се съгласила на всичко, което е добро за детето ми, независимо какво трябва да понеса аз. Та се чудех защо, защо, защо. Мили мами аз не намерих отговор, а вие? Всеки ден си мисля ами ако......... Е да ам не знам. Това ми беше четвъртия опит да имам дете и слава Богу успешен. Но този въпрос не ми дава мира. Е това е, ще ми бъде интересно да разбера вашите мнения. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 581
При мойто раждане конкретно нямаше никакви усложнения от нормалното раждане, 35 г.с. 2100. Всъщност беше седалищно и трябваше секцио, но бебо много бързо слезе надолу и го родих нормално.
Бебетата понеже са по-малки и сякаш по-лесно се раждат и не е толкова голям рискът да останат дълго без кислород. Така си мисля. Не съм чувала да е противопоказно за недоносени бебета да се раждат нормално.
Честно казано донякъде бях доволна, че родих нормално и се възстанових бързо, че стресът, който последва - трябваха ми много сили...

# 2
E, да ама при недоносените май процентът на мозъчните кръвоизливи или просто загубата на кислород е по-голям. Те за т'ва се чудя.

# 3
  • Мнения: 4 414
ми проблемът не е в раждането...поне не винаги...кислорода не е задължително да го загубят по време на самото раждане...просто са незрели и трудно се адаптират...някъде четох, че не могат добре да контролират кръвното налягане, поради което настъпват кръвоизливи...нервната система е незряла и не може да синхронизира разни жизненоважни функции...понякога белите дробчета не са още готови...това са все неща, които и със секцио да родиш не се променят...освен това, преминаването през родовите пътища е един вид масаж, който спомага за активирането на нервната система, така че може и да е по-добре да се роди нормално Thinking
естествено това са си мои разсъждения, които може и да нямат връзка с реалността...така си мисля аз от това, което съм чела.
между другото, аз родих Ния в 35 г.с. и докторите очакваха да е под 2500. бяха се подготвили за недоносено бебе - кувьозът чакаше. само че тя се роди 2650 и имаше Апгар 9 и първия път и втория/не помня на кои мин. се правеше/...при нас проблемите дойдоха по-късно и според мен не бяха свързани с недоносеност.

# 4
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Маги и аз не съм чувала  проблема да е от самото раждане
Проблема за кислорода е по-скоро от неразвитите авеоли или каквото там беше на белите дробове - те може да не се развият напълно и до първите седмици на 9 месец - поне така съм чела ... Това е причината да се слагат на кислород... А другите проблеми и усложнения също идат от недоразвития организъм - вече е много зле ако и самото раждане е тежко и се получат допълнително усложнения

# 5
  • Мнения: 3 506
В доста чужбински сайтове наистина пише, че е по-добре недоносените да се раждат секцио. Мисля, че две причини се изтъкваха основно: първо, повишена опасност да се получи кръвоизлив, тъй като главичката е доста по-мека, отколкото при доносените, и второ, вероятността майката да има инфекция (която да е причина за преждевременно  настъпилото раждане) и бебето да я прихване. На мен ми звучи логично, но знам ли... А защо тука не го правят - съвсем пък не знам...
Срещала съм обаче и сайтове, които защитават тезата, че и при недосоне е по-добре нормално да се ражда...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 412
Сега се сещам, че когато раждах в МД, имаше нагласа, че колкото повече бебето стой в майката, толкова по-добре и дори при изтекли води правеха опит да задържат бебето поне още 3-4 дни. Те знаеха, че тръгва инфекция от майката към бебето, но считаха, че всеки ден е важен. На мен много не ми харесваше - бебето не стига, че трябва да се адаптира, но й да се бори с инфекция..., но не съм лекар. Иначе и аз мисля, че кръвоизливите настъпват след раждането, най-често до 72 часа и има много други фактори.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
И аз знам, че недоносените бебета предпочитат да ги вадят секцио, за да минимализират риска. На моя приятелка бебчето беше хипотрофично, въпреки, че беше преносено, беше с ниско тегло и малък ръст. Лекарят заяви, че ще е секцио и добре, че беше решил така, защото малко след като са я приели тоновете спаднали... После всичко беше наред, в момента малката вече е на 2,6 години и ми е кръщелница  Simple Smile , За някалко месеца навакса ръст и тегло. Но лекарят тогава каза, че ако не са решили да е секцио, просто бебчето не е имало шанс, нямало е да издържи на нормалното раждане  Sad .

# 8
  • Мнения: 4 244
По мнение на много акуШерки в Германия едно нормално раждане е винаги 3а пердпочитане тъй като масажа който се и3върШва при и3гонването на плода върху телцето му е много важен 3а правилното функциониране на белите дробове и сърцето´и предпа3ва детето от 3аболявания на дихателната система по късно (хронични)
Това се отнася 3а всички нормални раждания на термин
Що се отнася до преждевременните раждания мога само да гадая, но предполагам че в България точно от тая гледна точка  (масажа на дробчетата) се прави това. А от друга страна (мо3ъчните кръвои3ливи)точно 3атова сигурно на 3апад се практикува секциото, тъй като при и3гонването ноа плода пре3 родовия канал се упражнява доста голям натиск на и бе3 това слабите кости на черепа и оттам като следствие настъпват и кръвои3ливите
Това са мои лични ра3съждения

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Цитат на: debelanata
.... А от друга страна (мо3ъчните кръвои3ливи)точно 3атова сигурно на 3апад се практикува секциото, тъй като при и3гонването ноа плода пре3 родовия канал се упражнява доста голям натиск на и бе3 това слабите кости на черепа и оттам като следствие настъпват и кръвои3ливите
Това са мои лични ра3съждения

Моят гинеколог - тъй като сега отново чакам дете - предполага че в нашия случай това е причината за дцп,защото при мен тъканите били много еластични и изгонването е станало прекалено бързо.Той ме уверявя ,че при това дете няма да стане така,защото влязох в 9м.,а и раждането ще го води той,т.е. ще има впредвид тези фактори,но аз ужасно се колебая как да стане.По ми се ще да е нормално,но с този избор ще поема огромна отговорност.

# 10
Май въпросът си остна неясен. Благодаря ви за мненията  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт