Възможни ли са такива приятелства?

  • 1 856
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 370
От известно време работя на място, където средната възраст е принципно доста под моята. Дотук нищо лошо-хората са готини, сладки шемети, разбиращи, с желание да ти помогнат.
Обаче....от известно време забелязвам, че има 2-3-ма колеги и колежки, които са ама доста по-млади от мене, но търсят компанията ми и си разговаряме с тях по-откровено, даже едното момиче преди време се скъса да ме кани на по биричка с тяхната компания. Аз отначало подходих леко недоверчиво. После усетих, че на мене също ми е приятно в компанията им. Установих, че не са глезльовци(глезли), че са интелигентни и даже-доста зрели за годините си.
И почнах да се чудя-дали е възможно истинско приятелство, когато между хора стои повече от едно поколение разлика като години?

# 1
  • Мнения: 6 155
Възможно е Peace

# 2
  • Мнения: 5 577
ЖОЗЕ, за колко години става дума?  Blush

# 3
  • Мнения: 5 370
ЖОЗЕ, за колко години става дума?  Blush
да речем-над 12. Whistling Whistling Аз съм на 36.....

# 4
  • Мнения: 3 251
Да, възможни са такива приятелства.
Най-близките ни приятели/семейство/ са на възрастта на родителите ни. Тази година пак бяхме с тях на почивка. Споделяме кой какво му тежи.
Често ни съветват и понякога ни наричат "дечковци".

# 5
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Възможно е. Защо да не е възможно. Щом ти е приятно с тях, не се замисляй толкова. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 228
Защо да не е възможно? Аз имах една колежка на възрастта на майка ми, с която ми беше много по-приятно да общувам, отколкото с по-младите ми колеги.

# 7
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Да,възможно е.И при мен е така, т.е. 3-4 по-млади колеги и колежки търсят мен и още една колежка,която ми е набор.Излизали сме заедно и сме си прекарвали добре.А също така много пъти се обръщат към нас за съвет и в професионално отношение.Даже сме ги майтапили, че се събират с такива "дърти" като нас, но те казват, че с нас им е по-интересно и забавно, отколкото с такива на тяхната възраст.

# 8
  • Мнения: 103
Естествено, че е възможно.

# 9
  • Мнения: 5 577
ЖОЗЕ, за колко години става дума?  Blush
да речем-над 12. Whistling Whistling Аз съм на 36.....

О да, възможни са, аз помислих да не би да става дума за над 20 год.  Crazy

Разликата в годините ми с една съфорумка (няма да кажа коя  Mr. Green) е 15 години и се разбираме чудесно, дружим вече над 2 години. И още примери имам.

# 10
  • Мнения: 263
Възможни са, разбира се. Аз се убедих, че в живота никога не е късно да намериш нови приятели, независимо от възрастта.

# 11
  • Мнения: 6 314
Естествено, че са възможни.
Най-близките ни приятели (имам предвид не 1-2, а цяла компания) са доста по-възрастни от мен (по-големи са от мен между 12 и 20 години).
В една компания сме вече повече от 10 години (т.е. като се запознахме съм била на 20 г.). Изключително ми е приятно с тях - и да си говорим, и да се забавляваме.  
Имам познати, които са по-млади от тях и не са толкова жизнени, енергични и млади по душа.

# 12
  • Мнения: 3 830
Възможни са!

Аз съм такъв пример с приятелите си от 10 до 70-годишни и знам, че е възможно да има силно, истинско приятелство!

 Heart Eyes Hug  bouquet

# 13
  • Мнения: 5 370
Дано не ми се смеете, но наскоро казах на единия колега, с когото се прибираме заедно вечер, че бих искал един ден синът ми да е като него. Щото се издържа сам от най-млад, не иска да е зависим, има много свежи идеи ....и въобще е готин. И е успял да "попие" доста положителни неща от живота си навън. Peace

# 14
  • Мнения: 2 211
Да, имам такива приятели.

Общи условия

Активация на акаунт