Kъса тъмнокафява почти черна менструация

  • 2 989
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Преди година и 9 мес. направих аборт, тогава периодът не бе подходящ за бебе. Вече 10мес. се опитваме да си направим ново но уви. Преди няколко мес. бях на генеколог и каза че съм минала възпаление и вследствие матката ми е в ляво и неможели нищо да направят защото не е минала една година от опитите за бебе, че да ми пускали каквито ида били изследвания. Изследвах си и хормоните на щитовидната жлеза защото четох че при гуша не можело да се забременее, но си бяха в нормата. Имах само леко подуване на жлезата от дясно и ми предписаха половин таблетка йодит на ден да го пия три мес, и пак нищо. Но си мисля че е вече да мина през лапаро защото 10мес. нищо не се получава, като се има предвид че имам овулация поне според лентичките, но от 2- 3 мес. насам циклите ми са до три дни кървене къси, тъмни и спокойно мога да ги изкарам и на ежедневки. Моля пишете ми ако стеимали подобни проблеми и как сте ги преодолели.

# 1
  • Мнения: 862
Повечето лекари наистина не назначават сериозни изследвания преди да е минала година от опитите за бебе.
Като за начало ще те посъветвам да проследиш овулацията си на УЗИ за да видиш дали наистина имаш доминантен фоликул и дали се пука, защото тестовете показват само кога предстои да настъпи овулацията, а не дали наистина е настъпила.
Можеш да си изследваш репродуктивните хормони и да направиш изследване за хламидии, микробиология и цитонамазка. Не бързай с лапарото. Пусни първо тези изследвания и дано не стигаш до операция. Няма да е лошо и мъжа ти да направи спермограма.
Успех и дано скоро се похвалиш с две чертички. Hug

# 2
  • Мнения: 1 715
Преди година и 9 мес. направих аборт, тогава периодът не бе подходящ за бебе. Вече 10мес. се опитваме да си направим ново но уви. Преди няколко мес. бях на генеколог и каза че съм минала възпаление и вследствие матката ми е в ляво и неможели нищо да направят защото не е минала една година от опитите за бебе, че да ми пускали каквито ида били изследвания. Изследвах си и хормоните на щитовидната жлеза защото четох че при гуша не можело да се забременее, но си бяха в нормата. Имах само леко подуване на жлезата от дясно и ми предписаха половин таблетка йодит на ден да го пия три мес, и пак нищо. Но си мисля че е вече да мина през лапаро защото 10мес. нищо не се получава, като се има предвид че имам овулация поне според лентичките, но от 2- 3 мес. насам циклите ми са до три дни кървене къси, тъмни и спокойно мога да ги изкарам и на ежедневки. Моля пишете ми ако стеимали подобни проблеми и как сте ги преодолели.
и при мен така се полу4ава с цикъла,кратък,и аз карам на ежедневки и е с кафяв цвят,особенно този месец.на какво се дължи това?аз нямам аборти,нито бременности

# 3
  • София
  • Мнения: 35 922
Посети клиника по стерилитет - там са най-добрите гинеколози.
Може би има хормонален проблем?
Прави тестове за О., мери БТ
М. е по-оскъдна, при тънка маточна лигавица, а тя от своя страна е показател за  репродуктивната функция и т.н.
Трябва си консултация с лекар

# 4
  • Мнения: 674
Подкрепям казаното от Hri.За момента забрави за лапарото.Щом имаш такъв цикъл е добре да изследваш репродуктивните хормони.
Желая ти всичко да е наред и скоро да се похвалиш  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 88
И мойта менструация е такава рно от Дуфастона получих  нормално течениел Правих хормонални изследвания в норма са сега ще следя ОВУ с тест и БТ . Единственото което каза лекарката .е че матката ми била малка. . .newsm78 Мисля ,че това се дължи на лениви яйчници, може  да е от затлъстяване около корема и да  е нарушено кръвоснабдяването .Повечко движение и упражнения за корема може и да помогнат Thinking

# 6
  • Мнения: 1 919
стискам палци скоро да с е похвалиш с положителен тест!.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт