ремонт и война...

  • 2 761
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
От около 2 месеца се нанесохме в нов апартамент и сме в разгара на страшни ремонти - и двамата не можем да си вземем отпуска,така че като се върнем вкъщи и се захващаме каквото може да посвършим.Почти нямаме мебели - повечето неща са по торби и кашони...Изнервени сме и преуморени...Най-лошото е,че все повече се убеждавам колко са ни различни възгледите и мненията,при избора на всяко нещо почти неминуемо стигаме до караници,все по-рядко имаме сили за  luvbed...Знам,че е за нас двата и е трудно,но имам чувството,че вместо да градим дома си все повече рушим брака си   Sob Как беше при вас първият ГОЛЯМ ремонт?

# 1
  • Мнения: 1 893
Не само първият, всичките ни ремонти са малки битки. При това ние нищо не правим и дори се изнасяме докато тече ремонта. Сега съм решила да правим нова детска стая и снощи водихме дебат къде ще сложим леглото- и това е само началото  ooooh!
Обаче когато всичко е готово отново цари мир и любов  Heart Eyes
Така че спокойно, нещата ще си дойдат на мястото.

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Даммм често срещано явление е. Не се притеснявай, търпение му е майката .... пък и за някои неща хич няма смисъл да се каррате, след време дори няма да ги забелязвате...

# 3
  • Мнения: 2 161
На ремонтите сме добре,вкусовете ни се припокриват.Обаче като си строихме вилата преди няколко години бяхме като Том Хенкс и партньорката му от онзи филм,дето купиха къща и тя се разпадна.На грубият строеж беше перфектно,много бързо ни го направиха,обаче като почнаха довършителните работи...По мое настояване поръчахме плочки,дето се забавиха повече от месец.През цялото време слушах каква съм разсипница и как поне да си струвало,а то трябвало да чакаме и да се молим.за дограмата  се скарахме,за диваните май пак се дърпахме.И още колко простотии ни се случиха.Добре ,че му се наложи да замине,че аз сама си движех нещата.Ще се оправите,няма страшно.

# 4
  • Мнения: 2 211
Как беше при вас първият ГОЛЯМ ремонт?

Ами беше един ужас без край - едва не се разведохме. Скоро ни предстои отново голям ремонт. Смятам да го давам по - кротко и да не влагам толкова емоция. Вече съм на ясно какво е майстор - бг вариация и знам какво ме чака.

# 5
  • Мнения: 3 036
Напълно разбирам авторката на темата.
Ще сменяме дограмата - предстои подреждане и покриване на мебели.
Още отсега се гледаме на кръв. Единия казал нещо - другия не го разбрал.
А предстои най -грубото а после довършителни  и чистене.
Аз не мога да изляза от работа той пък виждате ли давал парите, можело поне един ден да остана в къщи и т.н. и т.н. -  грозни работи.
А накрая ще "срежем лентата" и ще пием по бяло вино и ще се забрави всичко до следващия...

# 6
  • Мнения: 8 999
Това е най-благият момент в моя живот - ех, ремонтец, сладък! Мъжът ми ми дава абсолютен карт бланш да избирам, експериментирам и развихрям така, както аз сметна за добре. Разбира се, съветвам се с него, обсъждаме някои идеи, но в крайна сметка решението е мое. Той е доволен, защото мрази да търчи по магазини, а аз обикалям като луда, ровя из интернет, събирам оферти, с една дума върша черната работа, а после му представям 2-3 варианта, над които да помислим. И винаги е доволен.

# 7
  • Мнения: 1 561
Това е най-благият момент в моя живот - ех, ремонтец, сладък! Мъжът ми ми дава абсолютен карт бланш да избирам, експериментирам и развихрям така, както аз сметна за добре. Разбира се, съветвам се с него, обсъждаме някои идеи, но в крайна сметка решението е мое. Той е доволен, защото мрази да търчи по магазини, а аз обикалям като луда, ровя из интернет, събирам оферти, с една дума върша черната работа, а после му представям 2-3 варианта, над които да помислим. И винаги е доволен.
И при мен така, но той все нещо не харесва и аз се дразня, защото отделеното време за ровене в нета е било напразно и пак трябва да започна наново, за да селектирам, принтна избраното и да му го поднеса едва ли не с молби след вечеря, вместо той да си гледа любимия сериал.
Много нерви всеки път, все некадърни майстори ни се падат, не ми се мисли за ремонт, идва ред на баня и коридор.
А после детска, ако сме още заедно bowuu

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
Пълен ужас, изпокарваме се тотално. Най-лошото е, че постоянно нещо довършваме, доправяме, поправяме.... та пак нерви и спорове. Иначе всичко може да сам да си направи  ... ма по свой вкус го прави  ooooh!.

# 9
  • Мнения: 204
ние току-що приключихме този етап, беше кошмар, чак ми е смешно, като си спомня, дрехи- в чували, обувки- в кашони, за да откриеш нещо изсипваш всичко, не мога да си взема отпуска, но все някога свършва. По страшното идва като вземеш да прибираш всичко по мястото си, переш, гладиш, миеш...., а мъжо само мъкне. Гледай да присъстваш на всяко нещо, защото жените имаме по- добър усет, примерно- къде да се монтира климатика, за да не духа отгоре ти /при нас точно така стана/, къде да минат кабелите за кабелна и Интернет и др. такива дреболии, за да не разбиваш като нас отново

# 10
  • Мнения: 207
Благодаря на всички за споделеното,това ми дава надежда ,че в края на ремонта няма да се разведем newsm44 Явно при повечето двойки е така,ама нали ми е за пръв път и явно много се впрягам,ще гледам да го давам по-спокойно fiuuuuuu

# 11
  • Мнения: 730
Всичките ремонти са ни били бурни  Joy

# 12
  • Мнения: 798
Пълен кошмар...И до ден днешен не мога да си обясня как е възможно и за най- най-дребното нещо да сме с абсолютно противоположни мнения. А иначе сравнително еднакво гледаме на ...как да кажа ...сериозните неща от живота. Но с ремонтите е ужас. Все още не можем да стигнем до консенсус - диван с лежанка или диван и фотьойл... Mr. Green

# 13
  • Мнения: 5 178
Уфф не ми се говори,
като почнем от банята и колко да са тъмните и светлите плочки.. и какви ли още не простотии.
Иначе имам сравнително голям картбланш и малък бюджет..
Примерно тази сутрин се сдърпахме, защото му казах да се обади на майстора на кухнята и да се разберат кой ще купи крака за стария модул .. еми те уж се били разбрали.. до момента не се е обадил.. Аз демонстративно се махнах от масата за кафе на терасата и влязох вътре, още секунда там и щях да избухна

# 14
  • Мнения: 1 731
Ами че то си е в реда на нещата. WhistlingСвиркай си и много не се задълбочавай.

Общи условия

Активация на акаунт