Как да запазваме хляба “здрав” по-дълго

  • 1 602
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 814
http://www.zdrave.bg/index.php?c=n&id=2660
Аз лично, хлебчето си го пека у дома(като повечето мами тук Wink) и съм използвала всякакви начини на съхранение, но за момента съм се спряла на увиване в памучна покривчица, която ми е само за хляба. Докато изстине го поставям на кръгла решетка и после увивам в покривката.
Интересно ми е вие по какъв начин съхранявате хляба. Hug

# 1
  • Мнения: 3 622
От както се помня баба ми все сама си пече хляба и си го съхранява като го увива в памучна покривка

# 2
  • София
  • Мнения: 10 825
Аз не пека хляб. Всъщност ние ядем много малко хляб - един хляб го "борим" около 2 седмици. Съхранявам го в найлоново пликче в хладилника. Така издържа много дълго

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 043
Не пека хляб, но от скоро установих, че в хладилника хлябът се запазва много дълго време в чудесно състояние.

# 4
  • Мнения: 5 977
Съхранявам го в найлоново пликче в хладилника. Така издържа много дълго
Когато бях на гости на баба ми, тя съхраняваше хляба си по същият начин.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Аз съшо пека хляб в къщи. По принцип го съхранявам увит в памучна кърпа. Но скоро, в най-големите жеги го оставих пак в кърпата в кутията за хляб и до вечерта беше станал на каша. Отвратително изглеждаше. Оттогава - с кърпата и в хладилника. Поне докато стане по-хладно.

# 6
  • Мнения: 444
В найлонов плик , но не в хладилника ...... колкото издържи толко , ако не хвърлям на гълъбите
И без това , хляба е най - малкия разход

# 7
  • Мнения: 811
Купувам хляб, не пека.Съхранявам го във фризера, после притоплям в микровълновата на грил и микровълни.

# 8
  • София
  • Мнения: 676
В хладилника!  Peace

# 9
# 10
# 11
  • Мнения: 3 360
Не пека хляб,а купувам и то  сравнително рядко.Държа го в хладилника Simple Smile

# 12
  • Мнения: 5 977
 Mr. Green Абе хора вие хлебарки- нямате ли?  Joy

# 13
  • Мнения: 3 478
Тукашния всичкия идва в найлон, държа го в хладилника, защото мноооого рядко ядем хляб.

# 14
  • Мнения: 4 380
Тукашния всичкия идва в найлон, държа го в хладилника, защото мноооого рядко ядем хляб.

 Shocked Вашия хляб плесенясва ли? Laughing Аз моя държа без хладилник по 2 седмици понякога и нищо му няма.

Общи условия

Активация на акаунт