Gostuwane pri baba...problem....

  • 670
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Zdraveite momi4eta...momi4enceto mi e na 2 godinki po4ti ...baba i ne jivee tuk i za 3 sednici be6e 2 pati pri neia i pra baba si...tam e ka6ta ima i drugi deca...ne pla4e..kato cialo e mnogo slan4evo dete i se adaptira lesno...sama si tarsi hora iz parka koito ne poznava i hodi da gi pita kak se kazvat...Parwia pat niama6e problem kato se pribra...no dnes sled vtoroto gostuvane po4ti ne mi obra6ta vnimanie...otkaza da iade..posle da ia celuna za leka no6t...posle iska6e da ia vzema i da hodim vanka...i kato zagasih lampata sledva rev sas hvarliane na igra4ki...plaka malko i zaspa...vinagi e zaspivala sama...do tuk dobre adaptacia...no predi malko se sabudi ne kazva kakvo iska ..a ina4e kazva ...ne dava da ia pipna...sega naistina se pritesnih...baba i kazva 4e ne i e promeniala rejima...mislia 4e mi se sardi...vsa6tnost ne znam kakvo da mislia...Izvinete me za latinicata no ne6to ne moga da si vkliu4a kirilicata v momenta...utre 6te vidia kakvo se e skapalo...Imam nujda ot savet iavno 6tom se razrevah kato izlezah ot staiata...pie si mliakoto i me gleda s kos pogled....a o4i4kite i se zatvariat...mnogo gadno use6tane...dano me razbrahte...i blagodaria 4e ste go pro4eli vapreki latinicata...  bouquet

Последна редакция: сб, 01 сеп 2007, 04:01 от Elizabet

# 1
  • Мнения: 119
Ne znam kakvo sam natisnala no s tazi ikonka s namigvaneto ne moga da se spravia da ia promenia...predpolagam ste me razbrali i bez kartinkite...  bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 079
Преди всичко й кажи, че я обичаш, че винаги ще я обичаш, че тя е всичко за теб, нацелувай и прегръщай силно, дори и да не иска. В един момент ще се предаде.  Питай я защо ти е сърдита, по време на прегръдката, обясни й и защо си я изпратила при баба й. За да не мисли, че я предаваш. Говори й мило, независимо от това, че може и да те ядоса - просто не се предавай!
Даже можеш да я вземеш при теб, в леглото ти да си доспи до сутринта.  Peace

# 3
  • Мнения: 25 570
Децата изпитват някаква криза, когато сменят обстановката. Явно нервната им система не е така развита, за да се справи с толкова много впечатления и новата информация, която ги залива... Още повече и промените в режима им... Колкото и да е "послушна" бабата и да се съобразява с режима и навиците на детето, не може да осигури 100% от това, с което е свикнало. Най-малкото леглото е друго, възглавницата, вкусът на храната ако щете... И цялата тази буря от чувства детето обикновено изразява с рев. Защото и то не може да обясни какво усеща.
Когато се връщаше от гостуване при баба си, след половинчасовата радост и милувки, моят син изведнъж избухваше в такъв силен рев, че чак спираше да диша и съм се принуждавала да го плясна, за да поеме въздух.  Tired
Спокойно, ще отмине. Просто го приеми за нормално, не се обвинявай, не обвинявай и бабите, те нямат никаква вина, просто се дръж нормално и колкото повече се придържаш към предишния начин на живот, толкова по-бързо детето ще преодолее кризата. Недей да променяш режим, навици и др., за да изкупваш вина или нещо подобно. Детето не само, че няма нужда от това, а и създаваш опасност да започне да ви манипулира по този начин. Просто го прегръщай повече и бъди твърда относно стария режим.
Успех!  Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
И аз се притеснявам от подобно поведение/реакция от страна на Влади, като го заведа от понеделник на градина Rolling Eyes
Дали няма да се почувства изоставен  Sad
няма да ви занимавам с моите притеснения и коремни присвивания  Confused, ще изчета пак темите за ДГ

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И ние оставихме малката при баба й за 5 дена, докато бяхме на море. Взехме я после направо от детската градина - първо аз влязох и тя се затича с радостен вик към мен, после баща й - и тя като скокна в него, цялата вечер искаше само той да я гушка, никакво внимание на мен, буташе ме, като опитам да я докосна, буташе подаръците, които й донесохме и аз й подадох. А като се прибрахме вкъщи, първите дни просто беше ужасяваща лигня, за най-малкото - рев и писъци, всичите й капризи трябваше да се изпълнят на секундата. Пълен ужас. Но вече се оправи, по-рядко пищи, а и не ме бута, когато я гушкам.
Предполагам, че и при вас ще отшуми това държание до няколко дни.

# 6
  • Мнения: 5 468
И ние оставихме малката при баба й за 5 дена, докато бяхме на море.
А що не я взимате на море с вас? Много е полезно за децата.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И на мен ми се искаше, но нямало да можем да си починем според мъжа ми и един от двамата трябваше да направи компромис. Confused Но другата година задължително с нея!

Общи условия

Активация на акаунт