препоръчайте педиатър в Княжево

  • 1 884
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 829
мили мами,

след ровене в архивите на форума и тук в здравния справочник, стигнах до извода, че тук няма много мами от района на Княжево (сякаш  Confused )

така и не намерих това, което търся, затова се обръщам към вас с молба да ни препоръчате добър педиатър в района на Княжево. знам, че ни е доста раничко, но предвид факта, че живея отскоро тук и не познавам много хора, смятам, че всякакви сведения ще са ни много полезни (както положителни, така и не толкова, да знаем от кого "да се пазим"...)

предварително благодаря на всички, които ще се отзоват!

# 1
  • Мнения: 829
добре, явно няма много мами от района на Княжево  Cry  Cry

ако се сещате за добър педиатър някъде наблизо, моля, споделете, ще бъдете много полезни!

# 2
  • Мнения: 503
В Княжево, то4но в задния двор на първа 4астна АГ "Райна Княгиня" (не помня адреса), има еда ниска дълга постройка, в която работят 4 педиатърки. Моята дъщеря беше записана при д-р Стоянова, много бях доволна от нея. Много добър лекар, когато бебето е болно, първо препоръ4ва нещо леко - 4ай от лайка с малко сода при болно гърло, вода със сол при запушен нос, ако е настинало, но е БЕЗ тенмпература - гореща вана и разтривки с мас за затопляне. Ако това не помогне, или при прегледа види, 4е положението е по-сериозно, предписва лекарства, например при температура - Панадол или детски амидофен. САМО в краен слу4ай предписва антибиотици, което беше важно за мен и затова бях много доволна от нея. За у4енето на гърне, например, смята, 4е няма смисъл преди 18 мес. да се запо4ва, но е добре да се нау4и детето до 2 год. Само за захранването не се разбрахме, защото аз исках да оствя Мила само на кърма до 6 мес., а тя си препоръ4ва захранване по БГ схемата (сок на 1-1.5 мес., плодово пюре на 2-2.5, варен картоф на 3.5-4 мес. и т.н.). Но е много добър лекар. В същата постройка работят още 3 педиатърки, едната заместваше д-р Стоянова, когато тя беше в отпуск, не бях особено доволна от нея. Другата, една млади4ка (не им помня имената Embarassed  Embarassed  Embarassed ), беше дежурна една събота (винаги една от тях е дежурна през по4ивните дни), и само за 5 мин. преглед изписа антибиотик. Аз веднага се обадих вкъщи на д-р Стоянова (голямо предимство е, 4е си дава и домашния телефон, може да я намериш по всяко време) и тя каза да из4акам още 1 ден, ако не спадне температурата само с Панадол, тогава да дам антибиотика. На следващия ден Мила нямаше температура. Поседната педиатърка (май се казваше д-р Маврова, ако не се лъжа) беше педиатър на племенника ни, и никак не бяха доволни от нея. А д-р Стоянова е лекар на друг наш племенник, и са много доволни от нея. Телефонът, на който можеш да се свържеш с вси4ки педиатърки (общ за клиниката) е 857-03-81, д-р Стоянова работи сутрин(8-13 ч.) на 4етни дати и след обяд (15-20 ч.) на не4етни.
Друг добър лекар в района е д-р Кова4ев, много майки водеха при него децата си при по-серизни проблеми, но той не работи със здравната каса. Тел. му е 856-86-70, работи в Павлово, на една от улиците близо до кръговото движение на Пушкин.
А ако търсиш лекар, който да препоръ4ва късното захранване, има препоръ4ани лекари в тази тема.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 658
Подкрепям мнението за д-р Ковачев,но той наистина не работи със здравната каса,но това не пречи почти винаги да чака народ пред кабинета му.Виждала съм и малки бебчета на консултация или за ваксина.
Освен това самия той препоръчва въпросната д-р Стоянова, когато е в отпуск 1 месец,обикновено това е през август.

# 4
  • Мнения: 829
мили мами, МНОГО ви благодаря за съветите!!! безценни са!!! както изглежда ще се доверя на д-р Стоянова (че е по-наблизо...), пък Ковачев за по-спешни/сложни случаи...

още веднъж, мнооого благодарим (аз и бебчо)  Wink

Общи условия

Активация на акаунт