Риба с чесън

  • 829
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 036
Тази вечер пробвах следната рецепта:
1 кг скумрия се почиства, нарежда се в тава и се полива с
1 чаена чаша оцет;
1 чаена чаша вода;
1 кафена чаша олио;
и доматен сок около 1 лимонадено шише.
Прибавя се чермен пипер, сол и глава пресован чесън.
Отначало се слага фолио или ако е в йена се затваря.
После се открива, да остене само на мазнина.
Рибата е много вкусна!

# 1
  • Мнения: 444
интересно , а оцета с каква цел се слага , да не мирише скумрията ли .....

# 2
  • Мнения: 22 867
Тъкмо имам скумрия в хладилника. Утре ще изпробвам рецептата.   bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 444
Тъкмо имам скумрия в хладилника. Утре ще изпробвам рецептата.   bouquet  bouquet  bouquet
И аз , но попринцип ми е мазна и миризлива и затова отлежава в момента , затова се чудех дали пък този оцет не се слага с цел малко да се потуши миризмата ! Иначе съм фен на пъстървата и ще пробвам с нея най вероятно .... педполагам че ще стане !
Иначе правя нещо подобно , режа в тавичката кисели краставички , боб от консерва , печена чушка , и много домати , черен пипер , дафинов лист , бахар !!!

# 4
  • Мнения: 5 462
Мисля че оцет и домати в една гозба не е много добро съчетание .Доматите са достатъчно кисели за да им се добави и оцет.

# 5
  • Мнения: 3 036
Аз също бях скептично настроена, но съчетанието на домат с оцет  е чесън я харесах.
Става крехка като мозък.

# 6
  • Мнения: 3 622
С удоволствие ще я пробвам   bouquet

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
То4но тази ве4ер правих замразени филета от бяла риба в тави4ка(намазана дъното с малко зехтин) и поляти с доматен сос със сол и нарязани на 2 2-3 скилидки 4есън.Преди да сложа филетата ги посолих също малко от горната страна.Преди да пъхна във фурната сложих и малко вода да покрие дъното.
Много вкусно и диети4но. Peace

# 8
  • Мнения: 1 818
Непременно ще я изпробвам тази рецепта...че освен с домати и на скара май не съм правила скумрията   bouquet

# 9
  • София
  • Мнения: 35 814
Ще пробвам мерси  bouquet
Майка ми правеше нещо подобно

# 10
  • Мнения: 3 036
И на мен скумрията ми беше омръзнала само на скара.А така става малко като от консерва.

Общи условия

Активация на акаунт